עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

ראש העירייה מבקש להחריג את אילת מההגבלות

20/07/2020
ראש העירייה מבקש להחריג את אילת מההגבלות (הגדל)

ראש עיריית אילת דורש להחריג את אילת ומבקש  דיון דחוף בעניינה

 

לצד הדרישה שהציג ראש עיריית אילת - מאיר יצחק הלוי לקבלת סיוע שיאפשר שליטה בתחלואה והמשך הפעילות הכלכלית והתיירותית בעיר אילת, מבקש ראש העירייה להחריג את אילת גם מההגבלות האחרונות ולאפשר פתיחה של החופים בסופי השבוע, את המסעדות ואת אטרקציות השעשועים. ״העיר אילת מארחת מידי שבוע עשרות אלפי נופשים. טוב יותר שישהו בחופים הפתוחים, טוב שיהיה להם היצע גדול של אטרקציות שימנע עומסים וטוב יותר שיגיעו למסעדות וישבו במרחב הציבורי״ אמר ראש העירייה והדגיש, כי העיר אילת ניחנה בחופים ומשאבי טבע נדירים ״טוב שאזרחי מדינת ישראל יגיעו וייהנו בטבע הנפלא של אילת, בים ובמדבר מאשר יתרכזו במקום אחד״. לצד הבקשה להחרגה, פנה ראש העירייה לשרי האוצר, הפנים והבריאות בבקשה לקיים דיון דחוף בעניין אילת. "סגר על תעשיית התיירות יביא את "הצונאמי" השלישי על העיר אילת ויגרום לכאוס בלתי הפיך שהשיקום ממנו יהיה קשה עד בלתי אפשרי".

 

את המענה העירוני לבקשת ההחרגה, הציג השבוע (א׳) ראש עיריית אילת בדיון ועדת הקורונה בראשות חה״כ ד״ר יפעת שאשא ביטון, במסגרתו ציין, כי רצועת החוף מטאבה לעקבה חולקה על ידי העירייה ל 15 מקטעים המתפרסים על פני כ - 200 דונם של מרחב פתוח לנופשים. באשר לאטרקציות שהינן מתקני שעשועים הדגיש ראש העירייה, כי ככל שהיצע האטרקציות יהיה גדול, כך יקטן העומס בכל אחת מהאטרקציות. לגבי המסעדות ציין ראש העירייה, כי העירייה תתיר למסעדות להוציא שולחנות וכיסאות למרחבים הציבוריים בחזית המסעדה, באופן מפוקח ומבוקר, דבר שיפחית את העומסים גם בבתי המלון.

 

לצד הבקשה האמורה להחריג את אילת בהגבלות האחרונות, פנה כזכור ראש עיריית אילת בשבוע שעבר, לשר הבריאות - חה״כ יולי אדלשטיין ולהנהלת משרד הבריאות וביקש סיוע, שיאפשר לקטוע שרשרת הדבקה ככל שתהיה, בלוחות זמנים מהירים ובכך להביא לשליטה בתחלואה שתאפשר המשך החיים והפעילות הכלכלית והתיירותית בעיר. בין היתר ביקש ראש העירייה להקצות לעיר אילת, מכשירים נוספים לבדיקות מהירות בבית החולים ״יוספטל״, הגדלת מספר החוקרים האפידמיולוגים בעיר והפיכת אילת לעיר פיילוט בכל הנוגע לטכנולוגיות המתפתחות בתחום.  

 

לצד אלה פועלת העיר אילת בהתאם לתכנית "העיר הירוקה" שיזמה העירייה ואשר כוללת, הקמת משל"ט קורונה, הקמת קבינט קורונה ומטה מורחב, קמפיין הסברתי רחב לתושבי העיר ואורחיה, גיוס עשרות "נאמני העיר הירוקה" שיסיירו ויפקחו במרחבים הציבוריים וכן פיתוח אפליקציה מיוחדת המאפשרת לנופש להתנהל באופן בטוח בעיר ולהימנע מהתקהלות ועוד. 

 

עוד פנה השבוע ראש העירייה לשרי האוצר, הפנים והבריאות, בבקשה לקיים דיון דחוף על העיר אילת. בפניה לשרים שב וציין ראש העירייה את ההשלכות החברתיות והכלכליות על העיר אילת במקרה שיהיה סגר נוסף.

 

"סגר על תעשיית התיירות יביא את "הצונאמי" השלישי על העיר אילת ויגרום לכאוס בלתי הפיך בדגש על אבטלה של 80%-75% שהשיקום ממנה יהיה קשה עד בלתי אפשרי" כתב ראש העירייה בפניה לשרים תוך שהוא שב ומדגיש, כי 85% מכלכלת העיר אילת מושתתת ותלויה בתעשיית התיירות וכל "שרשרת המזון" באילת תלויה בתעשייה זו. עוד ציין ראש העירייה, כי פגיעה בתעסוקה תגרור איתה הגירה שלילית גם של אוכלוסיות חזקות, גידול דרמטי במספר הפונים למחלקות הרווחה ולצערנו גם לאלימות פנים משפחתית, חברתית וקהילתית.

 

"שלוש המכות שטלטלו את אילת בטלטלה קשה: סגירת שדה דב ( 1.7.19), צונמי שפגע בכל החופים( 13.3.20), סגר כתוצאה מנגיף הקורונה (חודש אפריל- מאי), שחקו עד תום את היכולות הכלכליות והחברתיות בעיר" כתב ראש העירייה לשרים והוסיף: "בתקופה זו אנו אוספים את השברים, מנסים למזער נזקים ולהחזיר את הכלכלה למסלול סביר. אם וחלילה יוחלט על סגר נוסף אזי מתבקש להתכנס לישיבת חרום לשם דיון דחוף באתגרים הניצבים בפני העיר אילת לנוכח כל הסיכונים הניצבים מולה כשברור שללא טיפול הוליסטי דחוף המצב יוביל לקריסת העיר".

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד