עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

שגרירי אירופה באילת

23/02/2020
שגרירי אירופה באילת (הגדל)

שגרירי אירופה באילת

11 שגרירים אירופאים התארחו בסופ"ש האחרון על ידי עיריית אילת. לרובם היה זה ביקור ראשון בעיר השמש הנצחית. השגרירים מקרואטיה, קפריסין, אירלנד, ליטא, לטביה, ספרד, שבדיה, שוויץ, פינלנד, סלובקיה ופולין, סיירו באילת והתרשמו מקסמה של העיר ומהעשייה פורצת הדרך בתחומי החקלאות הימית ואנרגיה בת קיימא. בין לבין נהנו ממופעי תרבות שכללו את פסטיבל הג'אז והצגה של תאטרון אלעד. השגרירים אהבו את ההיצע התיירותי של אילת המהווה יעד נופש מועדף עם טיסות ישירות לשדה התעופה "רמון" מעשרות יעדים באירופה. בסיום הביקור הפכו כל אחת ואחד מהשגרירים לשגריריה של אילת.

 

לצד טיפוח יחסים עם 15 ערים תאומות בעולם, השתתפות בפרויקטים ממומנים על ידי האיחוד האירופי וקידום אילת כעיר תיירות וספורט בינלאומית, ארחה עיריית אילת בסוף השבוע האחרון 11 שגרירים אירופאים באילת. את הביקור ארגנה וליוותה אנה ליסון – רכזת קשרי החוץ בעירייה בתיאום החטיבה לדיפלומטיה תרבותית במשרד החוץ. הביקור שנמשך יומיים החל בסיור מקצועי במרכז לחקלאות ימית (מלח"י) באילת. שם התרשמו השגרירים מפעילות המרכז העוסקת בפיתוח טכנולוגיות לגידול דגי ים ויצורים ימיים אחרים, בעל ערך כלכלי. מחקרי מלח"י יוצרים תשתית לפיתוח של חקלאות ימית בישראל כענף חקלאי חדשני המנצל מי-ים ומים מליחים ולהקמתן של תעשיות ביוטכנולוגיות נלוות, בהן חוקרים זנים ועמידות במחלות. עוד במהלך הסיור, ביקרו השגרירים בבית לעסקים בו הם קיבלו סקירה מאור חביב – מנכ"ל האב אילת, מרכז הסטארטאפים וההייטק הדרומי ביותר בישראל, מפרופ' מעוז פיין על המחקר בנושא שמורת האלמוגים ושת"פ בינלאומי ומחנן פרידמן על הקמת הסטארט-אפ האילתי "טראקנט". עוד קיבלו השגירים, סקירה ממנהל היחידה האזורית לאיכות הסביבה – אסף אדמון על פעולות העירייה להפיכת העיר אילת לעצמאית אנרגטית. בזכות השמש הנצחית, 75% מצריכת החשמל בשעות היום מיוצרת כיום מאנרגיה מתחדשת המופקת באמצעות שדות סולאריים באילת ובערבה, וממאות מתקנים פוטו-וולטאים שהוצבו על גגות של מוסדות ציבור וגגות פרטיים. עוד קיבלו השגרירים סקירה על ההכרה הבינלאומית של האיחוד האירופי באילת על ידי מימון פרויקטים, בתחומי עיר חכמה ועיר ירוקה. הפרויקט הראשון היה בשנת 2012 אז החלה העירייה ביישום תכנית עיר חכמה. במסגרת זו זכתה העירייה במענק של 600 אלף יורו ליישום פרויקט "שכונה ירוקה וחכמה" שיושם בשכונת "מצפה ים". פרויקט נוסף הוא "פרויקט O" – פיילוט בתחום טיהור השפכים שייושם בשני מוקדים, האחד בית חולים "יוספטל" בשיתוף הכללית והשני במרכז לחקלאות ימית (מלח"י), גובה המענק לפרויקט 430 אלף יורו. פרויקט נוסף שייצא אל הפועל בקרוב הוא "פרויקט MUSE" לתכנון וסימולציה של עצמאות אנרגטית בבתי המלון. גובה המענק לפרויקט 75,000 יורו. הפרויקט האחרון שאושר עוסק בעצמאות אנרגטית במבני ציבור. אילת וחבל אילות שניגשו כקבוצה ביחד עם אוניברסיטת בן גוריון ואוניברסיטאות מיוון, קפריסין ואיטליה, הן היחידות בארץ שזכו במקביל לכ- 15 קבוצות מאירופה. הפרויקט באילת ייושם בבית ספר "יעלים" במטרה להפוך אותו לעצמאי אנרגטית באמצעות התאמת תאורה, מיזוג, מערכות ניהול אנרגיה, התקנת מערכת סולארית על הגג ועוד.

 

בפגישה עם ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי, קיבלו השגרירים סקירה על המאפיינים המיוחדים של אילת ועל כיווני ההתפתחות שלה עם פתיחת שדה תעופה בינלאומי בצפון העיר, בניית קריית ספורט בינלאומית ובהמשך מרכז כנסים וקונגרסים, מתחם גולף, בתי מלון ועוד. להתעניינות השגרירים עדכן ראש העירייה בכל הפעולות העירוניות לשמירה על הסביבה בכלל ומפרץ אילת בפרט. בעניין זה תאר ראש העירייה בפני השגרירים את החלום לראות בכל מדינות המפרץ ישראל, מצרים, ירדן וסעודיה כאקס טריטוריה הפועלת ביחד לקדם את האינטרסים המשותפים לאזור.

 

עוד קיבלו השגרירים סקירה מיוסי חן – מנכ"ל תאגיד התיירות העירוני על מוצר התיירות האילתי ומסמו סמוראי על שיתוף הפעולה עם עקבה.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד