עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מרכז מילם לליווי ותמיכה במשפחות נפגעי נפש ייפתח באילת

14/12/2020
צוות המרכז (הגדל)

מרכז מילם לליווי ותמיכה במשפחות נפגעי נפש ייפתח באילת

המרכז יעניק מגוון שירותי מידע, ייעוץ ותמיכה למשפחות המתמודדים בעיר אילת.

בשל הקורונה תתקיים הפתיחה באמצעות הזום, במעמד ראש עיריית אילת - מאיר יצחק הלוי, נציגי משרד הבריאות, נשיאת אנוש - צופית גרנט ומנכ"לית אנוש - ד"ר הלה הדס.

 

השבוע ייפתח באילת, מילם – מרכז ייעוץ למשפחות מתמודדים, שיעניק מגוון שירותי ייעוץ, מידע ותמיכה עבור משפחות מתמודדי הנפש בעיר אילת, במבנה נגיש ומחודש הממוקם ברחוב התמרים 39 (בניין פירסט). השירות שניתן ללא תשלום וללא צורך בהכרה בביטוח לאומי ו/או סל שיקום, מיועד להורים, ילדים, בוגרים, בני זוג ואחים של אדם המתמודד עם מגבלה נפשית ו/או משבר נפשי. את המרכז תפעיל אנוש – העמותה הישראלית לבריאות הנפש המפעילה חמישה מרכזי משפחות ברחבי הארץ, במימון ופיקוח של משרד הבריאות, ואילת יהיה המרכז השישי והחדש שבהם.

 

מילם מציע יעוץ וליווי פרטני, קבוצות, הרצאות, סדנאות, ייעוץ משפטי וליווי של בן משפחה מומחה מניסיון אישי. השירות ניתן ללא תשלום, וללא צורך בהכרה בביטוח לאומי ו/או סל שיקום. מילם מקדמת מדיניות של דלת פתוחה - פשוט להתקשר ולתאם פגישה. צוות המרכז מונה אנשי מקצוע מומחים בטיפול במשפחות בתחום בריאות הנפש. המרכז ייתן שירותים לכל משפחה בעיר המתמודדת עם בן משפחה נפגע נפש ולא רק למתמודדים הפעילים בעמותת אנוש באילת. ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי ברך כמובן על פתיחת המרכז, שיעניק רצף שירותים חברתיים לקהילה באילת. מענה דומה ניתן גם באמצעות מרכז למשפחות עבור בן משפחה עם צרכים מיוחדים שמפעיל האגף לשירותים חברתיים בעירייה.

 

בסניף אילת של עמותת אנוש הפועל כבר 20 שנה, פעילים כ – 130 מתמודדים בעלי מגבלה נפשית. הסניף מציע שירותים מקצועיים, שמטרתם להעניק למתמודדים את הכלים לחיים עצמאיים בקהילה בתחומי דיור, תעסוקה וחברה. מרכז מילם, יעניק כאמור שירותי ליווי ותמיכה למשפחות המתמודדים ולא רק עבור אלה הפעילים באנוש אלא לכל משפחה באילת, שבה יש נפגע נפש.

 

בשל הקורונה, תיערך כאמור הפתיחה החגיגית של מרכז מילם בזום, ביום רביעי 16.12.20, בהשתתפות מאיר יצחק הלוי - ראש עיריית אילת, ד"ר הלה הדס - מנכ"לית עמותת אנוש ונציגות בכירות ממשרד הבריאות: רונית דודאי - ממונה שיקום ארצית, שרון רוטשילד - מנהלת בכירה תחום משפחות, ודינה ברק - מנהלת בכירה יוצאת תחום משפחות במשרד. במסגרת אירוע הפתיחה ייערך גם יום עיון מקוון המיועד למשפחות מתמודדים ולאנשי מקצוע שיכלול הרצאות מקצועיות, ביניהן הרצאתה של צופית גרנט - נשיאת עמותת אנוש, בנושא: "איך לפתח חוסן אישי בתקופת משבר", הרצאות נוספות כמו: התמודדות בני משפחה עם משבר נפשי, עבודה עם משפחות מנקודת מבטו של הפסיכיאטר ויתקיים פאנל של אימהות בעלות ידע מניסיון אישי.

 

ד"ר הלה הדס, מנכ"לית עמותת אנוש: "אנו נרגשים לחנוך בית שאנו רואים בו את ביתם של כלל משפחות מתמודדי הנפש בעיר אילת. אנו מודים לראש העיר ולמשרד הבריאות שפעלו רבות להקמת המרכז. ההתמודדות עם משבר נפשי במשפחה היא חוויה מטלטלת, הכרוכה בכאב, בלבול וחוסר אונים של כל בני המשפחה. מפתיע לגלות עד כמה מעט יודעים בני המשפחות על הזכויות המגיעות להם וליקיריהם, ואנו בעמותת אנוש עושים מאמצים לסייע להם לעבור את ההתמודדות המשפחתית, בסיוע מול מוסדות המדינה. הניסיון מלמד כי עם ליווי נכון, בני המשפחה הקרובים מצליחים לעמוד איתן, לסייע בשיפור מצבם הרגשי והנפשי של יקיריהם ובד בבד לעצב מחדש את תחושתם האישית ממקום של עוצמה וקבלה ולא מתוך מקום של סבל וכאב".

 

מאיר יצחק הלוי, ראש עיריית אילת: " משום ריחוקה של אילת, אנו פועלים כל העת להנגיש את מירב השירותים לתושבים ואני שמח על ההזדמנות להעניק גם את השירות החשוב הזה עליו עמלנו משך תקופה ארוכה. תושבי אילת זכאים לקבל שירות משמעותי זה, כמו כל תושב בישראל, ואנחנו עובדים על כך שכל השירותים הרלוונטיים בתחום בריאות הנפש יהיו נגישים לתושבי העיר."

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד