עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

שר הביטחון ביקר בגזרת אילת

8/12/2020
שר הביטחון, ראש העיר ומפקד הגזרה משקיפים על העיר (הגדל)

שר הביטחון ביקר בגזרת אילת

שר הביטחון – בני גנץ סייר היום (ג') בעיר אילת ביחד עם שרת התיירות - אורית פרקש הכהן. הביקור כלל סיור צבאי באוגדה 80 ובבסיס חיל הים ביחד עם סגן הרמטכ"ל - אלוף אייל זמיר ומפקד פיקוד דרום - אלוף הרצי הלוי וסיור אזרחי בעיר אילת ביחד עם ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי. ״הפעם יש יתרון למרחק ולבידוד, בזכותם ניתן להפעיל את המתווה בכפוף למאמץ עירוני לשמירה על רמת תחלואה נמוכה ומאמץ מדיני לחקיקה ותקציבים בהתאם״ אמר השר בסיום הביקור.
 
לאחר הסיור באוגדה המרחבית וסקירה ביטחונית על גזרת אילת ביקר השר בבסיס חיל הים, שכידוע אושר לצמצום לאחר תהליך ארוך שנים, שמנהל ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי כחלק מהפעולות לשחרור חופים לטובת הציבור, ביניהם שטחים התפוסים על ידי גופים מוסדיים. במסגרת צמצום השטח, יועתק החלק המערבי של הבסיס לטובת מגורים ובהמשך ישוחררו גם פלחים מהחלקים הדרומי והצפוני של החלק המזרחי הנושק לים. במהלך הסיור שמע השר מראש העירייה על תכניות הפיתוח של השטח כחלק מהתכנית הכוללת לפיתוח רצועת החוף מטאבה לעקבה וחיבור לב העיר לאזור הים. השר התרשם מאוד מהתכניות ואמר: ״אנו רואים חובה להתקדם בפינוי הבסיס לטובת העיר ונפעל בהתאם״.
 
בדיון מקצועי עם הנהלת העירייה קיבל השר סקירה מראש העירייה על התנהלות העיר אילת כ"אי ירוק" וגם על ההתמודדות עם השלכות מגפת הקורונה והאתגרים עמם מתמודדת העיר אילת על רקע מאפייניה הייחודיים. עוד קיבל השר סקירה לגבי רמת התחלואה בעיר ומצב התיירות וכן על הפעולות לשמירה על בריאות התושבים והנופשים. סגן וממלא מקום ראש העירייה – אלי לנקרי המשמש גם כיו"ר תאגיד התיירות העירוני ומוביל את מתווה אילת, עדכן את השר לגבי מספר הבדיקות העצום המתבצע בעיר אילת העומד כיום על למעלה מ – 20,000 ומספר מאומתים קטן מאוד זאת בזכות אחריות אישית ומשמעת עצמית של התושבים והקפדה יתרה של הבידוק בכניסה לעיר לצד פיקוח ואכיפה ברחבי העיר. עוד קיבל השר סקירה ממפקד נפת אדום של פיקוד העורף - אל״מ שמוליק יחזקאל על מערך הבדיקות והדיגום המהיר הכולל 6 עמדות בים המלח ובאילת.

ראש העירייה הודה לשרים על התמיכה בקבינט הקורונה להמשך הפעלת המתווה של ״איים ירוקים״ גם תחת ההחלטה על עוצר לילי בארץ והדגיש את החשיבות בהרחבת המתווה לטובת המשך תפקוד העיר אילת. גם שרת התיירות הצטרפה לחשיבות להרחיב את המתווה על רקע הצלחתו. עוד בדיון הביע ראש העירייה את ההתנגדות הנחרצת לפתיחת מעבר הגבול טאבה והציע לבחון את מעבר עין נטפים על מנת שלא להעמיס על התנועה בעיר במעבר לטאבה.

לאחר הדיון נפגשו השרים עם מלונאי אילת ושמעו גם מהם על החשיבות להרחיב את המתווה.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד