עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

לא לאלימות כלפי נשים

3/02/2020
לא לאלימות כלפי נשים (הגדל)

לא לאלימות כלפי נשים

עשרות נשים ותושבים השתתפו בטקס יום הזיכרון לקורבנות האלימות כלפי נשים, שנערך בתחילת השבוע (2.2.19) בכל הארץ וגם באילת. המטרה היתה לזכור, לכבד ולעצור את הרצח הבא. בטקס שנערך ברחבת מתנ"ס בית רובין הודלקו נרות לזכרן של 12 נשים, שנרצחו רק בשנה האחרונה.

יום הזיכרון לקורבנות האלימות כלפי נשים צוין באילת זו השנה השלישית, כאחד מיני אירועים רבים שנערכו ברחבי הארץ. באילת צוין יום זה בטקס ייחודי משותף עם חבל אילות במעמד ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי וראש המועצה האזורית חבל אילות – ד"ר חנן גינת. בטקס הודלקו הנרות לזכר 12 הנשים שנרצחו בשנה האחרונה והוקראו שמותיהן.

"ברוב האירועים משתתפים בני המשפחה של הנרצחות והם רואים בכך תמיכה גדולה" אמרה סופייה גורדייב, רכזת קהילה של הרשות הלאומית לביטחון קהילתי ומרכזת מרכז סיוע לנפגעי/ות תקיפה מינית בעירייה והדגישה, כי יום הזיכרון נועד להעלות על סדר היום את זכרן של הנרצחות ובכך להגביר את המודעות הציבורית הכלל ארצית וכלל עולמית לנושא רצח ואלימות כלפי נשים.

 

במהלך הטקס, נשא ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי דברים ובחר להדגיש את נושא האלימות והבריונות ברשתות החברתיות כלפי נשים: "קלות הדעת, קלות הלשון וקלות המקלדת הפכו את האלימות לדבר כל כך קרוב וכל כך נגיש. מה שקורה היום ברשתות החברתיות מלמד יותר מכל על חולשתה של החברה וחולשתה של הקהילה שלנו, אנחנו חייבים לשים סוף לאדישות הבלתי נסבלת, אנחנו חייבים להיות ערניים ולא להקל ראש, זה מתחיל פה וזה נגמר ברצח. ביחד איתכן, גם אני קורא די לאלימות נגד נשים. זו צוואתן של הנשים שנרצחו וזו צריכה להיות דרכנו היחידה״ אמר ראש העיריה וברך את  כל ארגוני הנשים הפועלים בעיר ואשר חברו יחדיו להעלאת המודעות.

תושבת אילת ויולה סגל אשר איבדה בילדותה את אימה שנרצחה על ידי אביה, שיתפה בסיפורה האישי על הרגעים הקשים ועל דרך ההתמודדות שלה באופן היום יומי עם האירוע. לצד הטקס הוצגה תערוכה ייחודית "עד כאן! עוצרים/ות אלימות נגד נשים" אותה יצרו תלמידי תיכון טכנולוגי נעמ"ת חולון ובמהלך הקראת שמות הנרצחות בשנת 2019 הונחו נעליים אדומות על ידי תושבי העיר במסגרת מיצג "נעליים אדומות – לכל אישה יש שם".

 

את הטקס הנחתה טליה לוי והנוכחים נהנו גם השנה משירתה הנפלאה של הזמרת הצעירה דוראל בן חיון בת העיר, ששרה בהתנדבות בטקס זו השנה השלישית. השותפים באירוע: עיריית אילת, הרשות החדשה למניעת אלימות, סמים ואלכוהול של משרד לביטחון פנים, הרשות לקידום מעמד האישה באילת, המחלקה לשוויון מגדרי בחבל אילות, מינהל שח"ק והאגף לשירותים חברתיים בעירייה, המרכז הרב תחומי למניעת וטיפול באלימות, מרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית, ארגוני הנשים בעיר ויצ"ו ונעמ"ת, עמותת "כל הנשים" המייסדת של הטקס ברחבי הארץ וארגון משפחות נרצחים ונרצחות. לכל הגופים נרתמו בהתנדבות גם ניסים דיין הפקות, אשר תרם את התאורה וההגברה ויוסי במות אשר תרם את הכיסאות. ציון יום הזיכרון באילת נקבע במסגרת פורום נשים עירוני בהובלה של רכזת קהילה ומניעה של הרשות החדשה למניעת אלימות, סמים ואלכוהול - סופיה גורדייב. מדובר בפורום מקצועי למניעת אלימות כלפי נשים, בשיתוף רשויות וארגוני נשים בעיר.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד