עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

בצל משבר הקורונה גם ועדי הבניינים מסייעים

6/04/2020
בצל משבר הקורונה גם ועדי הבניינים מסייעים (הגדל)

בצל משבר הקורונה גם ועדי הבניינים מסייעים

כחלק מפעולות העירייה לדאוג לאזרחי העיר הוותיקים, נרתמו גם 180 ועדי בניינים ברחבי העיר לסייע באיתור אזרחים ותיקים, בדגש על זיהוי מצוקותיהם. את המידע הם מעבירים למינהלת השכונות הוותיקות הפועלת מול הגורמים הרלוונטיים בעירייה, כדי להעניק מענים בהתאם. ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי ליושבי ראש ועדי הבניינים: "חשוב שנתייחס לכל בניין כמתחם קהילתי קטן שבו אתם משמשים כמנהלי המתחם".

 

לצד מטה 70+ שהקימה העירייה לטובת איתור אזרחים ותיקים וצרכיהם, נרתמו כאמור גם ועדי הבניינים ברחבי העיר לסייע באיתור אזרחים ותיקים וצרכיהם, כל אחת ואחד בבניין מגוריו. כל ועדי הבניינים נענו לפניית ראש העירייה, ונרתמו לסייע בעניין. במכתב אליהם כתב ראש העירייה: "המשימה החשובה ביותר בעת הזו היא לקבל מכם עדכון בדבר דיירי הבניין שגילם מעל 65 ולעדכן אותנו באם הם צריכים עזרה מכל סוג שהוא וכמובן בהזדמנות זו לבקש מכם לסייע להם בכל שתוכלו". את העבודה מול ועדי הבניינים מרכזת מינהלת השכונות הוותיקות בעירייה בניהולו של נחום סרי וסגנו דורון מזרחי.

 

כידוע בצל משבר הקורונה פועלת העירייה כבר מספר שבועות לדאוג לשלום ובריאות תושבי אילת בדגש על אזרחי העיר הוותיקים. לצד חלוקת סלי מזון ותווים לרכישת מזון לכ – 2,500 משפחות ומנות חמות המחולקות מידי יומיים                  לכ – 700 קשישים, ממקדת העירייה מאמץ בטיפול באוכלוסיית האזרחים הוותיקים. לטובת העניין הקימה העירייה מטה המנוהל על ידי החברה הכלכלית לאילת (חכ"א) ופועל באמצעות מתנדבים המתקשרים לתושבי העיר בני 70+, שואלים לשלומם, לומדים מהם על הצרכים ודואגים למענים בהתאם, על ידי הפניה לצוותים המקצועיים בעירייה. גם תושבי העיר נקראו לסייע בעניין על ידי מילוי טופס דיגיטלי המופיע בפייסבוק ובאתר העירייה בו הם מעבירים פרטים של אזרח ותיק מגיל 65 ומעלה, בין אם הוא הורה, שכן או מכר. המטרה להרחיב את מאגר הנתונים, להגיע לכל האזרחים הוותיקים בעיר ולדאוג לשלומם ובריאותם.

 

לצד אלה, פתחה העירייה באמצעות האגף לשירותים חברתיים, מוקד סיוע מיוחד עבור האזרחים הוותיקים. הקו שמספרו 050-2081901, זמין 24/7.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר במתחם שדה התעופה הישן
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד