עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

השרה להגנת הסביבה ביקרה באילת

21/12/2020
ראש העיר וסגנו יחד עם השרה להגנת הסביבה וצוות משרד (הגדל)

השרה להגנת הסביבה ביקרה באילת

השרה להגנת הסביבה - גילה גמליאל ביקרה השבוע (א') בעיר אילת, סיירה בחבל אילות וערכה פגישת עבודה מקצועית עם ראש עיריית אילת - מאיר יצחק הלוי וגורמי איכות הסביבה בעירייה. השרה הציגה את היעד לפיו אזור אילת יעבור ל- 100% אנרגיות מתחדשות עד שנת 2025. נכון להיום מייצרים אילת והאזור 75% מצריכת החשמל ביום, בייצור עצמי. היעד אליו הצטרף המשרד הינו להגיע לעצמאות אנרגטית עם ייצור עצמי של 100% מהחשמל באנרגיה מתחדשת. בנוסף, הכריזה השרה, כי החוף האקולוגי יוכל סוף סוף להתחיל לפעול. השרה עדכנה, כי רצועת החוף פונתה והסתיימו הפעולות להכשרתה, כולל הוצאת 1,500 טון קרקע וטיפול במבנים. 

 

בדיון מקצועי של השרה, צוות משרדה וגורמי העירייה, סקר ראש העירייה בפני השרה את הפעולות שמבצעת העירייה לטובת שמירה על הסביבה החל מפינוי רצועת החוף מגופים מוסדיים ביניהם קצא"א, חברת חשמל, חברת נמלי ישראל, חיל הים ועוד, שמירה על משאבי הטבע הסובבים את העיר, קידום תחומי עיר חכמה וירוקה, אנרגיה מתחדשת ועוד. סגן וממלא מקום ראש העירייה – אלי לנקרי ציין בפני השרה את חשיבות קידום הקמת מתקן הקצה לטיפול בפסולת. השרה מצדה הודיעה כי המתקן יוקם בעיר אילת וייתן מענה לכל האזור וכי המשרד יפעל לקדם את הנושא. המתקן ימוקם סמוך למט"ש (מכון לטיהור שפכים) וממנו יופקו אנרגיה ודשן חקלאי מהפסולת האורגנית. שאר הפסולת תמוין ותועבר למפעלי המיחזור השונים. אסף אדמון – מנהל היחידה האזורית לאיכות הסביבה סקר בפני השרה את פרויקט השפ"פים – פרויקט סביבתי קהילתי שמקדמת העירייה בשיתוף המשרד בשכונת יעלים, במסגרתו משודרגים ארבעה מתחמים. לצד זאת שמעה השרה מנציגת מתנ"ס "יעלים" על העבודה הקהילתית בפרויקט במסגרתה פועלים לחבר את התושבים האחד עם השני ואת כולם עם הסביבה על ידי פעילויות משותפות, הקמת ועדי בתים, הקמת גינות קהילתיות ועוד.

 

עוד עלה בדיון, החוף האקולוגי שיוכל סוף סוף להתחיל לפעול, ברצועת החוף שפונתה משטח קצא"א. בעניין זה עדכנו נציגי המשרד, כי הסתיימו הפעולות להכשרתו כולל הוצאת 1,500 טון קרקע, טיפול במבנים ועוד. כזכור בשטח האמור תפעל תנועת הנוער "שומרי המפרץ" והוא יהווה מוקד לחינוך קיימות עירונית בדגש על הסביבה הימית והחופית. עוד עודכנה השרה, כי החוק שמקדמת אילת להוצאת פלסטיק מן הים לרבות איסור שימוש בפלסטיק ומוצרי בחופי הים נמצא לקראת חתימה במשרד הפנים.

 

בסיום הביקור שיבחה השרה גילה גמליאל את הגורמים על העשייה הרבה למען הגנה על הסביבה וציינה כי יש חשיבות רבה לחזק את אילת לא רק כמוקד תיירותי חשוב, אלא כעיר מקיימת בעלת משאבי טבע ייחודיים סביבה ימית ופרויקטים פורצי דרך של חדשנות וקיימות.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד