עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מערכת החינוך עברה ללמידה מרחוק

16/03/2020
מערכת החינוך עברה ללמידה מרחוק (הגדל)

מערכת החינוך עברה ללמידה מרחוק

בעקבות החלטת הממשלה על הפסקת לימודים בכל מוסדות החינוך, כחלק מהמאמץ הלאומי למניעת התפשטות מגפת הקורונה, נערכו מינהל שח"ק ואגף החינוך בעירייה ללמידה מרחוק עבור כל שכבות הגיל. הלמידה כוללת משימות מתוקשבות לימודיות, חינוכיות והפגתיות. לילדי גני הילדים מעבירות הגננות פעילויות משותפות באמצעות אפליקציית ZOOM כולל פעילויות המועברות לילדים דרך הוואטסאפ של ההורים. ילדי בתי הספר היסודיים לומדים מרחוק באמצעות אתר "סיסמה לכל תלמיד" כולל מפגש פרונטלי-דיגיטלי יומי עם המורה. תלמידי בתי הספר העל יסודיים לומדים באמצעות תוכנת YSCHOOL המציעה מאות מערכי שיעור בכל המקצועות כולל תגבורים לבגרות. לצד כל אלה שומרות הגננות, המחנכים והמחנכות על קשר טלפוני רציף עם התלמידים. בנוסף, מפעיל השירות הפסיכולוגי חינוכי קו סיוע פסיכולוגי להורים, תלמידים ומורים 08-6367815.

 

מיד עם קבלת ההחלטה קיימו ראש מינהל שח"ק בעירייה – ד"ר דרורי גניאל ביחד עם מנהלת אגף החינוך – מירי קופיטו ומנהלת השירות הפסיכולוגי חינוכי (שפ"ח) בעירייה – ד"ר שושי קרן, ישיבות היערכות עם כלל מנהלי בתי הספר היסודיים והעל יסודיים באילת, במהלכן גובשה תכנית עירונית רב גילאית ללמידה מרחוק על מנת לתת מענה לימודי, חברתי ורגשי לכל התלמידים. בימים האחרונים, קיבלו התלמידים משימות מתוקשבות ובמהלך היומיים הקרובים, יקבלו כל תלמידי בתי הספר מכיתות א' ועד י"ב תכניות שבועיות מסודרות עם משימות לימודיות, חינוכיות והפגתיות בכל המקצועות הנלמדים כולל משימות בחינוך גופני, אומנות וכד'. המעקב אחר הלמידה של התלמיד יתבצע ע"י המורים שיכולים לעקוב אחר ביצוע המשימות המתוקשבות ובכל יום לבדוק שהתלמיד נכנס למרחב הווירטואלי. בנוסף בכל יום ישלח להורים ולתלמידים לוח שידורים של למידה מקוונת מטעם משרד החינוך בשעות שונות במהלך היום ובמגוון מקצועות לימוד לכל שכבות הגיל. המחנכים הונחו לשמור על קשר עם תלמידיהם באופן אישי בשיחות טלפוניות. התלמידים עד כה משתפים פעולה ומשתפים בקבוצות הכיתתיות מחוויות סדר היום שלהם.

 

עבור תלמידי בתי הספר העל יסודיים, פועל יישומון y school  בכל מקצועות הלימוד, בלמידה סינכרונית ואסינכרונית ויישומים אחרים ייחודיים לבחינות הבגרות שעדיין לא ברור מה יעלה בגורלן. עבור תלמידי בתי הספר היסודיים, יפעילו המחנכים מפגש סינכרוני פרונטלי-דיגיטלי לכלל תלמידי הכיתה באמצעות מערכת ה-teams  הנמצאת בתוך אתר סיסמה לכל תלמיד, בו פועלים בתי הספר היסודיים באילת במהלך כל השנה. המפגש, שיונחה על ידי המחנכת, יתקיים בכל בוקר ובכל סוף יום וזאת על מנת לשמור על שגרת לוח זמנים  ככל האפשר ולשמור על קשר וירטואלי של ילדי הכיתה. זאת בנוסף לשיחת טלפון שבועית עם כל תלמיד. בגני הילדים הונחו הגננות ליצור קשר עם ילדי הגן באמצעות שיחות וידאו טלפוניות ודרך האפליקציה zoom, באמצעותה ניתן לקיים פעילות משותפת לכל ילדי הגן בהנחיית הגננת. הגננות  גם מעבירות באמצעות הוואטסאפ מפגשים מצולמים כשהן שרות, מפעילות את התלמידים בריקוד, מספרות סיפור וכו'. הגננות מעבירות להורים קישורים לפעילויות מקוונות מהאתר לחינוך קדם יסודי של משרד החינוך. עוד הונחו הגננות על ידי מפקחת גני הילדים ומנהלת השפ"ח, לנהל שיח רגשי עם כל ילד וגם עם ההורים בעת הצורך, על מנת לאתר מעגלי פגיעה ו/או מצוקות רגשיות ולתת מענה מותאם.

 

בנוסף, פתח מינהל שח"ק באמצעות השפ"ח קו סיוע פסיכולוגי  להורים, תלמידים ומורים עם מענה טלפוני:08-6367815  או באמצעות המייל lior-s@eilat.muni.il וביחד עם יועצות בתי הספר הכין הנחיות סדורות לסגלי החינוך להתנהלות ושיח בעת הזו וכמובן יעמוד לרשות הצוותים החינוכיים במידת הצורך.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד