עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מבצע הצלת כלבים הסתיים בהצלחה

16/11/2020
מבצע הצלת כלבים הסתיים בהצלחה (הגדל)

מבצע הצלת כלבים הסתיים בהצלחה

ערנות של תושבת העיר אילת ושיתוף פעולה מהיר בין הווטרינר העירוני – ד"ר אורן אברמוביץ לבין משטרת מרחב אילת, הביאו לסיומה של מסכת הזנחה והתעללות בכלבים. בשבוע שעבר לבקשת הווטרינר העירוני פונו בצו בית משפט, 10 כלבים מבית פרטי בעיר לאחר שהיו במצב של הזנחה מתמשכת. לאחר שהוענק להם טיפול רפואי בשירות הווטרינרי בעירייה הם הועברו היום (ב') לאימוץ בעמותת "תנו לחיות לחיות".

בשבוע שעבר (ד') התקשרה תושבת לנציג השירות הווטרינרי בעיריית אילת בעניין כלב משוטט שנמצא במצב של רזון מתקדם, זאת לאחר שעקבה אחר הכלב עד לפתח ביתו, שם הסתבר לה כי ישנם כלבים נוספים באותו בית. עם קבלת הדיווח, ניגש פקח השירות הווטרינרי ביחד עם שוטר לכתובת בה שהו הכלבים ושם נצפו מספר רב של כלבים במצב של רזון והזנחה. הווטרינר העירוני – ד"ר אורן אברמוביץ', אשר צפה בתמונות ובסרטונים של הכלבים, כפי שתועדו על ידי פקח השירות הווטרינרי, החליט להגיש מיידית תלונה במשטרה על הזנחת בעלי חיים. במקביל הגיש הווטרינר העירוני בקשה דחופה לבית משפט השלום באילת, לפנות את הכלבים לתחנת ההסגר העירונית על מנת לתת להם טיפול הולם וראוי ובכך להצילם.

לאחר שצפה שופט בית משפט השלום באילת – השופט שי ברגר, בסרטון שהוצג לו, נענה השופט לבקשת הווטרינר העירוני לפינוי מיידי של הכלבים מביתם לצורך התערבות טיפולית ורפואית לשיקום הכלבים. עם קבלת הצו, הגיעו למקום הווטרינר העירוני וצוותו בליווי שוטר, הציגו את הצו לבעלת הכלבים והכלבים הוחרמו והועברו לתחנת ההסגר העירונית לצורך בדיקתם, טיפולם והזנתם בצורה תקינה. באירוע האמור הועברו לתחנת ההסגר 10 כלבים שעברו הליך שיקום של השירות הווטרינרי בעיריית אילת והיום (ב') הועברו ברכב עירייה לעמותת "תנו לחיות לחיות" לטובת אימוץ זאת בזכות פניה של הווטרינר העירוני למנכ"לית העמותה - יעל ארקין, שנרתמה מיד לטובת מבצע הצלת הכלבים.  

כידוע כבר מעל עשור מעביר הווטרינר העירוני, כלבים לאימוץ ברחבי הארץ לאחר שלא נמצא להם בית חם באילת, זאת הודות לשיתוף פעולה פורה עם עמיתיו בעמותת "תנו לחיות לחיות" בניהולה  של יעל ארקין ובעמותת "אס.או.אס" בניהולה של ריקי בצרי, המסייעים להצלתם של כלבים רבים. ד"ר אברמוביץ הודה לעמיתיו על שיתוף הפעולה מחמם הלב, שהכרחי בעיר אילת משום ריחוקה ובידודה.  

יעל ארקין, מנכ"לית "תנו לחיות לחיות": "קיבלנו אלינו את הכלבים הרזים והאומללים, שיעברו עיקור וסירוס ואנחנו מייחלים עבורם לבית חדש, שיוכל לעשות תיקון לכל מה שעבר עליהם. אני רוצה להודות לד"ר אברמוביץ על שיתופי הפעולה הפוריים, למען בעלי החיים". 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד