עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

ביקור בינוי ממשלתי בעיר אילת

21/04/2021
הנהלת רשות מקרקעי ישראל (רמ"י)ומשרד הבינוי וה (הגדל)

ביקור בינוי ממשלתי בעיר אילת

העיר אילת הנמצאת בהליך פיתוח מואץ עם תכניות להתחדשות ופיתוח רצועת החוף, המדבר ולב העיר, ארחה היום (ד') את הנהלת רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) ומשרד הבינוי והשיכון לביקור וסיור עבודה, במסגרתם עמדו מקרוב מנכ"ל רמ״י החדש – עו"ד יעקב קוינט ומנכ״ל משרד הבינוי והשיכון - יאיר פינס אחר הפרויקטים בביצוע ובתכנון. עוד השתתפו בדיון צחי דוד - סגן באגף התקציבים באוצר, ארז קמיניץ סגן היועץ המשפטי לממשלה ומנכ״לית מינהל התכנון - דלית זילבר. לאחר דיון מטה מול מטה, סיירו הצוותים בחוף קצא"א, ביחידה למניעת זיהום ים, בחוף החשמל, בשטח שדה התעופה המתפנה ובלגונה המזרחית. בתום הביקור אמר מנכ"ל רמ"י – עו"ד יעקב קוינט: "רשות מקרקעי ישראל מכירה בחשיבותה הרבה של העיר אילת  ותמשיך לסייע לקידום העיר תוך שיתוף פעולה מלא עם העירייה, הן כעיר תיירות מובילה באזור והן כמוקד לתעשיות הנשענות על מאפייניה הסביבתיים והאנושיים הייחודיים".

 

בפתח הדיון סקר ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי בפני הגורמים את הפרויקטים המקודמים בימים אלה ואת אתגרי התכנון. ״אנו נמצאים באחת התקופות המאתגרות ביותר בחייה של עיר בהיבטים תכנוניים ותשתיתיים ולא רק משום הסכם הגג עליו חתמה העיר עם ממשלת ישראל אלא משום שבמשך שנים ארוכות עסקנו בתכנון החל מגיבוש תכנית מתאר עדכנית דרך תכניות לפיתוח והתחדשות בים, במדבר, באזור התעשייה ובלב העיר״ אמר ראש העירייה וביקש מהמנכ״לים, להקים פורום ייעודי לאילת להתרת חסמים וקידום כל הפרויקטים.  

 

עוד העלה ראש העירייה את ההכרח בקביעת סדר השיווקים בשנים הקרובות, שיכלול תחילה את שטחי התשתיות המתפנות כמו שדה התעופה שהתפנה, השטחים שהושבו מחברת נמלי ישראל, השטח שיתפנה על ידי צמצום הבסיס הצבאי ועוד. 

 

מהנדס העיר - אינג׳ אסף אריכא הציג בפני הגורמים את תמונת המצב התכנונית של אילת הכוללת בניה של כ 10,000 יחידות דיור מאושרות, 5,200 בלב העיר ועוד כ 9,000 חדרי מלון. רק בשנת 2020 שווקו על ידי רמ"י 455 יחידות דיור ברובעים 2,11 בשחמון וברובע שדה התעופה ובדרך ישנם עוד 721 יחידות דיור. עוד העלה מהנדס העיר את הצורך בהובלת החלטת מועצת הרשות, שתסלול את הדרך למימוש התכנית האסטרטגית להתחדשות עירונית באילת, אשר נערכה על ידי הרשות בשיתוף עם העירייה, כאשר הדגש הוא בחיזוק מבנים בשכונות ותיקות לצד התחדשות עירונית.

 

עוד בדיון הוצגה לגורמים התכנית לפיתוח שטח בסיס חיל הים. במסגרת זו העלה ראש העירייה את ההכרח בקידום התכנסות הבסיס הצבאי וציין, כי יש לפעול ליישם את החלטת ההתכנסות, בהתאם להחלטת ממשלה 4662 מ- 4/8/19. ראש העירייה הדגיש, כי הנושא נמצא בטיפול כבר 18 שנים, כאשר מפקדי חיל הים ומנכ"לי משרד הביטחון מאז 2004 סברו וסוברים, שההתכנסות מחויבת ונדרשת וכי יישומה יסייע לעיר אילת להמשיך ולהתפתח לכיוון דרום על פי תכניות המאושרות. ראש העירייה הדגיש, כי אי יישום ההחלטה מעכב את התפתחות העיר אילת ודרש מכל הגורמים לפעול לקדמה.

 

בין הנושאים הנוספים שנדונו, מתחם שדה התעופה המתפנה, מתחם הגולף, מתחם שדה התעופה החדש, מתחם הלגונה, חברת המזח, מתחם קצא"א ומתחם בית המשטרה המתפנה. כל הגורמים היו תמימי דעים באשר להיקפים חסרי התקדים של הפיתוח באילת במיוחד בשל מאפייניה המיוחדים וסיכמו, כי העבודה תמשיך בצוותים מקצועיים מתוך כוונה לסייע בכל דרך לקידומה ופיצוחה של אילת.

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד