עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

קומונת אילת אילות טורונטו

15/12/2020
חברי הקומונה (הגדל)

קומונת אילת אילות טורונטו

מגפת הקורונה שהבליטה את ערך ההתנדבות והערבות ההדדית הביאה עשרה צעירים מכל הארץ, שהיו אמורים לנסוע לטורונטו לשנת שירות ולא נסעו מפאת ההגבלות, לבצע את שנת השירות באילת ובחבל אילות. מזה כחודש ימים פועלת באילת, קומונה צעירה ותוססת הכוללת עשרה שינשינים (ש"ש), שהיו אמורים להתנדב לשנת שרות בתפוצות. בשעות הבוקר הם מתנדבים בבתי הספר היסודיים באילת: צאלים, גלים והיובל ובמרכז הלימודי בבאר אורה שבחבל אילות ובשעות הצהריים ואחר הצהריים הם מתנדבים במסגרות שונות בקהילה כגון: מועדוניות, פותחים עתיד, יוניסטרים, נט"ע, מנש"ב ועוד. במקביל הם מקיימים קשרים ופעילות עם תלמידים ובוגרים מהקהילה היהודית בטורונטו.

 

מידי שנה משלחת הסוכנות היהודית הפועלת למעלה מ-100 שנה בתחומי עליה, חיזוק העם היהודי, בניין הארץ וחיזוק החברה בישראלית, מאות שליחים צעירים לשנת שירות בקהילות יהודיות ברחבי העולם. הצעירים אשר דוחים את שרותם הצבאי בשנה, נוסעים כשהם חדורי מוטיבציה ורצון לקחת חלק במשימות לאומיות ציוניות המוטלות עליהם ומביאים איתם ראייה חדשה, צעירה ומקורית של מדינת ישראל והחיים בה המאפשרת להם במהלך שנת השרות, מפגש אותנטי ואישי עם קהלי היעד איתם הם עובדים. כבר מעל 20 שנים אלפי שינשינים תרמו ותורמים תרומה גדולה חשובה ומשמעותית לחיבור בין צעירים יהודים מישראל לבין יהודים מהתפוצות, לגיבוש זהותם היהודית והקשר למדינה ישראל ולישראלים. יוזמה זו הפכה לאחת מתכניות הדגל של הסוכנות היהודית בשנים האחרונות והיא תופסת תאוצה וגדלה בקרב קהילות יהודיות בתפוצות.  

 

עם פרוץ מגפת הקורונה, התמודדה הקהילה היהודית של טורונטו עם מציאות לא מוכרת ועם שינויים דרמטיים בכל תחום אפשרי ונאלצה לבטל השנה את הגעת הש"ש לטורונטו לטובת התנדבות בקהילה ובמוסדותיה. הש"ש המיועדים ביקשו לממש את הרעיון המקורי של שנת שרות והציעו להגיע להתנדב באזור השותפות של טורונטו בישראל אילת אילות, כמו כן, לטפח את הקשר עם בתי הספר ומוסדות הקהילה בטורונטו מישראל. הפדרציה היהודית של טורונטו, הסוכנות היהודית, "שותפות ביחד" אילת אילות טורונטו, משרד הביטחון, מינהל שח"ק בעירייה ואגף הנוער והספורט ברשת המתנ"סים אילת, התרשמו מנחישותם של הצעירים והחליטו להקים מודל חדש של קומונה באילת אילות, אשר יחזק את החברה בישראל בדגש על פריפריה גיאוגרפית וחברתית, ובמקביל לחזק את הקשרים בין יחידים ומוסדות מישראל ומהתפוצה. המודל פועל כאמור כבר חודש ימים בהצלחה.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד