עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

ניתוק תשתיות לווילות עסקיות

5/01/2021
תמרור לשמירה על שקט בשכונה (הגדל)

ניתוק תשתיות לווילות עסקיות

בית משפט השלום בבאר שבע הורה השבוע על מחיקת בקשה לסעד זמני בתביעה, שהגיש בעל וילה באילת כנגד העירייה וחברת חשמל, לאחר שאלה פעלו לנתק את תשתיות החשמל והמים במקום בעקבות התראות חוזרות ונשנות לרבות קנסות בגין השכרת הווילה לשימוש מלונאי וגרימת רעש לסביבה תוך פגיעה באיכות החיים של תושבי העיר המתגוררים בסמוך.

 

כידוע בשנה שעברה, בהנחיית ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי לאכיפה בלתי מתפשרת למיגור תופעת הרעש בווילות עסקיות ולצד מתן קנסות, החליטה העירייה לנקוט בצעדים נוספים בהתאם לחוקי התכנון והבניה לרבות ניתוק חשמל ומים וביטול טופס אכלוס בווילות רועשות. המטרה, להשיב כאמור את השקט לשכונות.

 

במסגרת זו, הגיע בשבוע שעבר צוות אכיפה של מינהל ההנדסה בליווי נציג של חברת חשמל וניתקו את התשתיות בווילה בשכונת השחמון, זאת לאחר שנשלח לבעל הווילה התראה על כך ב 9/20. בעל הווילה מצדו הגיש תביעה לבית המשפט כולל בקשה למתן סעד זמני אולם בקשתו זו נדחתה במוצאי שבת האחרונה (2.1.21) על ידי כבוד השופטת רחלי טיקטין עדולם. את החלטתה זו נמקה השופטת בכך, שזו סמכות העירייה לפעול בעניין ללא הגבלת זמן, קרי לא רק בזמן הבניה אלא גם לאחר האכלוס זאת בהתאם לחוק תכנון ובניה. כך נקבע בסעיף 57 א(ו'): "ראתה הרשות המאשרת, כי בנייתה של יחידת דיור, שירותים, או תעשיה היוותה סטייה מהיתר, רשאית היא להורות לחברה, למנהל או לספק למנוע או להפסיק מתן חשמל, שירותי טלפון או מים, לפי העניין, לאותה יחידה". לצד ביטול הבקשה לסעד זמני, חויב בעל הווילה לשלם שכר טרחה על סך 3,510 ₪ לכל אחד מהנתבעים (עיריית אילת וחברת חשמל).

 

כאמור פעולות האכיפה הינן בגין הקמות רעש ושימושים חורגים זאת בהתאם לחוקי עזר עירוניים וחוקי תכנון ובניה. לצד פעולות האכיפה, מבצעת העירייה באמצעות השיטור העירוני גם פעולות מנע ופיקוח, כולל סיורים יזומים והסברה לשוכרים וכן סיורים ליליים ואכיפה בהתאם. גובה הקנס בגין הקמת רעש הינו 475 ₪. במידה שמדובר בקטינים מבצעים השוטרים, שפיכת אלכוהול וכמובן מתקשרים להורים. באם מדובר בווילה עסקית, מועבר במקביל תיק פיקוח ממינהל הנדסה ללשכה המשפטית בעירייה, הפועלת ככל וקיימת תשתית ראייתית, להוצאת צווי הפסקה שיפוטיים והגשת כתבי אישום. עד היום הגישה העירייה למעלה מ – 30 צווים.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד