עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

בא למשטרה מפקד חדש

11/11/2019
בא למשטרה מפקד חדש (הגדל)

בא למשטרה מפקד חדש

מרחב אילת של משטרת ישראל, שבקרוב יתחדש במבנה חדש מעבר לכביש עוקף מערבי, התחדש לאחרונה גם במפקד חדש. ניצב משנה קובי מור שהחליף לפני כחודש את ניצב משנה סמי מרציאנו, הגיע בשבוע שעבר לישיבת מועצת העיר והציג עצמו בפני קברניטי העיר. "לצד האתגרים הרבים בעיר, נפעל לקיים את שגרת התיירות ואת שגרת החיים לצד פעולות אכיפה בשיתוף פעולה עם העירייה לטובת העלאת תחושת הביטחון האישית של תושבי אילת ואורחיה" אמר נצ"מ מור.

 

ניצב-משנה קובי מור (46), שלטובת התפקיד עבר להתגורר באילת ביחד עם משפחתו, התגייס למשטרת ישראל בשנת 2005 לאחר ששירת כמפקד פלוגה בצנחנים. נצ"מ מור החל את שירותו במחלק הערכה ומודיעין ביחידה המרכזית של מחוז דרום ובהמשך פיקד על יחידת סיור בבאר שבע. בהמשך פיקד על יחידת מגן, שימש כסגן מפקד תחנת עיירות והיה מפקד תחנת אופקים. בתפקידו האחרון הדריך בקורס פיקוד ומטה במכללה לקצינים בכירים. נצ"מ מור בעל עיטור צל"ש מפכ"ל. נצ"מ מור החליף את נצ"מ שמואל (סמי) מרציאנו, שסיים את תפקידו כמפקד המרחב לאחר 3 שנים ו-4 חודשים, ומשמש כיום כממלא מקום קצין אגף המבצעים במחוז דרום. בטקס חילופי מפקדים שנערך בחודש שעבר אמר נצ"מ מור: "אני מקבל לידי מרחב עם שוטרים וקצינים טובים שהתעצם בפתיחת יחידות חדשות וגיוס עשרות שוטרים. כעת עלי לבסס את יכולתם של היחידות בביצוע המשימות בשגרה, הכנתם לחרום והכוונת עבודתם להגן ולשרת את תושבי העיר אילת".

 

ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי ברך את נצ"מ מור עם כניסתו לתפקיד מפקד מרחב אילת של המשטרה. ראש העירייה שיבח את שיתוף הפעולה רב השנים עם משטרת מרחב אילת, המוביל להשבחת איכות חיי התושבים ולהעלאת תחושת הביטחון. "בזכות כך, 90% מתושבי העיר חשים בטוחים בעירם" אמר בסיפוק ראש העירייה. השניים היו תמימי דעים בעניין המשך שיתופי הפעולה בתחומי האכיפה, הסברה ופעילויות משותפות כמו פורום אכיפה המתכנס דרך קבע בהובלת ראש העירייה ומפקד המרחב, שיטור עירוני - יחידה משותפת לעירייה ולפיקוח העירוני, מתחמי בילוי מפוקחים, ועדות עירוניות משותפות, מערך המצלמות העירוני ועוד.

 

לצד כניסת המפקד החדש, נבנה כאמור בעת הזו, בית המשטרה החדש מעבר לכביש העוקף המערבי. בשלב ראשון נבנה בית המשטרה המשתרע על שטח של כ – 9,500 מ"ר. בשלב שני לאחר הקמת המתחם מתוכננת העתקת הפעילות של כיבוי אש, מד"א ומפקדת נפת אילת כחלק מהקמת מתחם חירום עירוני, שישלב את גורמי השיטור, ביטחון הפנים ומשק החירום הלאומי.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד