עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

ביקור חה"כ יפעת שאשא באילת

1/12/2020
ראש העיר, קב"ט העירייה וחברת הכנסת שאשא במשל& (הגדל)

ביקור חה"כ יפעת שאשא באילת

חה"כ יפעת שאשא ביטון העומדת בראש ועדת הקורונה של הכנסת ומי שהיתה ועודנה קשובה לכל צרכי העיר אילת, הגיעה לביקור באילת כדי לעמוד מקרוב אחר התנהלות העיר כ"אי ירוק". ״אם אילת היא אי ירוק שכל מי שנכנס אליו נבדק אין סיבה שהעיר לא תפתח כבשגרה תוך שמירה על הריחוק החברתי וההנחיות. חייבים לשמור על העיר אילת פתוחה, כולל הקניונים שנפתחו כבר במקומות אחרים בארץ, למען תושבי העיר ואזרחי מדינת ישראל שזקוקים היום לכל הפוגה״ אמרה חה״כ שאשא ביטון והבהירה כי יש להימנע בכל דרך מסגר שלישי. בדרכה לאילת, ביצעה גם חה"כ שאשא ביטון דיגום מהיר ביטבתה. לאחר דיון עם הנהלת העירייה ביקרה חה"כ ביחד עם ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי במחסום הכניסה לעיר ובמשל"ט הקורונה העירוני.

 

שבועיים לאחר שהוכרזה העיר אילת על ידי קבינט הקורונה כ״אזור תיירות מיוחד״ הגיעה כאמור חה"כ יפעת שאשא ביטון וכמו שר הבריאות – יולי אדלשטיין וחברי ועדת הביקורת של המדינה בראשות חה"כ עופר שלח שביקרו באילת, התרשמה גם היא מהתנהלות העירונית, החל מהבידוק במחסום הכניסה לעיר, דרך מתחם "היבדק וסע" בתוך העיר והעמדות לדיגום מהיר ביטבתה ובשדה התעופה "רמון", משל"ט הקורונה ועוד.
 
בפתח הדיון הודה ראש העירייה לחה"כ על התמיכה באילת וסקר בפניה שוב את האתגרים עמם מתמודדת העיר אילת בצל מגפת הקורונה והמשברים שקדמו לה עם סגירת שדה דב והסופה שגרמה לנזק רב בחופים. ראש העירייה הדגיש את העובדה, כי בזכות החוק המגדיר את העיר כאי תיירותי הקדימה אילת משמעותית את פתיחתה וכי נעשים כל המאמצים על מנת לשמור על בריאות התושבים ועל אילת כעיר ירוקה. עוד במסגרת הדיון העלה ראש העירייה את הצורך בדיון ממשלה שעניינו פני העיר לאן משום מאפייניה המיוחדים של אילת.

גם סגן וממלא מקום ראש העירייה – אלי לנקרי המוביל את המתווה ומשמש כיו"ר תאגיד התיירות העירוני, ברך את חה"כ והציג בפניה את תמונת המצב הנוכחית, לפיה בוצעו בשבועיים האחרונים כ – 20,000 בדיקות במתחם "היבדק וסע" ובעמדות לדיגום מהיר. בדיקות אלה לצד כ – 37,000 בדיקות שביצעו אזרחי מדינת ישראל שהגיעו לאילת מהווים 10% מסך כל הבדיקות שנעשו בישראל. בפועל, 27% מתושבי אילת נבדקו ועדיין אילת שומרת אחוז חיוביים נמוך מאוד העומד על 0.2% בלבד. ״המתווה מציל את העיר אילת ולשמחתנו הוא גם רושם הצלחה״ אמר לנקרי והדגיש, כי מאז פרצה המגפה, אילת שמרה על מעמדה כעיר ירוקה לכל אורך הדרך, למעט אירוע חריג שנרשם בשכונת השחמון. עוד ציין לנקרי, כי ככל שההצלחה תימשך ולשם אנו מכוונים, נרצה לפתוח את אילת גם לחו״ל לצד פתיחת כל יתר ההגבלות כמו פתיחת הקניונים, פתיחת תערוכות ומוזיאונים, פתיחת המסעדות והאטרקציות גם בפנים כמובן בכפוף לתו הסגול, וכמובן פתיחת כל מערכת החינוך.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד