עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

שרת התחבורה חנכה את תחנת ההמתנה החכמה

30/08/2020
שרת התחבורה חנכה את תחנת ההמתנה החכמה (הגדל)

שרת התחבורה חנכה את תחנת ההמתנה החכמה

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים – תא"ל במיל' חה"כ מירי רגב חנכה את תחנת ההמתנה החכמה הממוזגת הראשונה באילת, בארץ ובעולם. עוד במסגרת ביקור השרה, התקיימה פגישת עבודה עם ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי והנהלת העירייה, במסגרתה סוכם על חיזוק העיר אילת עם הסכם השלום מול איחוד האמירויות הן בסחר ימי דרך הנמל והן בטיסות דרך שדה התעופה הבינלאומי ע"ש "רמון". עוד סוכם, כי העיר אילת תהיה עיר פיילוט לרכבת קלה על גלגלים מאילת לשדה התעופה ע״ש ״רמון״. בין הנושאים הנוספים שעלו בפגישה, המשך שדרוג כביש הערבה, סבסוד הטיסות לתושבי אילת, המשך שדרוג כביש עוקף מערבי ועוד. ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי ברך את השרה על הנחישות לסייע לעיר אילת ועל ההכרה בחשיבות האסטרטגית של אילת כשערה הדרומי של מדינת ישראל וכעורק תחבורתי מרכזי ואסטרטגי.

 

בימים חמים אלה בהם פוקדים את העיר אילת המוני בית ישראל, הציבה העירייה בשיתוף משרד התחבורה, תחנות אוטובוס ממוזגות וחכמות לרווחת תושבי העיר ואורחיה. התחנה הראשונה הוצבה בתחילת הקיץ באזור התיירות והשנייה הוצבה לאחרונה ברחובה המרכזי של העיר – שדרות התמרים. שרת התחבורה והבטיחות בדרכים הגיעה בשבוע שעבר לאילת כדי לעמוד מקרוב אחר הצלחת התחנה ועל מנת לבחון יישום של הפיילוט במקומות נוספים באילת ובערים נוספות בארץ. ״תחנות ממוזגות מהוות צעד נוסף בקידמה של התחבורה הציבורית בישראל, אחרי צעדים כמו תחנות מונגשות ותחנות חכמות. אילת היא עיר שבה מזג אויר חם מהרגיל ומלבד היותה עיר התיירות הישראלית, היא תהיה גם עיר מסחר מפותחת בהמשך להסכם הסחר עם האמירויות, שיביא לתנופת פיתוח בעיר. שיפור תחבורתי שנבחן בימים אלו הינה רכבת קלה על גלגלים, שמתוכנן להוות את אמצעי הסעת ההמונים בין שדה התעופה רמון לעיר אילת. התחנה הממוזגת מהווה פיילוט ראשון, שלאחריו נשמע את תגובותיהם של תושבי אילת, ונחליט בנוגע להרחבת השימוש בתחנות דומות" אמרה השרה.

 

מדובר כאמור בתחנה סגורה ממוזגת ונגישה, במידות 2.5 על 5.20 מטרים עם דלתות הזזה אוטומטיות מזכוכית הכוללת גם שילוט אינטראקטיבי ומסך מגע. עלות כל תחנה - 180 אלף ₪, במימון משרד התחבורה. סגן וממלא מקום ראש העירייה – אלי לנקרי שקידם  את המהלך כחלק מתכנית עיר חכמה אותה הוא מוביל, סקר בפני השרה את תוך וחוץ התחנה כולל מידע אלקטרוני שמוצג בתחנה הן על התחבורה הציבורית והן מידע עירוני תיירותי כולל עמדה להטענת כרטיסי "רב קו". עוד עודכנה השרה, כי התחנה מרושתת במצלמות המשדרות ישירות למוקד העירוני שמאויש 24 שעות ביממה כחלק ממערך המצלמות העירוני.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר במתחם שדה התעופה הישן
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד