עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

אושרה התכנית לפיתוח הפלח המרכזי של שטח שדה התעופה הישן

18/11/2019
אושרה התכנית לפיתוח הפלח המרכזי של שטח שדה התעופה הישן (הגדל)

אושרה התכנית לפיתוח הפלח המרכזי של שטח שדה התעופה הישן

לאחר שאישרה הוועדה המקומית את התכנית שתנחה את פיתוח חלקו המרכזי של שטח שדה התעופה הישן, חתמו השבוע, המשנה לראש העירייה ומ״מ יו״ר הוועדה המקומית - עו״ד סימה נמיר ומהנדס העיר - אסף אריכא על מסמכי התכנית הכוללת בניית כ- 1,000 יחידות דיור למגורים, כ- 800 חדרי מלון וכן שטחים למבני ציבור. שטח זה גובל עם חלקו הדרומי של השדה שייקרא "פארק הטרמינל" ויפותח בקרוב כמתחם אטרקציות. עם אישור התכנית, תבצע החברה הכלכלית לאילת (חכ"א) את תכנון התשתיות במתחם תוך היערכות לתחילת פיתוח בפועל בשנת 2020.

 

כידוע בדרום שטח שדה התעופה שהתפנה, יקום מתחם שייקרא "פארק הטרמינל". הפארק שישתרע על שטח של                כ – 100 דונם, יהיה פתוח לשימוש הציבור ויפעלו בו מגוון רחב של אטרקציות ופעילות תרבות ופנאי וכן אטרקציות שיופעלו על ידי יזמים. עוד יוכשרו במקום מתחמי חניה. מסלול ההמראה יישמר ויוסב לכדי טיילת כולל הצללות, מתחמי ישיבה, מתחמי משחק, מוקדי מים ושעשוע, גינון, תאורה ועוד. בצדי המסלול ייבנו האטרקציות. גם מבנה הטרמינל יישמר ויוסב לבית תרבות שישמש להצגות, מופעים, תערוכות וירידים.

 

הפלח המרכזי של שטח שדה התעופה הישן שיכלול כאמור בעתיד 1,000 יחידות דיור וכ- 800 חדרי מלון וכן שטחים למבני ציבור, גובל ב״פארק הטרמינל״ - חלקו הדרומי של השדה. המכרז לפיתוח החלק הדרומי כמתחם אטרקציות הסתיים ופיתוחו יחל ע״י החברה הכלכלית לאילת (חכ"א) ברבעון הראשון של שנת 2020, כולל חיבור שני כבישי רוחב, שיחברו בין אזור התיירות לבין העיר, בחטיבת הנגב ושדרות התמרים.

 

חברת מועצת העיר עו״ד סימה נמיר: ״לאחר פתיחת שדה התעופה הבינלאומי "רמון", המהווה שער לעולם עבור העיר אילת, פיתוח שטחו של  שדה התעופה במרכז העיר היא הדרך לחבר את חלקי העיר ולנצל את השטח הנמצא במיקום אסטרטגי לטובת הזנקת העיר קדימה. אני שמחה להוביל את המהלכים המשמעותיים במינהל ההנדסה בהקשר של פיתוח העיר תחת הנהגת ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי". 

אסף אריכא: ״חיזוק מרכז העיר הוא משימה ראשונה במעלה ואנו שוקדים עליה במינהל ההנדסה כמשימה בעדיפות עליונה. שדה התעופה הוא נדבך מרכזי בתכניות אלה, לצד שכונת המאפיה ובקרוב גם חלקים נוספים במרכז העיר. ניתן כבר לראות ניצני יזמות בשטח ובשנים הקרובות יצטרפו פרויקטים נוספים שנמצאים כעת בהליכי תכנון והיתרים בוועדה המקומית״.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד