עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מספר שיא בעיקור וסירוס חתולים

14/12/2020
הוטרינר העירוני בהליך עיקור (הגדל)

מספר שיא בעיקור וסירוס חתולים

מספר שיא נרשם בשבוע שעבר עם עיקור וסירוס 720 חתולים בשבוע אחד, כחלק מפעולות השירות הווטרינרי בעירייה לצמצום הילודה ולמניעת ההתרבות הבלתי מבוקרת בקרב חתולי הרחוב. השנה, בעזרת מבצעים יזומים ובמסגרת פעולות שוטפות שמבצע האגף בשיתוף מרפאה וטרינרית פרטית בעיר, עוקרו וסורסו כ – 2,200 חתולים.

 

זוהי השנה ה- 17 בה מממנת עיריית אילת עיקורים וסירוסים בקרב חתולי הקהילה כמענה מידי לצמצום הילודה ולמניעת התרבות החתולים. במבצע שנערך בשבוע שעבר על ידי חברת "מרפאה וטרינרית רמת ישי" בראשות ד"ר שטפן בורדושל, חברה מקצועית שמתמחה בתחום ובפיקוחו הצמוד של הווטרינר העירוני – ד"ר אורן אברמוביץ, עוקרו וסורסו כאמור, 720 חתולי קהילה. כל החתולים אשר עוקרו וסורסו, חוסנו נגד מחלת הכלבת וסומנו ע"י קיטום קצה האוזן - סימן המעיד על כך שהחתול נותח. עוד בהתאם לדרישת הווטרינר העירוני, ביצעו נציגי החברה, בדיקה וטיפולים רפואיים לכל חתול על פי צרכיו ובתוכם: טיפולי שיניים, טיפולי אוזניים, טיפול נגד טפילים והתערבויות כירורגיות שונות. לאחר התאוששות של 24 שעות הוחזרו החתולים למקום שממנו נלכדו.

 

כידוע בהתאם להחלטת בג"צ, לפיה חתולי רחוב הינם בעל חיים מוגן, חל איסור מוחלט להמיתם ואף להעתיקם למקום אחר. מכאן שפעילות הרשויות המקומיות מוגבלת לסירוס ועיקור בלבד. כל חתול שעובר את הטיפול מסומן באמצעות קטימת חלק קטנטן מאוזנו (פרוצדורה פשוטה ולא כואבת המתבצעת כמובן תחת הרדמה). כך נמנעים ניתוחים מחודשים על חתולים שכבר עוקרו או סורסו. אם החתול ילכד שוב בעתיד הוא ישוחרר מיד בחזרה. לאחר העיקור והסירוס מוחזרים החתולים למקום בו נלכדו. הפעילות האמורה המתבצעת, כאמור באופן קבוע ושוטף מסייעת לצמצם את תופעת ריבוי חתולי הרחוב.

 

לצד מבצעי העיקור והסירוס, שנועדו גם לשמור על בריאות חתולי הקהילה, התקינה עיריית אילת, מספר רב של פינות האכלת חתולים, ברחבי העיר. פינות אלה נמסרו לטיפול מאכילי חתולי הקהילה, שדואגים לשמור על ניקיון המתקן והאזור וכן דואגים להזין את החתולים במים ובמזון יבש. ריכוז החתולים סביב פינות האכלה מסייע במבצעי העיקור והסירוס הן בלכידת החתולים והן בהחזרתם למקום.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד