עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

ביקור מנכ"ל משרד החינוך באילת

1/03/2020
ביקור מנכ"ל משרד החינוך באילת (הגדל)

ביקור מנכ"ל משרד החינוך באילת

מנכ"ל משרד החינוך - שמואל אבואב, ביקר בשבוע שעבר (ג') באילת, סייר במוסדות החינוך וקיים פגישת עבודה. עם ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי והמנהיגות החינוכית. את המנכ"ל ליוו בסיור, מנהל מחוז הדרום של משרד החינוך – רם זהבי, צוות הפיקוח של מוסדות החינוך ואנשי מינהל שח"ק בעירייה, ד"ר דרורי גניאל – ראש המינהל ומירי קופיטו – מנהלת אגף החינוך. בסיום הביקור הוחלט, כי משרד החינוך יקים צוות מיוחד לטיפול בענייני אילת.

בפתח הישיבה עמה נפתח הביקור, הציג ראש העירייה את מיוחדותה של אילת בכלל ובחינוך בפרט וכן את ההתפתחות העתידית של העיר. לצד זאת הציג ראש העירייה את האתגרים עמם מתמודדת העיר, ביניהם הריחוק הגיאוגרפי, גיוס מורים, פערי עלויות בניה של מוסדות חינוך, שימור מורים, והצורך בשדרוג סל ההטבות למורים. בעניין זה עדכן ד"ר דרורי גניאל – ראש מינהל שח"ק בעירייה את המנכ"ל בדבר הפעולות שמתבצעות כדי להתמודד עם האתגרים ביניהם גיוס מורים הלומדים במכללת לוינסקי אילת, קמפיין מאסיבי לגיוס מורים, ליווי מורים חדשים ועוד. עוד הציג ראש העירייה את ההשלכות של סגירת שדה דב גם על תחומי החינוך והתריע בפני המנכ"ל לגבי המחסור במורים הצפוי גם בשנת תשפ"א. "מערכת החינוך היא נשמת אפה של העיר אילת. בזכות ההשקעה הרבה בחינוך, זכינו שלוש פעמים בפרס החינוך הארצי, אך בשל מאפייניה הייחודים של העיר מחויבת תמיכת המשרד" אמר ראש העירייה וביקש מהמנכ"ל לסיים את התהליך להעברת התקנה המיוחדת לאילת, שהכרחית כאמור על רקע מאפייניה הייחודיים. סגן וממלא מקום ראש העירייה – אלי לנקרי הציע לשלב את המיוחדות של אילת גם בחינוך, בהחלטת הממשלה לקידום אילת. עוד ציין לנקרי בעניין מיוחדותה של אילת, כי יש הכרח לשלב בתוך מערכת החינוך, מסלולי לימוד הנוגעים לתחומים בהם מובילה העיר באנרגיה מתחדשת ובחקלאות ימית וביוטכנולוגיה ימית.

בסיכום הדיון הודיע כאמור מנכ"ל משרד החינוך, כי יוקם צוות מיוחד לטיפול בענייני אילת, אשר יפעל מול הממשלה על מנת להחריג את העיר. לצד זאת יפעל המשרד לתת מענים מהירים בגיוס מורים, בטיפול בזכאות של מורים וסיוע בשימור מורים ותיקים, קידום בניית בית ספר תיכון נוסף ע"י אריאל שרון בשכונת השחמון ובניית הישיבה התיכונית כחלק מקריית חינוך דתי.

לאחר הדיון סיירו המנכ"ל והנהלת מחוז דרום של משרד החינוך בבית ספר התיכון ע"ש "גולדווטר", שם קיים המנכ"ל שיח עם תלמידי י"א – י"ב על מנהיגות והתרשם מהעשייה יוצאת הדופן של מגמת הרובוטיקה בבית הספר. עוד ביקרו הצוותים בבתי הספר "צאלים" ו"עציון גבר" והתרשמו מהחצר הטבעית של בתי הספר. בשעות אחר הצהריים נפגש המנכ"ל עם נציגי תנועות הנוער באילת וגם עמם קיים שיח בנושא פעילות בלתי פורמלית בפריפריה הגיאוגרפית אילת. את הביקור סיכם מנהל מחוז דרום של משרד החינוך, שאמר: "זכינו להכיר מקרוב תפיסות עולם המשקפות מנהיגות מיטבית בכל רבדי החינוך - החל מההנהגה העירונית ועד לתלמידים בעלי כישורי הובלה מרשימים. חזרנו הביתה עם כיסים מלאים בהשראה ובגאווה על המנהיגים המקומיים הבולטים והחבויים בינינו".           

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד