עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מעלים מודעות נגד אלימות

18/02/2020
מעלים מודעות נגד אלימות (הגדל)

מעלים מודעות נגד אלימות

לצד ליווי נפגעות ונפגעי תקיפה מינית בעזרת מתנדבות ומערך הסברה, שמטרתו להעלות את המודעות בנושאים של פגיעות מיניות והטרדה מינית, פועלים צוותים של מתנדבים להדביק מדבקות עם טלפון החירום של מרכז הסיוע במקומות ציבוריים. ראשונה לתת במה למדבקות היתה עיריית אילת, שברוב משרדיה ישנה גם קבלת קהל. בפעולה משותפת של סופיה גורדייב – מנהלת מרכז הסיוע וגל עייש הפנר – עוזרת ראש העיר ויועצת המעמד לקידום האישה, הודבקו המדבקות בכל משרדי העירייה. 

 

מרכז הסיוע לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית הפועל מטעם האגף לשירותים חברתיים בשיתוף פעולה עם המשרד לקידום מעמד האישה בעיריית אילת, קיימו צעד נוסף וחשוב להעלאת המודעות בקרב הציבור למענים של מרכז הסיוע הפועל בעיר ומטפל בנפגעי תקיפה מינית. במסגרת שיתוף הפעולה בוצע כאמור מבצע הדבקת מדבקות עם טלפון החירום של מרכז הסיוע שפועל בעיר בכל משרדי העירייה. "כל מי שיראה את המדבקה, עובדים ותושבים, ידע שיש מענה בעיר וכך גם ידע להפנות את הנפגעים ונפגעות לסיוע" אמרה סופיה גורדייב - מנהלת מרכז סיוע לנפגעי/ות תקיפה מינית ורכזת קהילה של הרשות למאבק באלימות בסמים ובאלכוהול וקראה למקומות נוספים בעיר לפנות למרכז ולאמץ את המדבקה, כדי שאף אחת או אחד, לא יצטרכו להיות לבד בתהליך התמודדות עם פגיעה מינית.

 

פעולה זו משלימה את הפעולות של מערך ההסברה שפועל גם הוא באמצעות מתנדבות. ההסברה נעשית על ידי הרצאות בנושאים שונים, ביניהם: מיתוסים סטריאוטיפים ועובדות על פגיעה מינית (גם בשפה הרוסית), המקום שלנו מול נפגע/ת – כלים להתמודדות בעת המפגש, הטרדה מינית בעבודה, הטרדה מינית בצבא, אלימות במשפחה ואלימות בין בני זוג. כל ההרצאות כוללות רקע בסיס על עבירות מין וגודל התופעה. רק בשנה החולפת הועברו 100 הרצאות במקומות עבודה רבים בעיר.

 

מרכז הסיוע לנפגעי/ות אלימות מינית באילת פועל מטעם האגף לשירותים חברתיים בעירייה ונותן כאמור מענה 24 שעות ביממה. המרכז כולל קו סיוע טלפוני, ליווי במשטרה, בבית החולים ובבית המשפט. המרכז פועל באמצעות עשרות מתנדבות, שעברו הכשרה מתאימה. בנוסף למרכז הסיוע הפועל כחלק מהמרכז הרב תחומי להתמודדות עם כל סוגי האלימות, מפעיל האגף יחידה לטיפול בנפגעות תקיפה מינית המציע טיפול פרטני ללא השתתפות כספית.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לידיעת ציבור הרוחצים
שעות פעילות הרחצה בחופים המוכרזים ימים א-שבת 0900-1700
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
אי ירוק בים האדום
לכל הפרטים והמידע על האי הירוק
שירותים בקליק
דלג על שירותים בקליק

שירותים בקליק

 
חנייה
רישום תלמידים
שירות ארנונה במייל
פנייה למוקד 106 לאפליקציה העירונית אילת

פניות ותלונות הציבור
פייסבוק עיריית אילת
למרכז צעירים אילת
לאתר רשת המתנ"סים אילת
לאתר תאגיד התיירות העירוני
לאתר החברה הכלכלית אילת
 
 
 
 לאתר האב אילת 

 
עבור לתוכן העמוד