עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

הטקס הממלכתי לציון 71 שנים לשחרור אילת

5/03/2020
הטקס הממלכתי לציון 71 שנים לשחרור אילת (הגדל)

הטקס הממלכתי לציון 71 שנים לשחרור אילת

העיר אילת לבשה היום (ה') חג לרגל 71 שנים לשחרורה ולהנפת דגל הדיו. שבוע החגיגות שהחל בקוקטייל חגיגי והמשיך באירוע הצדעה למייסדי וותיקי העיר, הצדעה לחינוך ובוקר זמר בו שרו לאילת 2,400 ילדים כמקהלה אחת, נחתם בטקס הממלכתי המסורתי, שהתקיים הערב באתר אום רשרש, במעמד סגן יו"ר הכנסת – חה"כ יעקב מרגי, סגן נשיא בית המשפט לאילת - השופט מרדכי לוי, ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, מנכ"ל משרד התרבות      והספורט – יוסי שרעבי ובהשתתפות מייסדי העיר, ותיקיה, תושבים, מפקדי כוחות הביטחון, קונסולים, ומאות בני נוער הפעילים בתנועות הנוער באילת. לצד תהלוכת כל תנועות הנוער ומופע זיקוקים מרהיב, הופיעו על הבמה אברהם טל ולואיי עלי ואמנים אילתים: אפיק איובי, לירז זלצמן, חן גואטה ומאיה בן אדיבה.

 

כמידי שנה, נפתח הטקס בתהלוכה מרשימה של כל תנועות הנוער העירוניות, ביניהן: מועצת נוער עירונית, מרכז נוער קולייר, היחידה לקידום נוער, תכנית נט"ע למצוינות טכנולוגית, אפ סטארס - מרכז נוער למנהיגות דיגיטלית, נוער דילר לחיזוק הקשר בין ישראל לתפוצות, מרכז הנוער והמוסיקה ווליום, "כנפיים של קרמבו" הפועלת עם ילדים מיוחדים, תנועת הנוער הדתי "בני עקיבא", נוער "אל עמי", תנועת הנוער "המחנות העולים", מד"צים 360 יעלים, נוער "אחריי", תנועת הנוער צופים, נוער המשמר האזרחי, נוער שומרי המפרץ, "אילטבע", נוער יוניסטרים ליזמות עסקית, ונוער מעברים במתנ"סים.

 

במהלך הטקס הופיעו אברהם טל ולואיי עלי, הזמרים האילתים: אפיק איובי, לירז זלצמן, חן גואטה ומאיה בן אדיבה, בית הספר למחול במתנ"ס קולייר, ומקהלת בית ספר "אופיר". עוד במהלך הטקס הוקרן קליפ "מסיבת גן" במסגרתו ארח ראש העירייה  -מאיר יצחק הלוי את ילדי העיר וביחד איתם דיברו על אילת. עוד בטקס נהנו תושבי העיר ממופע זיקוקים מרהיב. את הטקס הנחתה: אילנית לוי. הטקס הופק על ידי מרכז ההסברה הממשלתי באמצעות לויט הפקות ואגף האירועים בעירייה. כחלק מהנגשת האירועים על ידי העירייה, לווה הטקס בשפת הסימנים וחולקו אזניות שמע לאנשים עם מוגבלויות.

 

ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, פתח את נאומו בדברי ברכה ותודה למייסדים שבנו עיר לתפארת ולבני הנוער, דור העתיד, המביאים גאווה לעירנו בתחומים רבים. "מעל במה זו, אנחנו שולחים ברכות לבוגרינו, השייטים והגולשים המביאים כבוד וגאווה למדינת ישראל ולעיר אילת: שחר צוברי, קטי ספיצ'קוב, נוי דריהן, אופק אלימלך, שחר טיבי ולעוד בני נוער רבים וטובים הגורמים לעיר אילת לגאווה גדולה והממקמים את ישראל ואת אילת על מפת הספורט הבינלאומית" אמר ראש העירייה. עוד בדבריו התייחס ראש העירייה לאתגרים עמם מתמודדת העיר אילת בשנה האחרונה, בתוכם סגירת שדה דב ושלוש מערכות בחירות ארציות. לצד זאת התייחס לעשייה בכל התחומים, בתוכה פתיחת שדה התעופה ע"ש רמון, פיתוח שטח שדה התעופה הישן כולל פתיחת שני צירי רחוב שיחברו את העיר, שדרוג הטיילת והחופים, בניית שכונות בתוכן "דיור למתשכן" ו"דיור למשתפר", בניית גני משחקים, מוסדות חינוך, הקמת פארק מים ועוד. "בשנה ה-71 לשחרורה, ניצבת אילת מול אתגרים רבים מבית ומחוץ, אך אני מאמין שמי שאמונה בליבו, כוח במותניו, נחישות בדרכו וניצוץ בעיניו, רואה בכל קושי ואתגר – הזדמנות" אמר ראש העירייה והוסיף: "עבורי קידום ושדרוג העיר היפה שלנו היא משימת חיים ויחד עם שותפיי להנהגת העיר, נמשיך לפעול במרץ ובנחישות ונעמוד איתנים מול כל אתגר".

 

 

כמידי שנה, נוהג ראש העירייה להכריז על נושא מוביל. השנה הכריז על נושא האלימות והבריונות ברשתות החברתיות. "אין ספק שנושא קשה זה מוביל את החברה שלנו לכאוס מוחלט וּלאובדן דרך. אנו רואים זאת קורה בתחומים הציבוריים ובעיקר רואים כיצד אלימות זו פוגעת בילדינו וכיצד מספר הקורבנות הולך וגדל משנה לשנה. כולנו חייבים לעשות כל שניתן על מנת לצמצם עד למגר את האלימות והבריונות ברשתות ואת הפגיעה בנשמות הרכות של ילדינו. העיר אילת תהיה עיר מובילה וּבהמשך עיר מדגימה במאבקה נגד תופעת האלימות והבריונות ברשתות החברתיות. כל הקהילה תתגייס למאבק חשוב זה" אמר ראש העירייה.

 

בדברי הברכה לעיר אילת אמר סגן יו"ר הכנסת – יעקב מרגי: "אז לפני 71 שנים, מדינת ישראל לא היתה שלמה בלי שחרור העיר אילת. כך גם היום, מדינת ישראל אינה שלמה בלי העיר אילת, חזקה ומשגשגת. אילת מבחינתנו כמדינה, כממשלה היא השער הדרומי של מדינת ישראל, היא עיר ואם בישראל, עיר עם עירייה חזקה, עיר עם מערכת חינוך מוצלחת שזכתה 3 פעמים בפרס חינוך ארצי, פנינת התיירות של ישראל״. עוד בדבריו התייחס חה״כ מרגי למאבקים שנאלצת העיר לעבור ואשר אותם מוביל ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי, בראשם המאבק נגד סגירת שדה דב וציין את הצעת החוק שהגיש ביחד עם ראש העירייה, לתעדף את אילת על רקע מיוחדותה. החלטת ממשלה שתגובה בסעיף תקציבי בדומה לחוק עיר הבירה המתייחס לעיר ירושלים.

 

לאחר דברי הברכה העניק ראש העירייה לחה״כ מרגי את תמונת דגל הדיו והודה לו בשם תושבי אילת על תמיכתו הבלתי מסויגת בעיר אילת. 

 

כמידי שנה גם השנה הונף הדגל מעל למבנה המשטרה הישן של אום רשרש כשחזור הרגע בו הונף דגל הדיו המאולתר עם סיום מבצע עובדה ומלחמת השחרור. את הדגל הניפו השנה: סגן יושב ראש הכנסת – חה"כ יעקב מרגי, ראש עיריית אילת - מאיר יצחק הלוי, מנכ"ל משרד התרבות והספורט - יוסי שרעבי וסמ"ר עומרי נווה תושב העיר אילת, לוחם, שנבחר כמצטיין נשיא המדינה.

בסיום הטקס נהנו התושבים ממסיבת 71 לאילת. על הבמה בגן הבוטני הופיע אברהם טל שאירח את לואיי עלי.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד