עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

ועדת החוקה אישרה פה אחד לקריאה ראשונה את הנוסח שהובא אתמול למליאה

10/11/2020
ועדת החוקה אישרה פה אחד לקריאה ראשונה את הנוסח שהובא אתמול למליאה (הגדל)

ועדת החוקה אישרה פה אחד לקריאה ראשונה את הנוסח שהובא אתמול למליאה

ועדת החוקה של הכנסת אישרה היום ג' לקריאה ראשונה את הצעת החוק הפרטית שהגיש ח"כ איתן גינזבורג, בתיקוני נוסח, כנוסח הצעת החוק שאותה אישרה הוועדה ביום רביעי שעבר לקריאות שנייה ושלישית. הוועדה הצביעה על הצעת החוק הפרטית לאחר שאתמול משך שר הבריאות יולי אדלשטיין את הצעת החוק שהניחה הוועדה על שולחן הכנסת, בעת הדיון בה לקריאות שנייה ושלישית ובכך התבטל המיזוג בין הצעת החוק הפרטית לממשלתית. יו"ר הוועדה ח"כ אשר: "נגיע להסכמות בהמשך; בסיכום עם יו"ר הכנסת החוק יגיע היום לקריאה ראשונה בניסיון לסיימו עד מחר". ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי שתקף אמש את כנסת וממשלת ישראל על רקע המחיר שמשלמת העיר אילת בגלל מאבקים פוליטיים, נכח בדיון האמור וימשיך ללוות את תהליך החקיקה עד לאישורו.

הצעת החוק שאישרה הוועדה, נותנת סמכות לממשלה להכריז אל איים תיירותיים באילת, בעין בוקק ובכל אזור אחר שעומד בקריטריונים המפורטים בחוק ובהם: אזור ירוק, בדיקות מידיות, יכולת לנטר נכנסים, שהתועלת הכלכלית עולה על הסיכון לתחלואה, שהאזור מתבסס על תיירות ועוד.

בסוגיית פתיחת אטרקציות, עסקים ואירועים קבעה הוועדה, כי הממשלה תקבע בתקנות הקלות להגבלות בעניינים אלו בשים לב לצורך לאפשר פעילות תיירותית באזור, לצורך למנוע הדבקה בנגיף הקורונה בציבור, ובהתחשב בהגבלות מנויות. המשמעות היא שהממשלה תהיה מחויבת לשקול פתיחת מתקני ספורט, גני שעשועים, חופים, פארקים במרחב הציבורי וכן פתיחת עסקים לרבות קבלת קהל והקלות על התקהלות בהם. כמו כן, את האפשרות לקיום אירועים. זאת בניגוד לנוסח הממשלתי שאינו מחייב זאת.

כמו כן, קבעה הוועדה כי יהיה על הממשלה לשקול הקלות שונות למי שיישא "אישור החלמה" בקביעת הגבלות על המרחב הציבורי או על אזור מוגבל.

הכניסה לאזור כזה תותנה, ככלל בהצגת תוצאת בדיקת קורונה שלילית בטווח של עד 72 שעות (במקום 48 שעות בנוסח הממשלתי) טרם הכניסה לאזור או אישור החלמה, ותתאפשר באזור פתיחת מלונות ומתן השירותים בהם. הכרזת קבינט הקורונה על "אי תיירות" תיכנס לתוקף לאחר 24 שעות כדי לאפשר היערכות לכלל הגורמים.

תושבי האזור, תושבי היישובים הסמוכים והנסמכים על השירותים החיוניים הניתנים באזור, העובדים באזור וסוגי אנשים נוספים כפי שנקבע בהצעת החוק יהיו זכאים לקבל בדיקה מידית ובלא תשלום בכניסה לאזור, והממשלה תהיה רשאית לקבוע פטור מבדיקת קורונה, או ביצוע בדיקת קורונה בתדירות שונה לאותם אנשים, והכול בתנאי שמערך בדיקות כזה יועמד בסמוך לכניסה לאזור התיירות המיוחד.

 

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
אי ירוק בים האדום
לכל הפרטים והמידע על האי הירוק
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד