עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

24 שנים לרצח יצחק רבין

10/11/2019
24 שנים לרצח יצחק רבין (הגדל)

24 שנים לרצח יצחק רבין

מאות מתושבי אילת, מייסדים, אזרחים ותיקים, חברי מועצת העיר, אנשי חינוך, אנשי כוחות הביטחון ובני נוער חלקו כבוד ליצחק רבין ז״ל, בעצרת העירונית שנערכה השבוע (א׳) במלאת 24 שנים להירצחו. הטקס בביצוע מורי ותלמידי בית ספר התיכון ע״ש ״בגין״ ואמני אילת נערך השנה בסימן ״שרים וזוכרים" ונחתם עם השיר "שיר לשלום" אותו שר יצחק רבין רגעים ספורים לפני הירצחו.

 

בזה אחר זה, עלו לבמה תלמידי ״בגין״: לירון ארויה, ליזה, איליי בניטה וימית גרינבר ואמנים אילתים: מאיה בן אדיבה, רועי לביא, מיטל בן נון, מאיה לוי ויואב יצחק הלוי, קראו ושרו שירים לזכרו. העצרת נחתמה כאמור בשיר האחרון אותו שר יצחק רבין לפני הירצחו ״שיר לשלום״. ביחד עם התלמידים והאמנים, שר בהתרגשות גם כל הקהל. את הטקס הנחתה נלי תורג'מן – מורה בתיכון "בגין". את תפילת יזכור, הקריא ד"ר דרורי גניאל. על הניהול המוסיקלי של הטקס הופקד רון בננו. את הטקס הפיקה בקי קמחי, מורה, מחנכת ורכזת חברתית בתיכון ע״ש ״בגין״ בניהולו של אלדד חיימוביץ.

 

ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי אמר בדבריו בטקס: ״שני עשורים ויותר חלפו מאז עצרת השלום בכיכר מלכי ישראל. שני עשורים ויותר חלפו מאז נורו במקום ההוא, שלוש יריות ששינו את פני המדינה. מאז אנו זועקים מעל לכל במה וּלכל האומה "כן לשלום, לא לאלימות". אולם לצערנו, שני עשורים ויותר חלפו, אך נראה כי דבר מהאירוע הנורא ההוא לא הופנם. הסתה, פלגנות ושנאה הפכו להיות חלק ממאפייני החברה וממהרסיה. חלק מהתרבות הפוליטית בה אנו חיים, חלק מהשיח הבוטה וחסר המעצורים במדיות החברתיות. את השלום צריך ליישם ראשית לכל בינינו בין אדם לחברו. על כל אחת ואחד מאתנו לפעול בדרכי נועם וּבִנתיבי השלום. רק כך נשמור על אחדותה וחוזקה של מדינת ישראל כמדינה דמוקרטית, מדינה סובלנית, מדינה פלורליסטית, מדינה המעודדת ויכוח אך דוחה מכל וכל אלימות וחוסר סובלנות".

 

עוד נשאו דברים וקראו גם הם תיגר על האלימות וההסתה, נציגת הנוער - ימית אינדיק ונציג הצבא - סא״ל ערן חרירי, מפקד גדוד התקשוב באוגמ״ר 80.

 

לפני הטקס קיים צוות אגף הנוער, מעגלי שיח על מנהיגות ודמוקרטיה בהם השתתפו בני נוער מכל מסגרות ותנועות הנוער. במהלך היום התקיימו רבי שיח בכל בתי הספר על מעורבות, כבוד וסובלנות.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד