עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

שגרירת אוסטריה ביקרה באילת

13/12/2020
ראש העירייה , השגרירה וצוות משרדה (הגדל)

שגרירת אוסטריה ביקרה באילת

שגרירת אוסטריה בישראל – חנה ליקו ביקרה בשבוע שעבר באילת ביחד עם הנספח הכלכלי של השגרירות - מרקוס האס. את השניים ליווה קונסול הכבוד של אוסטריה באילת – עו"ד משה שיפמן. במהלך הביקור, נפגשה השגרירה עם ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי ושמעה ממנו על כיווני ההתפתחות של העיר אילת, על ההתמודדות עם הקורונה ועל שיתופי פעולה אפשריים בין אילת לאוסטריה.

 

בפגישה בה השתתפו גם קונסול הכבוד של אוסטריה באילת – עו"ד משה שיפמן ואחראית קשרי החוץ בעיריית אילת - אנה ליסון, עדכן ראש העירייה את השגרירה ואת הנספח הכלכלי בדבר מאפייניה של העיר אילת, ייחודיותה ועל הפרויקטים הגדולים שנמצאים בביצוע, בתוכם פיתוח מתחם שדה התעופה המתפנה, קריית ספורט בינלאומית, מרכז קונגרסים, מתחם גולף ועוד. עוד עדכן ראש העירייה בעניין הפרויקטים של עיר חכמה ופיתוח תעשייה למזון מהים וגם על פרויקט הקמת רכבל באילת בו מתעניינת חברה אוסטרית. השגרירה ציינה שהממשל באוסטריה מאוד מתעניין בהתמודדות של ישראל עם נגיף הקורונה, בעיקר בכל הקשור לאתגרים התיירותיים וכי היא מאוד מתרשמת מיישום מתווה "האיים הירוקים".

 

השגרירה בירכה את ראש העיר על האירוח ועל הסקירה וציינה, כי היחסים בין ישראל ואוסטריה ממש טובים וקיים פוטנציאל גדול להידוק היחסים ושיתופי הפעולה זאת בשל נקודות השקה דומות בין המדינות. "אנו נשמח לקדם פרויקטים משותפים עם אילת ואף לשתף ידע" אמרה השגרירה. ראש העירייה הודה לשגרירה על הביקור וציין, כי אילת תשמח לשתף פעולה בכל התחומים בהם לאילת קיים יתרון יחסי כמו חקר הים, אנרגיה מתחדשת, התפלת מים, חקר המדבר וכמובן תיירות. "אלו תחומים שאנו שמים עליהם את הדגש בתקופה זו ואנו נשמח לקדם זאת בכמה שיותר שיתופי פעולה" אמר ראש העירייה והוסיף, כי לצד זאת ישמח לראות בקרוב, מטוסים אוסטרים נוחתים בשדה התעופה הבינלאומי ע"ש "רמון".

 

בסיום הישיבה העניק ראש העירייה לשגרירה ולנספח הכלכלי תשורות והזמין אותם לסייר בעיר וליהנות מהמסעדות, האטרקציות וממזג האוויר הנפלא.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד