עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

אסון טבע באילת

15/03/2020
אסון טבע באילת (הגדל)

אסון טבע באילת

העיר אילת, שערה הדרומי של מדינת ישראל, עיר תיירות בינלאומית עם המפרץ בין היפים בעולם, התעוררה בשבת האחרונה (14.3) להרס רב לאורך רצועת החוף מטאבה לעקבה. הסופה שהגיעה ממצרים והשתוללה באילת משך יומיים, השאירה אחריה הרס רב ונזקים כבדים בחופים הנאמדים בעשרות מיליוני שקלים. ראש עיריית אילת - מאיר יצחק הלוי: ״זהו אסון טבע שהעיר אילת לא ידעה כדוגמתו ולכן נדרשת התייחסות מיוחדת של כל הגורמים״. על רקע המצב, עיר שלמה נרתמה לעזרה. אלפי תושבים נענו לקריאת העירייה והתייצבו גדולים וקטנים, קבוצות ובודדים לנקות את החופים. גם היום (א') עם תחילת השבוע צבאו על החופים, חיילים מבסיס אוגמ"ר 80 והמשיכו במלאכת הניקיון זאת לצד כלים כבדים שכבר פעלו לאורך החופים כדי לפנות שברים והריסות. בהתאם להנחיית ראש העירייה נערך מינהל הנדסה בעירייה ליצור קווים מנחים לאופן שיקום החופים, על מנת לראות במשבר הזדמנות ליצירת תשתית ציבורית טובה וראויה יותר.

כאמור בשבת בבוקר, משחלפה הסופה החלה מיד העירייה לפעול עם צוותי ניקיון מתוגברים על מנת להשיב את המצב בחופים לקדמותו. בשעות הסופה, פלט הים החוצה כמויות אדירות של זבל ופסולת ותושבים רבים לצד גורמי סביבה ומועדוני צלילה נרתמו גם הם למשימה. לטובת העניין הציבה העירייה כבר משעות הבוקר מכולות פתוחות לאורך החופים ויצאה בקריאה לתושבים להביא שקית אשפה או שתיים, למלא פסולת, להרחיק מהחוף והעירייה תגיע לאסוף. אלפי תושבים נענו לקריאת העירייה והתייצבו גדולים וקטנים, קבוצות ובודדים לנקות את החופים. בתחילת השבוע צבאו על החופים, גם חיילים מבסיס אוגמ"ר 80 והמשיכו במלאכת הניקיון.

לצד הפעולות בחופי הים, פעלו בשני לילות הסופה צוותי העירייה לטפל גם בנזקי הגשם העז שליווה את הסופה. במסגרת זו פעלו מחצות ליל חמישי, צוותים של עיריית אילת וקבלנים בשירותה, לשאוב מים ולפנות סחף על מנת לאפשר צירים פתוחים. עוד פעלו הצוותים לפנות עשרות עמודי תאורה (36) ועצים (50) שנפלו כתוצאה מהסופה.

כאמור לצד ההיערכות המוקדמת של העירייה ושל בעלי העסקים לאורך רצועת החוף, הנזקים כבדים והשיקום שלהם צפוי להימשך שבועות ארוכים ואף חודשים. בהתאם להנחיית ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, פועל מינהל ההנדסה בעירייה ליצור קווים מנחים לאופן שיקום החופים על מנת לראות במשבר הזדמנות ליצירת תשתית ציבורית טובה וראויה יותר. את התהליך מוביל מהנדס העיר – אינ' אסף אריכא ביחד עם משרד האדריכלים מייזליץ-כסיף האמון על התכנית לפיתוח רצועת החוף בשיתוף החברה הכלכלית לאילת (חכ"א) והחברה להגנת ים המלח (חל"י) שנבחרה על ידי משרד התיירות והאוצר כחברה המפתחת את רצועת חוף אילת.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
חניונים לטווח ארוך
לרשות התיירים והמבקרים בעיר ישנו חניון לטווח ארוך, בכניסה לעיר במתחם שדה התעופה הישן
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
תשלומים
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד