עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

היזמים עטו על הקרקע לבניית שכונת צמודי קרקע חדשה באילת

9/03/2020
היזמים עטו על הקרקע לבניית שכונת צמודי קרקע חדשה באילת (הגדל)

היזמים עטו על הקרקע לבניית שכונת צמודי קרקע חדשה באילת

 

הצלחה גדולה לרשות מקרקעי ישראל (רמ"י) בשיווק שכונה חדשה הממוקמת למרגלות הרי אילת בצדה המערבי של העיר. באחד ממכרזי הקרקע הבודדים ששווקו לשוק החופשי בשנתיים האחרונות, הסתערו היזמים על הקרקעות והגישו 14 הצעות ל-5 מגרשים במטרה לבנות שכונה חדשה הכוללת 219 דירות גן-גג, צמודי קרקע, שייבנו בבניה רוויה דו קומתית טורית.

 

היזמים שזכו בקרקעות ברובע 11 בשחמון הם: חברת קונסול, ליאם נחמיאס, האחים אוזן ואייל פרץ. היזמים הגישו הצעות בסכום כולל של 63.7 מיליון שקל (כולל הוצאות פיתוח בסכום של 24.8 מיליון שקל). מתוצאות המכרזים עולה, כי עלות ממוצעת ליח"ד (קרקע +הוצאות פיתוח) תעמוד על כ-307 אלף שקל.

 

לדברי מאיר יצחק הלוי, ראש העיר אילת, "במסגרת הסכם הגג שחתמה עיריית אילת עם משרד האוצר, משווקת רמ"י יותר ויותר קרקעות לבנייה למגורים בעיר. אילת נמצאת כיום במסלול המראה עם שדה תעופה בינלאומי חדש, פיתוח שטח שדה התעופה הישן, פיתוח רצועת החוף, בניית קריית ספורט בינלאומית ובניה מואצת של מגורים ומלונות. תכניות רבות הבשילו ויוצאות כעת אל הפועל. שכונות חדשות נבנות ומייצרות הזדמנות לתושבי העיר ולמשפחות צעירות ממרכז הארץ, לרכוש דירה וליהנות מאיכות חיים. אני סמוך ובטוח כי ככל והבנייה, הפיתוח והצמיחה תימשך נראה תנועה גדולה יותר של משפחות שמצטרפות אלינו".

 

עוד הוסיף אינג' אסף אריכא – מהנדס העיר: ״תנופת הפיתוח של העיר אילת ממשיכה. אנו שמחים לראות את האמון של היזמים בעיר. אילת מצטיינת ברמה אחרת של איכות חיים ותמשיך להיות אטרקטיבית הן לחיים בה והן למשקיעים. בשנים הקרובות אילת תשנה את פניה ללא היכר ותפתח את שעריה למגוון רחב של קהלי יעד, תוך פיתוח שטח שדה התעופה הישן, השקעות עצומות ברצועת החוף ופיתוח לב העיר כמוקד המחבר בין התיירים לקהילה המקומית״.

 

במסגרת הסכמי הגג החלו כאמור עבודות הפיתוח ברובע 11 בשכונת שחמון המיועד לכ-763 יחידות דיור בהיקף של 120 מיליון שקל. המכרז החדש מצטרף למכרז קודם שהוציאה רמ"י לבניית צמודי קרקע ברובע 2 הצופה כולו למפרץ אילת. ברובע זו ייבנו 345 צמודי קרקע, מתוכם הוצעו 169 צמודי קרקע במסגרת "מחיר למשתכן" ו"מחיר למשתפר". מכרז נוסף גם הוא יצא לאחרונה לבניית 1,006 יח"ד חלקן במסגרת "מחיר למשתכן", באחד מהמיקומים האטרקטיביים ביותר באילת – שדה התעופה הישן במרכז העיר.

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד