עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

בניין העירייה הואר בסגול לכבוד אנשים עם מוגבלות

7/12/2020
בנין העירייה מוואר בסגול (הגדל)

בניין העירייה הואר בסגול לכבוד אנשים עם מוגבלות

גם העיר אילת הצטרפה למיזם הארצי במסגרתו הואר בשבוע שעבר (ה׳) בניין העירייה באור סגול לציון היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלות. היוזמה בשיתוף מפעל הפיס, מרכז השלטון המקומי ואתר "שווים".

 

באילת ישנם 2,600 תושבים בעלי מוגבלות – ילדים, מבוגרים ואזרחים ותיקים, ובכל שנה פועלת העירייה להרחיב עבורם את המענים והשירותים, בתוכם מסגרות לחינוך מיוחד, כמו מעון יום שיקומי, גני ילדים ובית ספר ״אורים״ לחינוך מיוחד מכיתה א׳ עד גיל 21, מסגרות שיקומיות, מסגרות תעסוקתיות כמו מרכז ״מיוחד״ ואנוש, מסגרות חברתיות שמפעילה רשת המתנ״סים, אק"ים ועוד שירותים שמוענקים דרך האגף לשירותים חברתיים. עוד כחלק מעידוד לשוויון זכויות עבור אנשים עם מוגבלות, פועלת העירייה להנגיש כל העת מקומות ציבוריים, דרכים, שירותים, ואפילו את מפרץ אילת על ידי כיסא ציפה המוצע עבור אנשים עם מוגבלות בכל אחת מסוכות ההצלה בחופים המוכרזים.

 

ביום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלות, קרא ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי לשוויון זכויות מלא בכל תחומי החיים וציין, כי נמשיך לעשות הכל למען אוכלוסייה זו, שתוכל ליהנות ולהיות שוות זכויות בכל זמן ובכל מקום. ביום זה בחר ראש העירייה לבקר את חברו – שי לוי, תושב העיר הלוקה בשיתוק מוחין. שי, השתחרר לא מכבר משירות צבאי בחיל הים, אותו ביצע במסגרת תכנית "גדולים במדים" שמפעילה עמותת "יד לילד המיוחד". גם את לימודיו סיים שי בבית הספר התיכון ע"ש "רבין", בכיתה רגילה צמודת סייעת מכיתה ז' ועד י"ב, במהלכם ביצע את כל הפעילויות שביצעו חבריו לכיתה, החל מטיולים שנתיים, מסע לפולין ואפילו רקד על הבמה במסיבת הסיום.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד