עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

נשיא המדינה בביקורו באילת

6/07/2020
נשיא המדינה בביקורו באילת (הגדל)

נשיא המדינה בביקורו באילת קרא לאזרחי מדינת ישראל: "שמרו על עצמכם ועל התיירות שלנו - רדו לאילת!"

על רקע המאבק בנגיף הקורונה, סייר היום (ב') נשיא המדינה - ראובן (רובי) ריבלין, בעיר אילת, ונפגש עם נציגי המלונות בעיר, בעלי עסקים ותושבים. ״אני כאן כדי לשמש לכם לפה״ אמר נשיא המדינה לראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי. הביקור כלל דיון עם ראש העירייה וגורמי התיירות, הבריאות והביטחון, סיור לאורך החופים וביקור במצפה התת ימי. בקריאה לאזרחי מדינת ישראל אמר הנשיא: "צאו לנפוש בארץ בהתאם למגבלות ועל פי הנהלים. שמרו על עצמכם ועל התיירות שלנו - רדו לאילת!"

 

בפתח הדיון, הודה ראש עיריית אילת - מאיר יצחק הלוי לנשיא המדינה על התמיכה בעיר אילת וסקר בפניו את שעבר על העיר בשנה האחרונה, החל מסגירת שדה התעופה דב, עבור דרך הסופה שגרמה לנזק עצום בחופים ומגפת הקורונה, שטלטלה את העיר, שרוב כלכלתה נשענת על תיירות. בין השלכות הקורונה עמן עדיין מתמודדת העיר אילת, סגירה של בתי מלון ופתיחה מדורגת של חלקם, אחוזי אבטלה גבוהים, גידול במטופלי רווחה ועוד. ״העיר אילת לא תוכל לספוג סגר נוסף" אמר ראש העירייה והבהיר, כי חייבים להתייחס לאילת באופן שונה ואחר. "זו עיר שחיה, נושמת ומכלכלת את עצמה על ענף אחד. כל החלטה הנוגעת לסגירת עולם התיירות, שלא תחריג את התיירות באילת, תוביל לקריסה מוחלטת״ הבהיר ראש העירייה וציין בפני הנשיא את תכנית ״עיר ירוקה״ שיזמה וגיבשה העירייה בשיתוף המל״ל, תכנית שתבטיח שיגרה בריאה בעיר אילת ותבטיח את המשך קיומה שנשען כאמור על ענף התיירות. סגן וממלא מקום ראש העירייה – אלי לנקרי ציין בפני הנשיא את עיקרי התכנית שתכלול בין היתר, נאמנים שיסיירו ברחבי העיר, אפליקציה ייחודית, משל״ט לפיקוח ואכיפה, בדיקות בכניסה לעיר ועוד.

 

גם יו״ר התאחדות מלונות אילת - ליאור מוצ׳ניק ציין בפני הנשיא, את הייחודיות של אילת כעיר נופש והבהיר, כי החלטת הממשלה הנוכחית מאיימת על הקיום של המלונות באם יחילו גם עליהם את הקפסולות של 20 איש בחדרי האוכל. עוד ציין ליאור, כי המלונות אוכפים באדיקות את ההנחיות. גם יו״ר עמותת המסעדות באילת - רונן מור דיבר על הקושי הקיים בהחלטה הנוכחית על צמצום הסועדים לקפסולות של 20.

 

מפקד משטרת מרחב אילת - נצ״מ קובי מור, ציין לטובה את המשמעת האזרחית בקרב התושבים והדגיש, כי מאז החזרה המדורגת לשיגרה מבצעת המשטרה אכיפה נחושה. ״זו משימה לאומית לשמור על העיר אילת נקיה לטובת כל אזרחי מדינת ישראל, שפוקדים את אילת בהמוניהם״ הבהיר מפקד המשטרה.

 

נשיא המדינה חיזק את העיר אילת ואמר: "אילת היא בירת התיירות של ישראל - סמל החופשה הישראלי האולטימטיבי, אבל קודם כל הבריאות. הצלחתם לשמור על אילת כעיר 'ירוקה' עם שיעור פגיעה נמוך יחסית של קורונה. המחויבות שלכם צריכה להיות בראש ובראשונה לתושבי העיר. אני שומע על התכניות המפורטות שלכם, והמתווה לפתיחה מחדש של תחום התיירות בעיר. בשעת משבר מצליח מי שקם על הרגליים ויוזם, מתכנן ויוצר. זה הדנ"א האילתי. על אף חוסר הוודאות והקושי, אתם מתכננים את הצעד הבא" שיבח הנשיא את הנהגת העיר. "בקיץ הזה השמיים סגורים, זה לא אומר שצריך להישאר בבית. אני קורא לכל הישראליות והישראלים שידם משגת צאו לנפוש בארץ. חזקו את תיירות הפנים. צאו לנפוש בארץ בהתאם למגבלות ועל פי הנהלים. שמרו על עצמכם ועל התיירות שלנו- רדו לאילת! רבים מהאילתים שנפגעו הם עצמאים, עסקים קטנים, משקי בית, מאחורי כל עסק קטן יש חלום גדול, קיימת משפחה" המשיך הנשיא והוסיף: "המדינה צריכה להיחלץ לעזרת האזרחים המצוינים האלה, אבל לא רק המדינה. אנחנו, כולנו, חייבים יותר סולידריות. סולידריות וערבות הדדית הם המפתחות ליציאה מהמשבר."

 

בסיום הדיון העניק ראש העירייה לנשיא המדינה שלושה ספרים שנכתבו על ידי סופרים אילתים, את קיט התיירות המחולק בצל הקורונה ובה מסכת פנים ומגבת חוף בגודל 2 מטרים לשמירה על ריחוק חברתי ואת אבן אילת עליה הקדשה אישית לנשיא בשם העיר ותושביה.

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד