עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

עיריית אילת דורשת ממשרד הבריאות לתקן את שיטת הרמזור שמסבה נזק לאילת כ"אי ירוק"

6/12/2020
ראש העיר במתחם הבדיקות (הגדל)

עיריית אילת דורשת ממשרד הבריאות לתקן את שיטת הרמזור שמסבה נזק לאילת כ"אי ירוק"

העיר אילת המובילה בארץ במספר הבדיקות המתבצעות בקרב התושבים ושומרת כבר שבועות על אחוז החיוביים הנמוך ביותר בארץ, שומרת על שליטה מלאה במצב התחלואה. מתוך 18,000 בדיקות שבוצעו בשבועיים האחרונים, ישנם באילת 21 מאומתים, כולם מבודדים ולמרות זאת הוגדרה העיר אילת בגבול הצהוב על פי שיטת הרמזור, שלא נותנת ביטוי בפועל למספר הבדיקות העצום. ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי: "אלפים רבים מתושבי אילת עברו בדיקת קורונה ורק רבע אחוז מהנבדקים נמצאו כמאומתים. אין לזה אח ורע במדינת ישראל. כדי לשמור על אילת ירוקה, אנו מעודדים את התושבים להיבדק, זו השיטה לשלוט ברמת התחלואה ולא על ידי שיטת הרמזור שמעוותת את הנתונים". בפניה מהיום לשר הבריאות, לשרת התיירות ולשרי קבינט הקורונה, דרש ראש העירייה, לתקן את נוסחת הרמזור כך שתיתן ביטוי למספר הבדיקות המתבצעות וכתוצאה מכך לשיעור החיוביים שנמצאו ודווקא תעודד רשויות לבצע יותר בדיקות.

 

כידוע, התנאי הבסיסי להכרזה על ״אזור תיירות מיוחד״ הינו שרמת התחלואה באזור נמוכה באופן משמעותי, כך נקבע בחוק. בהתאם לכך פועלת עיריית אילת עם בדיקות קפדניות בכניסה לעיר, בהם נדרש כל מי שנכנס לאילת, להציג בדיקת קורונה שלילית, הן הנופשים והמבקרים, הן תושבי הערבה והבאים לאילת במסגרת עבודה והן תושבי אילת היוצאים מהעיר וחוזרים.

 

לצד זאת מעודדת העירייה את תושבי אילת להיבדק ראשית למען בריאותם האישית ושנית למען המשך הרציפות התפקודית של אילת כ״אזור תיירות מיוחד״. במסגרת זו, בוצעו בשבועיים האחרונים מאז הוחל החוק, למעלה מ 25,000 בדיקות. כ 18,000 מהן במתחם ״היבדק וסע״ שמפעיל פיקוד העורף באילת בשיתוף מד״א והעירייה. המתחם פועל 7 ימים בשבוע ותושבי אילת מגיעים להיבדק ללא הפניה וללא עלות. שאר הבדיקות בוצעו בעמדות לדיגום מהיר. בשבועיים הללו נבדקו אלפים רבים מתושבי אילת ואחוז החיוביים מסך הנבדקים שומר משך כל התקופה הזו על ערך נמוך מאוד - 0.2%. על ידי כך פועלת העירייה לקטוע את שרשת ההדבקה כולל חקר אפידמיולוגי מהיר המתבצע על ידי מערך מעובה של 20 חוקרים, שהוכשרו לטובת העניין.  אלי לנקרי – סגן וממלא מקום ראש העירייה ומי שמוביל את המתווה הדגיש ״על אף הגדלת מספר הבדיקות בעיר במאות אחוזים, אילת שומרת על שיעורי תחלואה מאד נמוכים ועל 0.2% שתי עשיריות האחוז מאומתים בלבד מבין כל הבדיקות שזה הכי נמוך בישראל! לעומת ממוצע ארצי שעבר ביממה האחרונה את ה- 3% !!! אני חושב שמשרד הבריאות חייב לעודד את הגדלת כמות הבדיקות ולתת לזה ביטוי בנוסחת הרמזור, זו הדרך הנכונה והיעילה להתמודד עם התפשטות הקורונה״.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד