עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

אילת הצטרפה לאיגוד התעופה האירופי

5/01/2020
אילת הצטרפה לאיגוד התעופה האירופי (הגדל)

אילת הצטרפה לאיגוד התעופה האירופי

עם פתיחתו של שדה התעופה הבינלאומי ע"ש "רמון" שנבנה בצפון העיר, הצטרפה העיר אילת לאיגוד התעופה האירופי – ARC. בפניה של ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי למנכ"ל איגוד התעופה האירופי ציין ראש העירייה, כי הצטרפות לאיגוד האירופי תסייע לקדם את פעילות שדה התעופה החדש, להגדיל את מספר התיירים מאירופה ומהעולם ובכך לממש את הפוטנציאל הכלכלי שלו. לאחר ביקור של המנכ"ל באילת וסיור בשדה התעופה ע"ש "רמון", החליט כאמור האיגוד לכלול את העיר אילת בין חברי האיגוד האירופי.

 

ארגון ARC שנוסד בשנת 1994, הוא האיגוד האירופי של הרשויות האזוריות והמקומיות אשר בשטחן או בסביבתן נמצא שדה תעופה. חברי הארגון מייצגים למעלה מ- 70 מיליון תושבים בכל רחבי אירופה. ARC מאגד מגוון רחב של מומחיות בממשק התחבורה האווירית ושדות התעופה, ברשויות מקומיות ואזוריות.
הנושא המרכזי הוא קידום ואיזון היתרונות שמניבים שדות התעופה (הכנסות, משרות, רשת תחבורה ועוד) והשפעתם הסביבתית (רעש, איכות אוויר, מגבלות עירוניות). לאיזון זה ניתן להגיע רק על בסיס קשר ישיר וכנה בין הרשויות המקומיות והאזוריות מול רשויות שדות התעופה, הנתמכות בחזון משותף ובהצעות לשיטות עבודה מיטביות. מטרות הארגון, לעזור לחברי הארגון על ידי התממשקות לשדה התעופה והשטח הסובב אותו, להוות פלטפורמה של מצוינות בשיתוף ידע, לעזור לחברי הארגון לחזות שינויים בתחום התעופה ושדות התעופה, לקבל את ההכרה עבור הרשויות האזוריות והמקומיות ברמה המוסדית של האיחוד האירופי ועם שדה התעופה ובעלי העניין. חברי הארגון מגוונים, החל מחברים שיש בשטחם את מרכזי התעופה הגדולים באירופה (פרנקפורט, פריז, מדריד) וחברים שיש להם שדות תעופה אזוריים קטנים יותר אך חשובים ומתפתחים (אולו, יאשי, רוטרדם), כולם חולקים את אותן זכויות וחובות ויחד קובעים את ההנחיות לפעילות הארגון (אירועים, פרויקטים, עמדות) ומטרותיו.

 

בספטמבר האחרון, ביקר באילת מנכ"ל האיגוד - סרג'י אלגרה, ונפגש עם ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, סגן וממלא מקומו – אלי לנקרי, נציגי העירייה וחבל אילות ומנהל שדה התעופה ע"ש "רמון". במהלך ביקור זה ולאחריו, הביע כאמור ראש העירייה נכונות להצטרף לארגון. בפניה רשמית למנכ"ל האיגוד ציין ראש העירייה, כי הצטרפות לאיגוד, תסייע ללא ספק בקידום פעילות השדה, הגדלת מספר התיירים מאירופה ומהעולם, מציאת ויישום פתרונות תחבורה אופטימליים בין שדה התעופה לעיר ועוד. עוד ציין ראש העירייה, כי אילת יכולה להיות תרומה צנועה לערים החברות ב- ARC בתחומים אותם היא מובילה, ביניהם הפקת 75% מצריכת החשמל מאנרגיה סולארית במטרה להגיע לעצמאות אנרגטית, הפחתת CO2, השתתפות בפרויקטים של האיחוד האירופאי Horizon 2020 ועוד. במהלך הכנס השנתי של הארגון אשר התקיים בסוף נובמבר בבריסל הוחלט פה אחד על אישור חברותה של אילת בארגון החל מה 1.1.2020.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד