עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

באילת נותנים כתף -מתחסנים ומנצחים את נגיף הקורונה

21/12/2020
ראש העיר מתחסן (הגדל)

באילת נותנים כתף -מתחסנים ומנצחים את נגיף הקורונה 

העיר אילת שהוגדרה בחוק כ"אי ירוק" ושומרת על רמת תחלואה נמוכה כבר תקופה ארוכה, ממשיכה במאמץ העירוני נגד התפשטות נגיף הקורונה והחלה מהיום (ב') במבצע חיסונים. במעמד מרגש וחגיגי בבית החולים "יוספטל" התחסנו ראשונים, כתף אל כתף ונתנו דוגמא אישית, ראש עיריית אילת - מאיר יצחק הלוי ומנהלת  בית החולים - ד"ר רויטל בר אושר. אחריהם התחסנו מפקד עוצבת אדום - תא"ל גור שרייבמן ומפקד כיבוי אש והצלה (כב"ה) אילת – תת טפסר יהודה קזנטיני. אחריהם המשיכו להתחסן ברצף הצוותים הרפואיים של בית החולים. החל ממחר (ג') יורחבו החיסונים לתושבי אילת בני 60 פלוס מכל קופות החולים, ברישום מראש שיקבלו מהקופות ועל פי תורים מסודרים.

 

העיר אילת היא הראשונה לאחד כוחות כחלק מעידוד התושבים להתחסן, במסגרת זו הוקמו מתחמי חיסון אחודים בבית החולים ״יוספטל״ אליהם יפנו כל קופות החולים בעיר את המטופלים. בפעימה ראשונה קיבלה העיר אילת 1,000 מנות חיסון אותם חובה לממש בתוך חמישה ימים. בשלב ראשון, יתחסנו עובדי מערכת הבריאות ואנשים הנמצאים בסיכון גבוה לסבול מסיבוכי המחלה (גיל, מחלות רקע כמו השמנת יתר, סוכרת, יתר לחץ דם ועוד). שאר האוכלוסיות יתחסנו בהתאם להנחיות משרד הבריאות כאשר המטרה היא לחסן את כולם. החיסון כולל שתי זריקות בהפרש של 21 ימים ביניהן וחובה לקבל את שתי המנות.

 

ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי: "אני נרגש להיות מבין התושבים שמתחסנים ראשונים. כולי תקווה שזו תחילת הסוף במאבק המתיש והמתמשך נגד נגיף הקורונה. אני קורא לכל תושבי העיר להגיע ולהתחסן. ככל שנהיה כולנו מחוסנים כך נהיה מוגנים. ככל שיהיו יותר תושבים ונופשים בעלי "דרכון ירוק" כך נוכל להמשיך ולהניע את כלכלת העיר לרווחת ולבריאות כולנו". מנהלת בית החולים "יוספטל" - ד"ר רויטל בר אושר: "זהו רגע היסטורי מרגש מאוד, אנחנו אקטיביים במלחמתנו בנגיף הקורונה, וקיימת חשיבות רבה בהתחסנות של כלל תושבי העיר. החיסון בטוח וראיה לזאת היא הדוגמא האישית שלנו כמתחסנים ראשונים"

 

תת-אלוף גור שרייבמן, מפקד עוצבת אדום: ״הרפואה המודרנית שהביאה לנו את החיסון, מאפשרת לנו לפתח תקווה זהירה בתקופה שבה אי הוודאות נמצאת בכל מקום. אני מאמין שבזכות הגעת החיסון והמשך השמירה על הנחיות הבריאות, נוכל ביחד לנצח את הנגיף ולשמור על היקרים לנו מכל״. מפקד כב"ה – תת טפסר יהודה קזנטיני: "כמי שפועל ביחד עם הצוותים לשמירה על שלום הציבור, אני פונה לכלל התושבים, צאו להתחסן! בזמן הקרוב נדאג לחסן את כלל לוחמי האש של תחנת אילת, הבאים במגע יום יומי עם התושבים והנופשים הפוקדים את העיר על מנת לשמור על בריאות הלוחמים ובריאות כלל התושבים. רק ביחד, תוך שמירה על ההנחיות וקבלת החיסונים, נוכל לחזור לשגרת החיים שחסרה לכולנו".

 

חשוב לדעת, כי החיסון מכין את מערכת החיסון להתמודד עם הנגיף במידה שהגוף ייחשף אליו. אמצעים אחרים כגון ריחוק פיזי ועטיית מסכות, מסייעים להוריד את הסיכון להיחשף לנגיף ולהדביק אחרים, לכן גם לאחר החיסון חשוב להמשיך ולשמור על ההנחיות – מסכה, מרחק ושטיפת ידיים. השילוב בין אמצעים אלה והחיסון, יקנו את ההגנה המרבית נגד הנגיף.

 

צילום: איתי קדוש

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד