עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

דם נשים אינו הפקר

16/06/2020
דם נשים אינו הפקר (הגדל)

דם נשים אינו הפקר

גם העיר אילת לקחה חלק במחאה נגד רצח ואלימות נשים, שהתקיימה היום (ג') ברחבי הארץ, במלאת שלושים להירצחה של הנערה מאיה וישנייק ז"ל. תושבי אילת התעוררו הבוקר ללוחות ענק, בהם הופיעו עשרות מודעות אבל של נשים שנרצחו בשנים האחרונות. רשת המתנ"סים, מסגרות הנוער, ארגוני הנשים ויצ"ו, נעמ"ת והרשות למניעת אלימות, סמים ואלכוהול, המשרד לקידום מעמד האישה בעירייה, המחלקה לשוויון מגדרי בחבל אילות ותושב החבל - תומר חרובי, חברו יחד כדי לקחת חלק במיזם החשוב, שמטרתו להעלות את המודעות לנושא האלימות כנגד נשים במדינה.

 

"אנחנו  רוצות להפגיש אנשים במרחב הציבורי עם הנושא, כך שלא יוכלו להתעלם ממנו" ציינו נציגות הארגונים והוסיפו, כי זוהי קריאה לחברה ולרשויות לעשות משהו בנידון. "יש לנו זכות בסיסית לחיים וביטחון ואנחנו מצפות כנשות המדינה לפתרונות למצב החירום הזה" אמרו. בלוחות השונים נתלו מודעות אבל עם שמות הנשים שנרצחו מאז שנת 2011 ושמן הותר לפרסום. המודעות נתלו בקבוצות גדולות כדי להמחיש לאנשים שלא מדובר רק במספר אלא מדובר בהמוני נשים עם חיים שלמים שנגדעו באכזריות. כל אחת מהמודעות תורגמה לערבית, אנגלית, אמהרית ורוסית. ובתחתית כל מודעה טלפונים של מוקדי סיוע בשפות השונות וקוד QR לסריקה עם הסלולרי שיוביל לסיפור האישי של האישה.

 

גם בתחילת החודש (1.6.20), נרתמו נשות אילת מארגוני הנשים ומקרב תושבות העיר למצעד מחאה שהתקיים ברחבי הארץ, במסגרתו קראו לממשלה להעביר תקציב לטיפול באלימות כנגד נשים ולחוקק ענישה חמורה בגינה. עשרות נשים השתתפו במצעד המחאה כשהן נושאות שלטים תחת האמירה "דם נשים אינו הפקר" ומסיכות אף ופה כמתחייב בהנחיות עליהן כתוב: "מכסים את הפה אבל לא שותקים".

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר במתחם שדה התעופה הישן
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד