עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

טאבלטים לילדים במקום זיקוקים

19/05/2020
טאבלטים לילדים במקום זיקוקים (הגדל)

טאבלטים לילדים במקום זיקוקים

60 ילדי אילת קיבלו השבוע טאבלט חדש שנרכש בהנחיית ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי מכספי הזיקוקים שבוטלו ביום העצמאות האחרון. 50 מחשבים נוספים שנתרמו על ידי תושבים הושמשו על ידי חניכי תנועת הנוער "נטע" למנהיגות טכנולוגית וחולקו גם הם לילדי אילת.

 

בצל משבר הקורונה בהם שהו תלמידי אילת כמו התושבים בבתים ולמדו מרחוק בצורה מקוונת משך שבועות ארוכים, עלה הצורך במספר רב של מחשבים עבור הילדים, במיוחד בבתים בהם יש מספר אחים שנאלצים ללמוד באמצעות מחשב אחד. במהלך התקופה, פעלו עיריית אילת באמצעות מינהל שח"ק, אגף החינוך ואגף התקשוב, לגייס עשרות מחשבים כולל השאלת מחשבים מבתי הספר.

 

לצד זאת, החליט כאמור ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי, לבטל ביום העצמאות האחרון את הזיקוקים ומתקציב זה לרכוש טאבלטים חדשים לילדי אילת. בתקציב שנחסך, נרכשו 60 טאבלטים שמחולקים בימים אלה לתלמידים שהומלצו על ידי בתי הספר ונבחרו ע"י ועדה מקצועית של מינהל שח"ק בעירייה. את החלוקה ואיסוף הנתונים מרכז נחמיה פריאל.

 

בנוסף, ביחד עם חניכי תנועת הנוער נטע בהובלה של שחף מאיר - נציגת התנועה, הצליחו בני הנוער להרכיב עוד כ – 50 ערכות מחשב שמתאימות ללמידה. את הערכות אספו בסיוע של רבים מתושבי העיר שתרמו ציוד מחשבים שלא בשימוש. הערכות נאספו ושופצו על ידי חניכי נטע ונמסרו למשפחות שנבחרו גם כן על ידי הוועדה.

 

ראש מינהל שח"ק, ד"ר דרורי גניאל: "המציאות מחייבת אותנו למצוא פתרונות יצירתיים. כל הכבוד לראש העירייה על היוזמה לבטל את הזיקוקים לטובת טאבלטים לתלמידים. מינהל שח"ק עושה ויעשה ככל יכולתו על מנת לספק את האמצעים והתנאים המתאימים לכל הילדים ובני הנוער בעיר ולצמצום הפער הדיגיטלי".

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד