עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

חוזרים ללימודים גם בגני הילדים

11/05/2020
חוזרים ללימודים גם בגני הילדים (הגדל)

חוזרים ללימודים גם בגני הילדים

783 ילדי גני עירייה (טרום חובה וחובה) הגיעו אתמול לגנים, שמחים ונרגשים. על פי המתווה של משרד החינוך ילמדו ילדי כל גן בשתי קבוצות, קבוצה אחת בימים א'-ג' וקבוצה שניה בימים ד'-ו'.  אתמול בבוקר (א') לאחר ששהו בבתים משך חודשיים בצל הקורונה, הגיעו כאמור הילדים כשהם נרגשים ואת פניהם קיבלו הגננות עם מסכה על הפנים. סך הכל לומדים באילת 2,406 ילדים ב – 78 גנים. הבוקר נרשמה נוכחות של 65% מהילדים (783 מתוך 1,203 ילדים שעתידים ללמוד במחצית הראשונה של השבוע). גם מעונות היום נפתחו הבוקר. עוד השבוע לאחר שבוע ימים בו שבו ללימודים, תלמידי כיתות א' – ג' הלומדים גם הם בקבוצות קטנות, נרשמה נוכחות של 63% מהתלמידים. בחינוך המיוחד ישנה נוכחות של 70% וכך גם בקרב כיתות י"א –י"ב העוסקים בלמידה ממוקדת לבגרויות. לקראת החזרה של ילדי הגנים בהתאם למתווה משרד החינוך נערכה עיריית אילת באמצעות אגף החינוך במינהל שח"ק עם ניקיון וחיטוי של הגנים, הפצת איגרות הסברה להורים, העמדת מוקדי חיטוי (אלכוג'ל ומגבוני חיטוי) כולל סבון לרחיצת ידיים בכמות מוגדלת והפצת תצהירי בריאות מקוונים עמם יצטרכו הילדים להגיע מידי בוקר לאחר מדידת חום בבית. בשלב זה עוד לא מותרת הרחבת יום הלימודים, לכן אין הפעלת צהרונים. ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי ביקר את הילדים בחלק מהגנים וברך את כולם בברכת "ברוכים השבים".

 

כחלק מההיערכות לחזרה ללימודים, שקדו הגננות על חלוקה לקבוצות תוך חשיבה מעמיקה על צרכי הילדים, ותוך שיקולי דעת מקצועיים. בהתאם למתווה החזרה ללימודים, ילמדו כאמור הילדים בשתי קבוצות, כל קבוצה שלושה ימים. מספר הילדים בכל גן עומד על 18 בסך הכל, והלמידה מתבצעת בשתי קבוצות, כשבכל קבוצה 9 ילדים. כל קבוצה תלמד 3 ימים בשבוע (א-ג, ד-ו).

 

בכל גן נפתחו הבוקר כל השערים בשעה 7:55, דרכם צעדו כאמור מאות ילדי הגנים. כל ילד נדרש להגיע עם הצהרת בריאות חתומה על ידי ההורים לאחר מדידת חום בבית. עוד למען בריאות הילדים, התבקשו ההורים לצייד את הילדים בבקבוקי מים אישיים כיוון שלא תותר שתיה בכוסות.

 

בהתאם להנחיות אגף החינוך, ייפתח כל בוקר בשיח מרגיע הן קבוצתי והן אישי, למתן מענה רגשי לילדים. כניסת הורים לא מותרת לגן מטעמי בריאות.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד