עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

חשיפת כופתות לשוחרי פלדה כחולה

17/11/2020
מנהל בית הספר בגין מעניק דרגות (הגדל)

חשיפת כופתות לשוחרי פלדה כחולה

לצד לימודים בזום, הועבר בזום גם טקס חשיפת כותפות ל – 24 שוחרי מסלול "פלדה כחולה" של חיל האוויר - תלמידי כיתה י' שהצטרפו השנה למסלול המצוינות הפועל כבר 13 שנים בבית ספר התיכון ע"ש "בגין", בו לומדים כיום 67 תלמידי י'-י"ב. המסלול התלת שנתי מאפשר לתלמידים לסיים את הלימודים עם תעודת בגרות איכותית ולהשתבץ עם גיוסם לצה"ל, במערך הטכני של חיל האוויר בתפקידים נבחרים ומשמעותיים. מנהל בית הספר - אלדד חיימוביץ אמר לשוחרים: "יותר מכל, תזכו לשרת שירות משמעותי ולתרום לביטחון מדינת ישראל תרומה אמיתית ומשמעותית".

 

"פלדה כחולה" הינו מסלול מצוינות יוקרתי של חיל האוויר הפועל בשיתוף פעולה מלא עם משרד החינוך ובתי ספר נבחרים ברחבי הארץ. המסלול מיועד לכיתות מצוינות ולתלמידים המחפשים מסגרת מאתגרת ומשמעותית עם אופק ארוך טווח. התלמידים המשתלבים במסלול נקראים שוחרים. הם מקבלים הטבות מטעם חיל האוויר שמלוות אותם לאורך הלימודים, במהלך השירות הצבאי ולאחר מכן לאחר השחרור מצה"ל. המסלול פועל כאמור בבית ספר התיכון ע"ש "בגין" מזה 13 שנים, בהובלת מינהל שח"ק בעירייה.  הלימודים מתחילים בכיתה י' עד כיתה י"ב, אז מסיימים השוחרים את הלימודים עם 15 יחידות טכנולוגיות בתחום האלקטרוניקה בנוסף ליחידות הבגרות הנדרשות במקצועות הליבה. על כך מוענקת לשוחרים גם תעודת מקצוע טכנולוגית. את הפרויקט הייחודי הביא לעיר ולבית ספר "בגין" ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי לפני יותר מעשור מתוך הבנת הפוטנציאל העצום שגלום במסלול לימודי זה והבנת הצורך בן זמננו לחינוך טכנולוגי איכותי ברמה הגבוהה ביותר לצד תעודת בגרות איכותית. חשוב לציין שבוגרי המסלול מסיימים את לימודיהם כשבידם תעודת בגרות איכותית וממוצע הציונים שלהם גבוה מאוד ביחס לממוצע הארצי.

 

במעמד הטקס ברך מנהל בית הספר את התלמידים: "זהו יום חג  לכולנו, היום  אתם מצטרפים באופן רשמי לחיל האוויר הישראלי הנחשב לאחד החילות הטובים בעולם, אם לא הטוב שבהם" וברך גם את מחנכת הכיתה ורכזת השכבה - ג'וליה אינדיק, את מפקד השלוחה - אמיר חקק והמדריכים - שובל פלאס ועומר גל.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד