עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

מעודדים לשוויון זכויות למען אנשים עם מוגבלויות

9/12/2019
מעודדים לשוויון זכויות למען אנשים עם מוגבלויות (הגדל)

מעודדים לשוויון זכויות למען אנשים עם מוגבלויות

לצד ימי קהילה מיוחדים שמקיים האגף לשירותים חברתיים בעירייה באמצעות המרכז למשפחה עבור האוכלוסייה בעלת המוגבלות ובני משפחותיהם, התקיים בשבוע שעבר ערב קהילה בו הוקרן הסרט המיוחד "אח שלי גיבור" המתעד את מסעם המשותף של בוגרים בעלי תסמונת דאון עם אחיהם "הרגילים" הכובשים את פסגת הרי ההימלאיה בהודו. את אולם אשכולות הפיס מלאו מפה לפה, אנשי מקצוע מתחום החינוך, הרווחה והקהילה וכן משפחות וילדים. האירוע צוין לרגל יום המודעות הבינלאומי לשוויון זכויות למען אנשים עם מוגבלויות.

 

במסגרת הערב שנערך כאמור בשבוע שעבר (3.12) לציון יום המודעות הבינלאומי לשוויון זכויות למען אנשים עם מוגבלויות, הוקרן הסרט הדקו מונטרי הישראלי, זוכה פרס פסטיבל קאן, "אח שלי גיבור", המתעד את מסעם המשותף של בוגרים בעלי תסמונת דאון עם אחיהם "הרגילים" כובשים את פסגת הרי ההימלאיה בהודו.

בתחילת הסרט ולאחריו התקיים שיח עם במאי הסרט - יונתן ניר, אשר גולל את התהוות הפרויקט, המסע המרגש עם האחים ואת תרומת הסרט להבנת עולמם של בעלי התסמונת דאון בפרט, ואנשים "מיוחדים" בכלל. "הסרט המחיש בצורה אותנטית, משעשעת ומרגשת עד דמעות את הקשר המופלא והמורכב, לא פעם, במשפחה בה ישנו אדם עם מוגבלות" אמרה הגר זינו – מנהלת המרכז למשפחה, שמפעיל האגף לשירותים חברתיים בעירייה כשירות משלים למשפחות המתמודדות עם גידול ילד בעל צרכים מיוחדים מגיל לידה עד 25. המרכז נותן מענה רחב למשפחות ומטרתו להוביל לחיזוק החוסן המשפחתי ושיפור איכות החיים של כל בני המשפחה ובכללם הורים, אחים, סבים וסבתות. ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי המוביל ביחד עם סגנו וממלא           מקומו – אלי לנקרי את המדיניות העירונית הרואה חשיבות רבה במתן טיפול הוליסטי לאוכלוסייה המיוחדת ולכל בני המשפחה אמר: "חוסנה של העיר מתעצם מהיכולת שלה להעצים את האוכלוסייה עם מוגבלות".

 

ערב זה התקיים הודות ליוזמה משותפת של אגף החינוך והאגף לשירותים חברתיים - המרכז למשפחות לילדים עם צרכים מיוחדים, הפועלים יחד בשיתוף פעולה מלא והדוק. הערב היווה חלק מיומיים רצופים של פעילות הסברה לרגל חודש דצמבר - חודש המודעות הארצי לאדם עם מוגבלות, שיצרו אגף החינוך והאגף לשירותים חברתיים בעירייה, במהלכם הוקרן הסרט "אח שלי גיבור" גם לתלמידי שכבות כיתה י' בבתי ספר התיכוניים, תוך קיום שיח פתוח עם במאי הסרט על משמעות קבלת השונה, היכולת לצמוח ולגדול ממצבי משבר, וחשיבותם של נתינה והתנדבות למען הקהילה.

 

על פי נתוני נציבות שוויון זכויות לאדם עם מוגבלות של משרד המשפטים, נכון לשנת 2017 ישנם בישראל  כ – 1.5 מיליון ילדים ואנשים עם צרכים מיוחדים, המהווים כ 18% מהאוכלוסייה הכללית בישראל. מתוכם כ - 235,000 תלמידים הלומדים במערכת החינוך בארץ. זהו נתון ארצי שהולך וגדל עם השנים ועומד בהלימה גם לנתוני העיר אילת.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד