עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מודים לעובדי האגף לשירותים החברתיים

2/11/2020
מודים לעובדי האגף לשירותים החברתיים (הגדל)

מודים לעובדי האגף לשירותים החברתיים

האגף לשירותים חברתיים בעירייה קיבל תעודת הוקרה ממשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, בזכות התגייסות הצוות בעת משבר הקורונה למתן סיוע לאוכלוסיה תוך גילוי יוזמה, רגישות, גמישות, מסירות ומקצועיות. את תעודת ההוקרה קיבל צוות האגף בניהולה של עו"ס פרידה בן לולו, בביקורו של מנהל מחוז הדרום במשרד לשירותים חברתיים - ישראל בודיק, בשבוע שעבר (ד') באילת. במעמד הביקור נכחו גם ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי וראש מינהל שח"ק - ד"ר דרורי גניאל שבירכו גם הם את צוות האגף.

 

משבר הקורונה גרם לשבר פתאומי בשגרת החיים של כולנו. השגרה המשפחתית, החברתית, התעסוקתית נשברה בין רגע ותחושות של עצב, בלבול, חוסר ודאות, אין אונים ודאגה לגבי העתיד מאפיינת רבים מהתושבים. זו הסיבה, שמאז תחילת משבר הקורונה עסוק צוות האגף לשירותים חברתיים במינהל שח"ק בעירייה, בעבודה סביב השעון כדי לבחון את צרכי האוכלוסיות השונות ולתת את המענים הנדרשים בטווח המידי ובטווח הבינוני והארוך.

 

מעבר לקשר היום-יומי והקבוע שמקיימים העובדים הסוציאליים עם מטופלי האגף, בבדיקה מי זקוק לעזרה ובמה, למי יש תמיכה ומי זקוק לה, הם מהווים עבורם אוזן קשבת ומקור לייעוץ ותמיכה, מסייעים להם בבניית שגרה משפחתית ובבניית משמעות חדשה ככל שניתן ומפעילים עבורם את השירותים והמענים בקהילה בצורה יצירתית ומותאמת מצב. לצד אלה ובצל המשבר, הוצף האגף במאות פניות של אוכלוסיות רבות, שהפכו בין יום לזקוקים לשירותים החברתיים. "מדובר באוכלוסיות שהשגרה נקטעה עבורם במפתיע, חלקם הגדול הפכו בין רגע מאנשים חיוניים ועובדים לאנשים מובטלים, שאינם יכולים לספק את צרכי משפחתם. לכן כל פעולותינו מכוונות בתקופה זו למציאת כוחות ועוגנים בקרב האוכלוסיות השונות, לצמצם ככל שניתן פגיעה אפשרית ולחזק את החוסן הקהילתי" מציינת עו"ס פרידה בן לולו – מנהלת האגף לשירותים חברתיים.

בתקופה זו של מציאות משתנה ופגיעה רחבה באוכלוסיות רבות ומגוונות, פיתח צוות האגף לשירותים חברתיים, והתאים שירותים ומענים מגוונים לאוכלוסיות רבות על הרצף הגילאי, בתוכם הכשרות וסדנאות באפיקים הדיגיטליים וקשר עם משפחות בקהילה, הקמת מרכז הזדמנות למתן מענים תעסוקתיים, הפעלת מרכזים טיפוליים למניעת אלימות במשפחה, לטיפול בנפגעי/ות תקיפה מינית, מרכזים טיפוליים לנוער וצעירים, למכורים, מסגרות חינוך מיוחד, פתיחת והרחבת מוקדי סיוע, תכניות מיוחדות כולל מוקד מיוחד לאזרחים הוותיקים, דוגמת תכנית "מגן זהב" ועוד. לצד אלה ממשיכים הצוותים להפעיל מסגרות טיפוליות ותומכות בקהילה באופן המותאם לתקופה ולתו הסגול.

 

בפגישה של מנהל המחוז עם צוות האגף ציין ישראל בודיק, כי מערכת הרווחה הציבורית בישראל ניצבת בפני אתגר כפול, החרפה מיידית של המצוקות החברתיות והנחיות ריחוק ומיגון שהכתיבו שינוי דרמטי באופן העבודה. לצוות העובדים אמר: "פעלתם במסירות, בקור רוח ובנחישות, איתרתם את מוקדי הקושי המרכזיים והצפתם את הצרכים הבולטים. השכלתם להשתמש במענים המיוחדים שהוצעו לכם על ידי המשרד בשום שכל ובדאגה כנה, כלפי כל פרט ופרט שנזקק לסיועכם. הייתם זריזים במעבר חד לאמצעי טיפול מקוונים ברוח השעה ובמיצוי משאבי כוח אדם מוגבלים במציאות מאתגרת. אנו נדרשים להמשיך לשנס מותניים בהתמודדות משותפת עם מציאות מורכבת זו ולסייע לכל אחת ואחד הנזקקים לשירותינו".

גם ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי הודה למנהל המחוז על שבחר להגיע לאילת ולברך את צוות האגף בזמן שמרבית המפגשים מתקיימים כיום באפיקים הדיגיטליים. "צוות האגף לשירותים חברתיים מתמודד עם משימות לא פשוטות בעוד שהוא עצמו חווה טלטלה של עבודה בעת חירום הנמשכת כבר חודשים ארוכים. ראוי לעצור לרגע ולהודות לכל אחת ואחד מהצוות הפועל כבר תקופה ארוכה במסירות וברגישות" אמר ראש העירייה והוסיף: "בצד העשייה שתכליתה התמודדות עם הנגיף, התגלתה גם קהילת אילת במלוא תפארתה, והיינו כולנו עדים למחוות מרגשות ומעצימות של רבים מהתושבים, בעיקר כאשר מדברים על סולידריות חברתית, אהבת חינם, תמיכה, רגישות ובעצם כל אותן תכונות אנושיות המרכיבות את החוסן הפנימי, המרכזי והעיקרי של הקהילה בעירנו".

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד