עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

באילת הולכים על חוף נקי

22/03/2021
צוות ההסברה בחופים (הגדל)

באילת הולכים על חוף נקי

לקראת חג הפסח במהלכו יפקדו את אילת המוני ישראל, שיבלו במלונות, באטרקציות ובמסעדות, יקנו במרכזי הקניות ויבלו בחופי הים, נערכת עיריית אילת באמצעות היחידה האזורית לאיכות הסביבה ובשיתוף עם חברי הארגון לשמירה על הים  WeSea, לבצע הסברה בחופים. בשיתוף פעולה עם העסקים הפועלים בחופים יחולקו 10,000 מאפרות קונוס מעוצבות מקרטון. בנוסף במהלך חול המועד יבצעו נוער אילת מקבוצת "שומרי המפרץ" הסברה לאורך החופים ויחולקו שקיות אשפה לנופשים בחופים הלא מוכרזים.

 

עם החזרה לשגרה, תפעל כאמור העירייה לשמירה על ההנחיות לטובת בריאות התושבים והנופשים ולשמירה על משאבי הטבע של אילת ובראשם המפרץ וחופי אילת. במסגרת זו תמשיך העירייה לפעול לשמירה על ניקיון החופים והמפרץ ולמניעת השלכת פסולת, בדלי סיגריות והסברה לגבי איסור שימוש בפלסטיק בהתאם לחקיקה.

 

במהלך חג הפסח, כמידי שנה יחולקו שקיות אשפה ותבוצע הסברה לאורך החופים. במסגרת שיתוף פעולה עם עמותת WeSea, פקדו השבוע נציגי העמותה ומתנדבים מטעמה ביחד עם נציגי היחידה האזורית לאיכות הסביבה את כל העסקים בחופים, וחילקו לכל בית עסק, מאפרות קונוס מעוצבות מקרטון כולל קופסא לאחסון המאפרות, פוסטר וסטנד, אותם התבקשו בעלי/מפעילי העסק להציב בדלפקי המכירות/השירות ולחלק אותם ללקוחות המעשנים, בתוך העסק ולאורך החוף שבהפעלתם. על מנת לעודד את הבאים להשתמש במאפרת הקונוס וכחלק מהגברת המודעות, יתבקשו באי החוף לתייג את הפעולה בפייסבוק של העסק תוך שימוש בהאשטג #MoveYourButt

 

ועוד בענייני חופים, בשבוע שעבר ביום המעשים הטובים, חברו יחדיו חברי עמותת הסביבה באילת וצוללים מאוניברסיטת בן גוריון באילת ביחד עם מצילי החופים העירוניים וערכו מבצע ניקיון בחוף הצפוני. המשתתפים צללו, סימנו את המפגעים, קשרו אותם בחבל עם מצוף, והמצילים על החסקה, משכו את השקים הקשורים והוציאו את הפסולת מהחוף הצפוני. פעולה נוספת בוצעה השבוע, על ידי עמותת THE-GULF4 במסגרתה 40 צוללים ומשנרקלים מאילת ומרחבי הארץ ביצעו צלילת ניקיון במבצע משולב עם רובוט תת ימי שליווה את הצוללים.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד