עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

ילדי אילת שרו באהבה לאילת

4/03/2020
ילדי אילת שרו באהבה לאילת (הגדל)

ילדי אילת שרו באהבה לאילת

2,400 ילדי אילת מכיתות ד'-ו' שרו ביחד כמקהלה אחת, לעיר אילת החוגגת 71 שנים לשחרורה. מסלול ההמראה של שדה התעופה הישן היה להם הבמה. גם השנה היתה זו חגיגה עברית במלוא הדרה, שהוענקה באהבה לאילת.

 

בוקר הזמר המתקיים זו השנה ה - 12 הפך למפעל ייחודי שכולו שירה ורון במסגרתו לומדים ילדי אילת שירת רבים ומעשירים את מאגר השירים הישראלים זאת כחלק מעידוד לשירה בצוותא והכרת הזמר העברי. בכל שנה נבחר נושא מרכזי או יוצר ונבחרים כ- 20 שירים פרי יצירתו אותם לומדים הילדים לשיר, בהנחיית המורות למוסיקה בבתי הספר. בשנים עברו שרו התלמידים משירי נעמי שמר, שירי הלהקות הצבאיות כתפילה לשחרורו של גלעד שליט, "שירים שעשו עליה", משיריו של היוצר חתן פרס ישראל - אהוד מנור ז"ל, שיריו של יהורם גאון שאף כיבד בנוכחותו ושר את שיריו ביחד עם הילדים, שירי אהבה לארץ ישראל על רקע מבצע "צוק איתן", שיריו של עוזי חיטמן ז"ל, שירי הזמר הים תיכוני, שירי ארץ ישראל לחגיגות 70 למדינה, שירי אהבה לעיר אילת שציינה בשנה שעברה 70 שנים לשחרורה והשנה, שרו התלמידים משיריו של יורם טהר לב, שירים שהולחנו ובוצעו על ידי טובי היוצרים והמבצעים.

 

גם השנה ליווה את התלמידים הרכב מוסיקלי: אודי טרן - המנהל המוסיקלי של בוקר זמר ועל הקלידים, אמיר חיים, וענבל בן חיים על השירה, יואב מזרחי על גיטרה בס, יוני גרבובסקי על גיטרה חשמלית, דובי חורש על התופים, יורי פשצ'וק- על החצוצרה. וצוות המורים למוסיקה שלימדו את התלמידים בחודשים האחרונים, שירת רבים: טלי בר, אירנה פשצ'וק, עינת לוי, אופיר ברקוביץ. את האירוע הפיקו גם השנה מטעם אגף החינוך במינהל שח"ק, מירלה הראל ומירב אפק.

 

ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, שיזם את בוקר הזמר והפך אותו לאחד המפעלים החשובים במערכת החינוך באילת אמר: "בוקר הזמר הפך למציאות קסומה ומרגשת, באמצעותו אנו מנחילים לילדינו בחיבוק גדול בחיבוק גדול את האהבה לשירה העברית המבטאת את יופייה של ארצנו, את נופיה, תרבותה ואנשיה. שירים יפים שליוו את פס הקול של העם, הארץ והמדינה".

 

ראש מינהל שח"ק בעירייה - ד"ר דרורי גניאל סיכם בהתרגשות את החוויה והודה לכל השותפים למלאכה: "שיריו של יורם טהר לב, זוכה פרס החינוך לתרבות יהודית, הם מנכסי צאן הברזל של השירה הישראלית והוא , טהר לב, "על כפיו  יביא" את מיטב שיריו בבוקר הזמר שלנו החוגג את שנתו ה 12 בשירת רבים איכותית".

 

מירי קופיטו – מנהלת אגף החינוך בעירייה שמובילה את הפרויקט מראשיתו ומנחה את האירוע מידי שנה, אמרה: "כבר למעלה מעשור שתלמידינו זוכים להוסיף לתרמילם המתמלא משנה לשנה, עוד ועוד שירים, מילים עבריות, עושר לשוני, הכרות עם יוצרים והסיפורים המרתקים שמאחורי כתיבת השירים. זו הנאה כפולה לחגוג בשירה מלאת אהבה את חגה של העיר אילת, לציון 71 שנים לשחרורה". 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד