עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

בריאות לצד תיירות

12/07/2020
בריאות לצד תיירות (הגדל)

בריאות לצד תיירות

המשנה למנכ״ל משרד הבריאות - פרופ׳ איתמר גרוטו הגיע בשבוע שעבר לאילת, לבקשת ראש עיריית אילת - מאיר יצחק הלוי, כדי לעמוד מקרוב אחר האתגרים עמם מתמודדת העיר בצל משבר הקורונה ובשל הצורך להחריג אותה משאר הארץ. ראש עיריית אילת ששוחח בעניין גם עם שר הבריאות - חה״כ יולי אדלשטיין אמר : ״העיר אילת לא תוכל לעמוד ולהכיל סגר נוסף, נעשה הכל כדי שהחרגת העיר עקב אפיוניה הייחודיים תתבצע תוך הקפדה על הנהלים וההגבלות. אני מאמין שאילת יכולה לשמש כעיר תיירות מדגימה ברמה הבינלאומית״. הביקור שנמשך יומיים (חמישי שישי) כלל דיונים עם הנהלת העירייה, גורמי הבריאות, גורמי אכיפה, גורמי תיירות וסיור לאורך אטרקציות הטיילת.

 

בפתח הדיון שהתקיים בתחילת הביקור (ה׳) הודה ראש עיריית אילת - מאיר יצחק הלוי לפרופ׳ גרוטו על הרצון לסייע לעיר וסקר בפניו את שעבר על העיר בשנה האחרונה, החל מסגירת שדה דב, שפגעה הן בשירותי הבריאות לתושבי העיר ולמבקריה והן פגיעה חמורה בתיירות, עבור דרך הסופה שפגעה ברמה הסביבתית, הכלכלית והחברתית וגרמה לנזק עצום בחופים הנאמד בכ - 100 מיליון ₪ ומגפת הקורונה, שטלטלה את העיר, ופגעה קשות בעיר שרוב כלכלתה נשענת על תיירות. פגיעה שהגיעה לכל בית אב באילת, כעיר ש 90% מהמועסקים בה עובדים בתיירות. ראש העירייה ציין בפני המשנה למנכ״ל, כי ההחלטה לסגור את העיר עם התפשטות המגפה סייעה לשמור על נתוני תחלואה נמוכים מאוד כעיר ירוקה, בזכות כך מאז חג השבועות, שבה העיר אילת לארח. ״החזרה המדורגת של התיירות לאילת אפשרה הזרמת חמצן לכלכלת העיר שהיתה בקריסה מוחלטת עם פרוץ המשבר״ אמר ראש העירייה והדגיש, כי העיר אילת לא תוכל לספוג סגר נוסף. ״סגר נוסף משמעו עזיבה של אלפי אנשים את העיר, לא רק התיירים אלא גם תושבים שייפגעו מקריסת ענף התיירות, בדגש על אוכלוסיות חזקות״ אמר ראש העירייה וציין בפני המשנה את תכנית ״עיר ירוקה״ שיזמה וגיבשה העירייה בשיתוף המל״ל, תכנית שתבטיח שיגרה בריאה בעיר אילת לצד קיום התיירות. סגן וממלא מקום ראש העירייה - אלי לנקרי המוביל את התכנית פרט את עיקריה בפני המנכ״ל וציין, כי היא תכלול נאמנים שיסיירו ברחבי העיר, אפליקציה ייחודית, משל״ט לפיקוח ואכיפה, בדיקות בכניסה לעיר ועוד. 

 

עוד בדיון קיבל המשנה למנכ״ל סקירה לגבי האכיפה ממפקד משטרת מרחב אילת - נצ״מ קובי מור ומעו״ד גבריאל אביטל האמון על האכיפה בעירייה. וסקירה על תחום הבריאות כולל נתוני תחלואה ומגמות מנציגי משרד הבריאות - הרופא המחוזי פרופ׳ מיכאל גדלביץ, מנהלת נפת אילת - ד״ר מאיה גברניק, מנהלת בית החולים ״יוספטל״ - ד״ר רויטל בר אושר ונציגי קופות החולים בעיר. 

 

בדיון נוסף עם גורמי התיירות בעיר, קיבל המשנה למנכ״ל סקירה מיו״ר התאחדות מלונות אילת - ליאור מוצ׳ניק, מנציגי רשתות בתי המלון ומיו״ר עמותת המסעדות – רונן מור. ליאור מוצ׳ניק הבהיר, כי אורח שלא מקיים את ההנחיות, מורחק מהמלון. משה חיון מרשת פתאל ציין כי בכל מלון יש ממונה קורונה ויש שיתוף פעולה עם המשטרה שמבצעת סיורים גם בתוך המלונות. 

 

בסיור לאורך הטיילת, נפגש המשנה למנכ״ל עם נציגי אטרקציות שלא מותרות לשימוש כיוון שהן מוגדרות מתקני שעשועים ושמע מהם על המצוקות הגדולות ואת בקשתם לאפשר להם לפתוח בכפוף להנחיות.

 

המשנה למנכ״ל התרשם מההתמודדות של אילת עם תיירות מותאמת קורונה וציין, כי ייבחנו התאמות לעיר אילת בתחום המלונות, המסעדות והאטרקציות באילת. עוד ציין המשנה למנכ״ל, כי המתווה יועבר לאישור שר הבריאות. עם סיום הביקור, שיבח המשנה למנכ״ל את פעולות העירייה והעומד בראשה וכן את פעולות המשטרה והמלונות.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד