עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

פארק המים הראשון באילת

23/12/2019
פארק המים הראשון באילת (הגדל)

פארק המים הראשון באילת

לאחר שנים בהן פעל ראש העירייה  – מאיר יצחק הלוי, לקדם הקמת פארק מים באילת, חתם לאחרונה על היתר בניה לבניית הפארק "ספלאש אילת", שיוקם במתחם הטקסס ראנץ' הממוקם מול רצועת החוף הדרומית. הפארק החדשני המתוכנן על שטח של כ- 20 דונם, ישלב מגלשות מים ואטרקציות מים בין החדשניות ביותר בעולם. עוד ישולבו מגלשות ייחודיות עם אפקטים טכנולוגיים, מגלשות מרוץ, מגלשות אבובים, מתחם ילדים ענק, קרוסלות, סירות מתנגשות ועוד. בנוסף, יציג פארק המים את המגלשה הגבוהה ביותר במזרח התיכון, בגובה של 24 מטר לאוהבי האדרנלין. ראש העירייה שביקר השבוע בשטח אמר בהתרגשות: "רק החולמים מגשימים".

 

 

לאחר שאישרה מליאת מועצת העיר, בשבתה כוועדה המקומית לתכנון ובנייה אילת, הקמת פארק מים במתחם הטקסס ראנץ' בחלקה הדרומי של אילת, חתם כאמור לאחרונה ראש העירייה על היתר בניה לתחילת העבודות. השבוע כבר עלו הטרקטורים על השטח. העבודות בהתאם להיתר צפויות להימשך כשנתיים. פארק המים שיוקם כאמור במתחם "הטקסס ראנץ'" לשעבר, יאופיין כאואזיס טרופי תוך הבנות והתחשבות בסביבה ובמיקום המדברי ותוך שמירה על הצביון הנופי הייחודי של האזור ופיתחת נחל שלמה.

 

מאז תחילת כהונתו, פעל ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי מול בעלי הקרקע בדרישה להציע הצעות או להחזיר את השטח לרשות מקרקעי ישראל ובלבד שלא יישאר בשיממונו. בשנים האחרונות נשאו מאמציו פרי והחברה המשותפת המחזיקה בשטח, קיבלה את הצעתו של ראש העירייה, להקים במקום פארק המים ולהסיר את המפגע הקיים. ראש העירייה אשר הוביל את ישיבת הוועדה המקומית, שאישרה כאמור את הקמת הפארק ציין בסיפוק, כי הקמת פארק המים מתיישבת עם פעולות העירייה להשביח את המוצר התיירותי ולפתח אטרקציות נוספות בעיר לרווחת והנאת תושבי העיר ואורחיה. "הקמת פארק מים במיקומו הנוכחי ובהתאמה לסביבה, תסייע לפנות אתר תיירותי העומד בשיממונו כבר שנים רבות ותהווה חלק משלים לטיילת המזח הדרומי אותה אנו מפתחים בעת הזו" ציין ראש העירייה והוסיף כי בתכנון עוד הקמת שני פארקי מים, צפון מערבית למעבר הגבול ערבה וטיילת תת ימית ראשונה מסוגה בחוף הדרומי.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד