עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

עיריית אילת הקימה מטה עירוני למעקב אחר התפתחות מגפת הקורונה

8/03/2020
עיריית אילת הקימה מטה עירוני למעקב אחר התפתחות מגפת הקורונה (הגדל)

עיריית אילת הקימה מטה עירוני למעקב אחר התפתחות מגפת הקורונה

כחלק מהמאמץ הלאומי למניעת התפשטות נגיף הקורונה ולטובת שמירה על בריאות תושבי אילת ואורחיה, הקים ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, מטה עירוני שיעקוב אחר התפתחות המגפה. עוד על רקע המצב ובהתאם להנחיות משרד הבריאות על אי קיום אירועים המוניים, הוחלט לבטל את אירוע פורים שתוכנן ליום שלישי הקרוב (10.3.20) בפארק הטרמינל. המופע עצמו יתקיים במועד אחר. ראש העירייה: "נפעל להגן בכל תוקף על בריאות התושבים ונעשה את המקסימום כדי לפגוע במינימום בתעשיית התיירות עליה נשענת כלכלת העיר". 

 

בישיבה שכינס הבוקר (א') ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, בה לקחו חלק גורמי הבריאות, גורמי משטרה וגורמי תיירות עירוניים היו כולם תמימי דעים, כי יש לשמור על אילת נקיה משום אפיוניה הייחודים, כעיר תיירות מארחת וכעיר רחוקה ומבודדת. בפתח הדברים הדגיש ראש העירייה את החשיבות בהיצמדות להנחיות משרד הבריאות ולאחריות האישית הנדרשת מכל אחד ואחת מהתושבים, אשר שבים מחו"ל ונדרשים לבידוד ובכלל משמעת עצמית בכל הנוגע לקיום ההנחיות הלאומיות. סגן וממלא מקום ראש העירייה – אלי לנקרי הדגיש גם הוא את החשיבות להמשיך ולשמור על היציבות היחסית בתיירות לאילת בשונה משאר ערי התיירות בארץ.

 

מדיווח של משרד הבריאות עולה, כי באילת שוהים בעת הזו כ – 100 תושבים בבידוד, אף אחד מהם לא נגוע בנגיף. ד"ר מאיה גרברניק - רופאת נפת אילת של משרד הבריאות עדכנה, כי בידוד נדרש רק ממי ששהה בחו"ל ולא מבני המשפחה. ד"ר רויטל לוי חברוני – מנהלת בית חולים "יוספטל" ומרחב אילת של הכללית עדכנה, כי בית החולים עובד בשיתוף פעולה עם משרד הבריאות ומד"א וכי הם ערוכים לכל תרחיש שלא יקרה. גם גורמי מד"א עדכנו, כי עד כה נלקחו 21 דגימות. כולן שליליות. נצ"מ קובי מור – מפקד מרחב אילת של המשטרה עדכן גם הוא כי המשטרה ערוכה לכל תרחיש וציין, כי עד כה הוכיחו תושבי העיר משמעת אזרחית. בעניין זה יצוין, כי משרד הבריאות הוא היחיד שקובע את מדיניות הטיפול. משטרת ישראל אמונה על אכיפת החוק ככל שיידרש. גם מנהל שדה התעופה ע"ש "רמון" – חנן מוסקוביץ עדכן בדבר הפעולות הנעשות בנחיתות חריגות המצריכות בידוד של הטסים. עוד עדכן, כי בדומה לתפוסת בתי המלון, אין שינוי בתנועה הפנים ארצית בשונה מטיסות חוץ ומהפעילות בשדה התעופה בן גוריון. שבי שי – מנכ"ל התאחדות מלונות אילת עדכן, כי חודש פברואר הסתיים לפחות טוב כמו בשנה שעברה וכי גם חודש מרץ עתיד להיות טוב.

 

כאמור הנחה ראש העירייה על הקמת מטה עירוני, שיעקוב אחר הנחיות משרד הבריאות ויתכנס מידי שלושה ימים להערכת מצב. בראש המטה יעמדו ראש העירייה ומנכ"ל העירייה – פיליפ אזרד, שיפעל בתיאום עם מנהל אגף חרום וביטחון בעירייה – אילן חדידה. באשר לקיום אירועים, הוחלט כאמור לבטל את אירוע פורים הקרוב ולדחות את המופע. כל אירוע שעתיד להתקיים, לרבות פסטיבלים שמקיים תאגיד התיירות העירוני ייבחנו לגופו של אירוע. מערכת החינוך תפעל כסדרה ולצד זאת עדכן ד"ר דרורי גניאל – ראש מינהל שח"ק בעירייה, כי תתאפשר למידה מרחוק במערך מקוון לילדים השוהים בבידוד. המשנה לראש העיר, עו"ד סימה נמיר – יו"ר ועדת הבריאות העירונית הדגישה את החשיבות בהסברה לאוכלוסיית הקשישים וזו בעלת הצרכים המיוחדים וציינה כי הועדה מגויסת לטובת העניין. בעניין זה ציין ראש העירייה כי הנחה את השירות הפסיכולוגי להיערך למענים מתאימים. עוד התייחסו סגן ראש העיר – סטס דינקין שביקש לבצע ניקיון יסודי במוסדות החינוך בימי החופשה וחבר מועצת העיר – מתן בארי שהדגיש גם הוא את החשיבות בשמירה על השגרה לצד השמירה על בריאות הציבור.

 

באגרת אישית שהעביר הבוקר ראש העירייה לתושבים באמצעות דף הפייסבוק כתב:

 

תושבים יקרים,

 

בבוקר יום ראשון, כינסתי את הגורמים הרלוונטיים בדגש על גורמי הבריאות, רפואה, תיירות וראשי הסיעות במועצת העיר, על מנת לקיים הערכת מצב ולהעביר הנחיות ברורות להתמודדות מיטבית עם האתגר הבריאותי, שמציב בפנינו נגיף הקורונה.

 

נגיף הקורונה נמצא בכל פינה בעולם ולצערנו הוא לא פוסח על מדינת ישראל. העיר אילת כעיר בה חיים עשרות אלפי אנשים וכעיר תיירות תוססת ופעילה, מחויבת לפעול בכל הכלים העומדים לרשותה כדי להדוף את הנגיף ולשמור על שגרת חיים מיטבית היודעת לתת מענים נכונים לתושבי העיר ולתעשיית התיירות עליה נשענת כלכלת העיר. בטוחני שאם כולנו נשלב ידיים, נפעל על פי הנחיות משרד הבריאות, ונתנהל באחריות רבה אזי נצא מאתגר זה מחוזקים.

 

אני נאלץ להודיע וזאת לאחר התייעצות עם גורמים רבים, כי מסיבת פורים שתוכננה ליום שלישי הקרוב (10.3.20), תידחה וזאת מהטעם האומר "כשיש ספק אין ספק". בוודאי כאשר מדובר בבריאות התושבים.

 

ועדכונים נוספים:

·        הוקם מטה בראשותי ובראשות מנכ"ל העירייה בתיאום מנהל אגף חירום וביטחון בעירייה – אילן חדידה, אשר יעדכן בכל החלטה ועדכון (במטה יהיו חברים כל הגורמים הרלוונטיים).

·        המטה יפעל עפ"י הנחיות משרד הבריאות כמתחייב.

·        מוקד 106 יתוגבר לטובת פניות התושבים והוא יעודכן בכל נקודת זמן בהתפתחויות במידה ויהיו כאלה .

·        נכון לעכשיו מערכת החינוך על כל חלקיה פועלת כסדרה, עובדי מערכת החינוך תודרכו והם יודעים ומכירים את הנהלים הנדרשים.

·        אני מבקש לשוב ולהזכיר שהעיר אילת הינה עיר תיירות המארחת תיירים רבים מהארץ ומחו"ל. נדרש לכבד את בואם ולקבלם בסבר פנים טובות.

·        הצוותים הרפואיים באילת מקבלים הנחיות קבועות וברורות ממשרד הבריאות והם מתורגלים אם ובמידה וידרשו להתמודד עם אירוע הנגיף.

 

ולסיכום תושבים יקרים, אני פונה אליכם בבקשה להקפיד ולהקשיב להוראות משרד הבריאות, לשמור על כללי הבריאות המתבקשים ובעיקר מתבקש שתמשיכו לשמור על שגרת החיים הרגילה שלכם.

 

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד