עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מועצת העיר אילת אישרה פה אחד מאבק משותף לשמירה על המפרץ

8/03/2021
מועצת העיר מצביעה (הגדל)

מועצת העיר אילת אישרה פה אחד מאבק משותף לשמירה על המפרץ

על רקע דיווחים בעניין הרחבת הפעילות של חברת קצא"א לשינוע נפט ולצד פניה למשרד להגנת הסביבה ולמשרד האנרגיה, אישרה מועצת העיר אילת - פה אחד, מאבק משותף ככל שיידרש לשמירה על המפרץ. במסגרת ההחלטות הודיעה מועצת העיר, כי היא בעד גז טבעי באילת אך נגד הקמת מתקן הנזלה. בעניין הרחבת פעילות הנפט הודיעה מועצת העיר, כי תתנגד לכל הרחבת פעילות הכרוכה בסיכונים ותפעל לסיכולה בכל האמצעים העומדים לרשותה. עוד הוחלט, כי יוקם מטה ציבורי רב זרועי להובלת המאבק לשמירת מפרץ אילת כאחד מנכסי הטבע המשמעותיים של העיר.

 

לאחר שפנה ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי למשרדים הרלוונטיים והתריע בעניין הגז והנפט באילת, עלה הנושא לדיון במועצת העיר בשבוע שעבר (ד'), שם קיבלו חברי המועצה החלטות פה אחד, שתכליתן אחת – שמירה בכל דרך על המפרץ.

 

בעניין הגז הטבעי הודיעה מועצת העיר אילת, כי במסגרת השאיפה להגיע לעצמאות אנרגטית תוך 5 שנים, דורשת העירייה מהמדינה להשקיע את כל המשאבים בתחום זה בדגש על האנרגיה הסולארית. בכפוף לאמור, עיריית אילת אינה מתנגדת לחיבור העיר לרשות הארצית לחלוקת גז טבעי לאילת, לשם אספקת גז לצרכנים הפרטיים בעיר ובסביבתה, בתיאום מלא עם העירייה. לצד זאת, העירייה מתנגדת לייצוא גז טבעי דרך נמל אילת (לרבות נמל קצא"א) ולהקמת מתקן הנזלה בתחום העיר, וכן להנחת תשתית החורגת מצרכי הצרכנים בעיר ומאפשרת ייצוא עתידי. העירייה תפעל לבירור מול גורמי הממשלה הרלוונטיים האם יש כוונה להקים מתקן הנזלה בעיר, וככל שיתברר שיש כוונה כזו, תפעל העירייה לסיכולה בכל האמצעים העומדים לרשותה, לרבות אמצעים פוליטיים ומשפטיים. בעניין הרחבת פעילות הובלת הנפט הודיעה מועצת העיר, כי העירייה תפעל לבירור מול גורמי הממשלה הרלוונטיים אילו אמצעי בטיחות ננקטים כיום ואילו אמצעי בטיחות נוספים יידרשו כדי להבטיח שפעילות הובלת נפט דרך נמל קצא"א באילת אינה כרוכה בסיכונים לא קבילים לסביבה (לרבות נזקים לסביבה הימית, לשמורת האלמוגים, לסביבה ביבשה, ובכלל). עיריית אילת דורשת עריכת סקר סיכונים בסטנדרטים הגבוהים ביותר, וכן דורשת נקיטת כל אמצעי הבטיחות הדרושים כדי להבטיח שפעילות הובלת הנפט אינה כרוכה בסיכונים בלתי קבילים. ככל שיתברר כי הרחבת הפעילות אינה מותנית בעריכת סקר סיכונים מתאים, או כי לאחר נקיטת אמצעי הבטיחות שנדרשו נותרו סיכונים לא קבילים, תתנגד העירייה לכל הרחבת פעילות הכרוכה בסיכונים כאלה, ותפעל לסיכולה בכל האמצעים העומדים לרשותה, לרבות אמצעים פוליטיים ומשפטיים.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד