עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

אליפות העולם בספורט אלקטרוני

15/12/2019
אליפות העולם בספורט אלקטרוני (הגדל)

לראשונה בישראל, תארח העיר אילת את אליפות העולם בספורט אלקטרוני

לראשונה בהיסטוריה, תארח מדינת ישראל את אליפות העולם בספורט אלקטרוני, שתתקיים בנובמבר 2020, בעיר אילת. מדובר באירוע הגיימינג היוקרתי והגדול בעולם, בו צפויים להשתתף למעלה מ-500 שחקנים מ-60 מדינות והיא תשודר בשידור חי למיליוני צופים ברחבי העולם. 

 

אמש, בסיאול שבדרום קוריאה, הכריזה הפדרציה הבינלאומית לספורט אלקטרוני על ישראל כמארחת הרשמית של אליפות העולם בספורט אלקטרוני, שתתקיים כאמור בחודש נובמבר 2020 ב"אייס מול" אילת. המגעים לאירוח התחרות, שהובלו על ידי משרד ראש הממשלה, העמותה לגיימינג תחרותי בישראל (IESA), מכבי תנועה עולמית ועיריית אילת, התקיימו בהמשך להחלטת הממשלה לקידום העיר אילת, שהוביל משרד ראש הממשלה ושהתקבלה באוגוסט האחרון ובה הוחלט על קידום תיירות החורף בעיר ויצירת מופעים בינלאומיים. 

 

מתחם ה"אייס מול" באילת נבחר לארח את התחרות לאחר שכבר הספיק לארח את ג'ירו ד'איטליה, גביע העולם בהתעמלות אומנותית, תחרויות בינלאומיות בהחלקה אומנותית על הקרח, פסטיבל הג'ודו השנתי ועוד. התחרות הבינלאומית צפויה לחשוף את העיר אילת למיליוני מתחרים, צופים ואוהדים ברחבי העולים.

 

עידו ברוש, יו"ר העמותה לגיימינג תחרותי בישראל: "מדובר במהלך פורץ דרך, שיעלה את קרנה של ישראל בזירת הגיימינג העולמית, ואני משוכנע שהוא יהווה צעד נוסף בדרך לקבלת הכרה בענף הספורט האלקטרוני בישראל" . רואי הסינג, מנכ״ל המכביה: "תחום הגיימינג קיבל אצלנו תאוצה עם הכרזת הוועד האולימפי הבינלאומי על הכרתו כענף ספורט וכחלק מתחרות ראווה בטוקיו 2020. חברנו לשותפים על מנת להביא ארצה אליפות עולם בענף מתפתח ורלוונטי אשר יכנס כתחרות ראווה גם במכביה 2021״. ניסים יניב, הבעלים של קניון ה"אייס מול": "אנחנו גאים לארח את אליפות העולם וההיערכות לקראתה תכלול הכנה של משטחים ייעודיים, פאנלים וחיבורי חשמל עוצמתיים, גנרטורים נוספים לגיבוי ועוד".

 

אלי לנקרי - סגן וממלא מקום ראש העירייה, שהוביל מטעם העירייה את התהליך: "אנו שמחים וגאים לארח באילת את אליפות העולם היוקרתית בגיימינג. אני בטוח שזה יחזק את מעמדה של אילת כעיר תיירות ונופש מובילה וכעיר ספורט בינלאומית המארחת עשרות אליפויות מאירופה ומהעולם ויחשוף בפני מיליוני אנשים בעולם את יופיה הנדיר של עירינו ביניהם מדבר עוצר נשימה, מפרץ שהוכתר בין המפרצים היפים בעולם ושמש שזורחת כמעט כל השנה זאת לצד חופים קסומים, מרכזי קניות ללא מע״מ ואטרקציות מגוונות בים וביבשה".

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד