עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

הוועדה לביקורת המדינה ביקרה באילת

29/11/2020
ועדת הביקורת יחד עם ראש העיר על רקע מתחם הבדיקות (הגדל)

הוועדה לביקורת המדינה ביקרה באילת

יו"ר הוועדה לביקורת המדינה - ח"כ עפר שלח, לאחר סיור הוועדה באילת: "אסור שתקוות החיסונים וניסיון לסגר אחרון, יעצור את ההצלחה בפתיחת העיר כאי ירוק מתנהל ע"י העירייה בצורה מעולה"

 

הוועדה לענייני ביקורת המדינה בראשות חה"כ עופר שלח, הגיעה היום (ה') לביקור באילת כדי לעמוד מקרוב אחר יישום חוק "האיים הירוקים" במסגרתו הוכרזה העיר אילת כ"אי ירוק". במסגרת הביקור קיבלו חברי הוועדה, ביניהם גם חברי הכנסת עמית הלוי והילה שי וזאן, סקירה מראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי וסיירו במחסום הכניסה לעיר שם מתבצע הבידוק של כל הבאים בשערה של העיר. עוד סיירו חברי הוועדה במתחם "היבדק וסע", במשל"ט העירוני אליו מחובר כל מערך המצלמות העירוני ושם פועל גם מוקד הקורונה וסיירו בבית מלון. בסיום הביקור התרשמו חברי הוועדה מהאחריות ומהמחויבות הגדולה של הנהלת העיר ותושביה להצלחת המודל. "אילת לא דומה לשום מקום אחר ולכן האי הירוק חייב לעבוד" הכריז חה"כ שלח. חה"כ שי וזאן שיבחה גם היא את אופן ההתנהלות ואמרה: "מעבר לחשיבות החוק עבור אילת, לשם כך פעלנו בכנסת, נוכחתי היום בביקור לראות את חשיבות החוק גם לאזרחי המדינה שבאים לנפוש בעיר". חה"כ עמית הלוי אמר: "כל המימדים שראינו כאן הם מודל שמאזן בין הצרכים הבריאותיים לבין הצרכים האחרים וצריך להמשיך לפעול לפיו". בסיכום הדברים אמר חה"כ שלח: "צריך לדעת לחיות לצד הקורונה ולא תחת סגר, לכן הדיפרנציאליות כמו שבאה לידי ביטוי באילת היא נכונה".

 

במסגרת הביקור, קיבלו כאמור חברי הוועדה סקירה מראש העירייה על מאפייניה המיוחדים של אילת, על השלכות מגפת הקורונה ועל התנהלות העיר כ״אי ירוק״ כולל מערך הבדיקות, אופן הבידוק וגם על מצב התחלואה. בדבריו ציין ראש העירייה, כי רק בשבוע האחרון נבדקו במתחם "היבדק וסע" כ – 8,500 איש ובמתחם הדיגום המהיר ביטבתה כ – 5,000 איש. עוד במהלך השבוע האחרון הוחזרו כ – 350 רכבים צפונה לאחר שלא הצטיידו בבדיקה כלל או שבדיקתם לא היתה בתוקף. חלקם הופנו לבצע דיגום מהיר ביטבתה בתנאי שהם נמנים על מי שרשאי לבצע דיגום מהיר (תושבי אילת, הערבה ומי שמגיע לאילת במסגרת העבודה) ולאחריה נכנסו לעיר. סגן וממלא מקום ראש העירייה - אלי לנקרי דיווח, כי אחוז החיוביים מקרב הנבדקים עומד על רבע אחוז (0.25%) ונמוך משמעותית מהממוצע הארצי העומד על 1.5% ומספר החולים הפעילים עומד על 3 ל- 10,000 נפש. ״העלייה במספר המאומתים בשבוע האחרון היא מתונה מאוד ונובעת מגידול עצום במספר הבדיקות״ הסביר לנקרי והוסיף, כי מספר הבדיקות באילת הוא הגבוה ביותר בישראל ביחס לגודל האוכלוסייה.

  

עוד עודכנו חברי הוועדה על התנהלות מערכת החינוך באילת, במסגרתה מתקיימים הלימודים בבתי הספר היסודיים - 6 ימים בשבוע. לקראת החזרה של תלמידי כיתות י'-י"ב בשבוע הבא, יצאה קריאה משותפת עם פורום ההורים העירוני לכל המורים, התלמידים ועובדי המינהלה, לקיים כבר בסופ"ש הקרוב בדיקה במתחם "היבדק וסע" זאת על מנת לשמור על בריאות כולם ולאפשר תפקוד רציף שלך המערכת.

 

במהלך הביקור במחסום, התרשמו חברי הוועדה מאופן הבידוק ושמעו מיו"ר המועצה האזורית חבל אילות – ד"ר חנן גינת על הצורך להעתיק את הבידוק צפונה על מנת לפטור את תושבי חבל אילות מביצוע בדיקה בכל פעם שהם נכנסים לעיר, בקשה שהוגשה בתיאום עם הנהלת העירייה. עוד ביקרו חברי הוועדה במתחם "היבדק וסע" וקיבלו סקירה ממפקד נפת אילת של פיקוד העורף – אל"מ שמוליק יחזקאל וממנהל מד"א באילת – גבי בריבו. עוד סיירו חברי הוועדה במשל"ט העירוני וקיבלו סקירה ממנהל אגף חירום וביטחון בעירייה – אילן חדידה. את הביקור סיימו חברי הוועדה במלון הרויאל ביץ' שם קיבלו סקירה ממנהל המלון – חיים כהן אכד.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד