עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מכרז חדש באילת: הקמה של מתחם תיירות, נופש, תרבות ופנאי

5/01/2020
מכרז חדש באילת: הקמה  של מתחם תיירות, נופש, תרבות ופנאי (הגדל)

מכרז חדש באילת: הקמה משותפת והפעלה של מתחם תיירות, נופש, תרבות ופנאי בחופה הדרומי של העיר

אילת פותחת את שעריה לקהלי יעד חדשים כחלק ממגמת התיירות המדגישה את החוויה הלוקאלית האותנטית בענף התיירות הבינלאומי. עיריית אילת פרסמה השבוע, מכרז להקמת והפעלת מתחם של אתר תיירות, נופש, תרבות ופנאי בשטח של 21,000 מ"ר, הממוקמים בחופה הדרומי של העיר אילת (מתחם הקרולינות לשעבר) לתקופה של 10 שנים, עם אופציה להארכה בעד שתי תקופות בנות 5 שנים נוספות.

 

מדובר במתחם תיירות חדשני בקונספט של התיירות השיתופית, כאשר היזם רשאי לכלול יחידות לינה מסוגים שונים, חלקן לא שגרתיות, כדוגמת אוהלי יורט, אוהלי טיפי, אוהלי ספארי, ערסלים ללינה תחת הצללות, צינורות בטון וכיו"ב. בנוסף, עתידים להיבנות במתחם, מבנים לשימוש שיתופי כגון חדר אוכל/מסעדה, סלון ציבורי, מבנה כניסה מרכזי, מרחב עבודה משותף, בריכת שחייה ואזורי התכנסות ופינות ישיבה בפיתוח המתחם. מיקומו האסטרטגי של המתחם ועיצובם הייחודי של המבנים, החללים והפיתוח הסביבתי, נועדו כך עפ"י עיריית אילת, לעודד את היצירתיות וההשראה של האורחים.

 

לאחר שפינתה העירייה את כל רצועת החוף הדרומית מאוהלים, קרוואנים ושאר מחסות שכיסו את החוף, כדי לצמצם ככל הניתן, פגיעה בשונית האלמוגים הסמוכה ולהסדיר שימוש ראוי לאורך החוף הדרומי המוגדר כשמורת טבע, פועלת העירייה לתת כאמור פתרון גם לתיירות מותאמת אישית. "אנחנו קשובים כל העת לצורכי התייר ה"חדש", שמחפש גם קונספט אירוח ברוח התיירות האלטרנטיבית. העיר אילת, תציע לתייר הישראלי ולתיירים מחו"ל את כל אופציות האירוח בטווחי מחיר מגוונים: נמוך, בינוני ויקר. המתחם המתוכנן יציע חוויה ייחודית וחדשנית שאין כמוהו בישראל" אמר ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי.

 

המתחם יפותח כחלק מהתכנית הכוללת שמובילה העירייה לפיתוח רצועת החוף מטאבה לעקבה. התכנית בהובלת מהנדס העיר ובביצוע משרד האדריכלים – מייזליץ כסיף מציעה תפיסה תכנונית חדשה ורחבה בעזרתה תשנה רצועת החוף את פניה. במסגרת התכנית תחולק רצועת החוף לשני מתחמי תיירות משלימים: בצפון, מרחב תיירותי תוסס ושוקק חיים בסטנדרטים הגבוהים ביותר ובדרום פיתוח החוף כמתחם תיירות טבע ייחודי ״עין סוף אילת״ כולל מתחם תיירותי אקולוגי, הכשרת נאות מדבר מוצללות, מזחים ייחודיים, כפרי גולשים, צוללים ומטיילים, בניית מלונות נישה ומתחמי אירוח ייחודיים המשולבים במקום ובנוף. מתחם הקמפינג (קרולינות) האמור ידגיש את יתרונותיה הייחודיים של אילת כעיר מדברית השוכנת לחופו של ים סוף.

 

אינג' אסף אריכא – מהנדס העיר אילת: "אילת מכוונת לקהלי יעד חדשים בהתאם למגמות התיירות המודרניות המתבססות על האיכויות המקומיות של המקום המארח. המתחם יעניק לאורחיו את החוויה האילתית של מפגש המדבר והים ברצועת החוף הדרומית, המיועדת לפי התכנית האסטרטגית לרצועת החוף של אילת, לאירוח השואב את עוצמתו ואיכותו מהטבע הייחודי של מפרץ אילת."

 

 

 

אבי כהן מנכ"ל החברה הכלכלית אילת המבצעת את העבודות עבור העירייה ציין, כי המתחם יהיה מותאם להתפתחויות הטכנולוגיות, ובכלל זאת יציע לאורחיו נקודות להטענת מחשבים וטלפונים ורשת אינטרנט אלחוטית ללא תשלום וכן חללי עבודה מעוצבים ומצוידים באמצעים הרלוונטיים לפעילות של CoWorking ולעבודה עצמאית. מחירי האירוח במתחם יהיו בטווח מחירים נמוך-בינוני.

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד