עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מחאת העובדים הסוציאליים באילת

12/07/2020
מחאת העובדים הסוציאליים באילת (הגדל)

מחאת העובדים הסוציאליים באילת

גם העיר אילת לקחה חלק במחאת העובדים הסוציאליים שהתקיימה בשבוע שעבר, ברחבי הארץ. ביום חמישי (6.7) קיימו העובדים הסוציאליים באגף לשירותים חברתיים בעירייה צעדת מחאה לאורך רחוב שדרות התמרים כמחאה על תנאי העסקתם. לצעדה הצטרפו עובדי אגף הרווחה והשירותים החברתיים בעיריית אילת ובמועצה אזורית חבל אילות, נציגי ארגוני הנשים ויצ"ו ונעמ"ת, נציגי ארגון העובדים ותושבים. גם ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי הביע את תמיכתו במאבק העובדים הסוציאליים וציין "אני מחזק את ידכם ואדאג להעביר את תמיכתי במאבקכם גם לגורמי הממשלה הרלוונטיים". המחאה מקבלת משנה תוקף תחת משבר הקורונה, שהחל כמשבר בריאותי והפך למשבר אישי, חברתי ולאומי, בעקבותיו עלו לאין שיעור אחוזי האבטלה ומאות משפחות הצטרפו למעגל המטופלים באגף לשירותים חברתיים בעירייה.

 

מחאת העובדים הסוציאליים באילת, התקיימה כאמור במקביל למחאה ארצית של העובדים הסוציאליים השובתים כבר למעלה משבוע בכל הארץ. במסגרת המחאה, לא ניתנים השירותים החברתיים השונים לרבות כוננויות לילה ומענים ייחודיים. העובדים הסוציאליים העומדים בחזית החברתית ומהווים את המענה הראשוני לתושבים הנזקקים לשירותים חברתיים, מלינים כלפיי משרד האוצר למען זכויותיהם הבסיסיות כעובדים בנוגע לתנאי השכר, מוגנותם והעומס עמו הם מתמודדים במיוחד תחת משבר הקורונה.

 

ראש צוות באגף לשירותים חברתיים בעיריית אילת וציר באיגוד העובדים הסוציאליים באילת והערבה – עו"ס מיכאל ריאחי, ציין "המחאה באילת בשל מיוחדותה כפריפריה רחוקה, גדולה יותר כיוון שאנו מתקשים לאייש תקנים ולהביא לכאן עובדים סוציאליים. אין ביקוש של סטודנטים צעירים ללמוד את המקצוע בעיקר בגלל תנאי העסקה הידועים והלא צודקים. השכר ההתחלתי אינו מצדיק והעומס בגלל המחסור בתקנים הוא גדול. כל עובד בממוצע מטפל    ב 200- 300 תיקים ומשכך, העומס לא מאפשר לו לטפל כראוי בכולם וכתוצאה מכך אנחנו גם חשופים לאלימות מצד המטופלים. אנו נמשיך במאבק הצודק במטרה לפתוח במשא ומתן מול האוצר באשר לשכר ותנאי העסקה. אנו מבינים כי העיתוי מורכב עבור המטופלים, אך המאבק הוא גם ובעיקר עבורם כדי לאפשר לנו לתת להם שירות טוב ומכבד יותר".

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
אי ירוק בים האדום
לכל הפרטים והמידע על האי הירוק
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד