עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

עושים סדר במפרץ אילת

3/10/2019
עושים סדר במפרץ אילת (הגדל)

עושים סדר במפרץ אילת

לאחר שפונתה רצועת החוף הדרומית של אילת מקרוואנים, אוהלים ומחסות, אסרה העירייה גם חניה לילית לאורך רצועת החוף, על מנת להשאירה פנויה לטובת הנופשים, הרוחצים והצוללים. לטובת העוברים לסיני הכשירה העירייה חניון מיוחד בשטח הצפוני של שדה התעופה הישן, בעלות סמלית של 20 ₪ ליום. גם שלטים מאירי עיניים שקידמו את הבאים בשערי העיר מכביש 90 ומכביש 12, לא הועילו לעוברים לסיני, שעדיין בחרו להפוך את אילת למגרש חניה ותפסו מאות ואלפי מקומות חניה של הנופשים באילת. 50 רכבים שהפריעו לתנועה בציר הדרומי, נגררו. חלקם בהוראת קצין משטרה. 287 ברירות קנס ניתנו לאלה שחנו לאורך רצועת החוף הדרומית על אף תמרורים המורים על איסור חניית לילה על שפת הים. ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי: "מפרץ אילת שהוכתר לא מכבר בין 42 המפרצים היפים בעולם לא יהפוך בשום אופן למגרש חניה. לא ייתכן שאלה הבוחרים באילת בזכות חופיה ואתרי הצלילה שבה, לא ימצאו בסמוך להם חניה".

 

מידי קיץ וחגים, בהם פוקדים את העיר אילת המוני בית ישראל, נאלצת אילת להתמודד עם מצוקת חניה שנגרמת בעיקר על רקע הנהירה הגדולה לסיני ולאחרונה גם על רקע סגירת שדה דב, שגרמה לרבים מהנופשים להגיע לאילת ברכבים. "עשרות אלפי העוברים לסיני מגיעים לאילת, ומחנים את רכבם בכל מקום אפשרי, גם בחופי הים, כשזה בא כמובן על חשבון ציבור הנופשים באילת ועל חשבון תושבי העיר. לצערנו, יש גם המחנים במקומות אסורים תוך שהם מסכנים חיי אדם ואת זה לא נוכל להרשות" ציין אלי לנקרי – סגן וממלא מקום ראש העירייה המוביל את התכנית התחבורתית העירונית והדגיש: "אנו מכבדים את היוצאים לסיני ודואגים להם גם למגרשי חניה מוסדרים וזולים ומצפים שהם יכבדו את העיר ואת הכללים בה ואת החוק כמובן".

 

מידי שנה מארחת העיר אילת כ – 2.8 מיליון נופשים בשנה. את מעברי הגבול עוברים מידי שנה מאות אלפי נופשים. בשנת 2018 עברו את הגבול כ – 1 מיליון ₪ ובשנת 2019 צופים כי יעברו את הגבול 1.2 מיליון נופשים. על רקע מצוקת החניה כאמור, פועלת העירייה להכשיר חניונים מוסדרים, שישמשו גם את הנופשים בעיר, אשר יוזמנו לנוע בה באמצעות שאטלים עירוניים. החניון הראשון שהוכשר הוא כאמור חניון לעוברים לסיני. החניון הוכשר במהירות בזק על מנת שישמש כבר בחג ראש השנה את העוברים לסיני ובכך יתפנו מאות מקומות חניה לנופשים בעיר. כאמור, רק רכבים בודדים חנו בו במהלך החג וגרמו לעירייה לאכוף את החניה האסורה בלילה לאורך רצועת החוף הדרומי. 287 ברירות קנס ניתנו בגין החניה האסורה ו - 50 רכבים אשר הפריעו לתנועה נגררו.

 

כזכור בפעולה שנמשכה כשנתיים, פינתה העירייה את רצועת החוף הדרומית מקרוואנים, אוהלים ומכסות שכיסו את החוף, במטרה לצמצם ככל הניתן, פגיעה בשונית האלמוגים הסמוכה ולהסדיר שימוש ראוי לאורך החוף הדרומי המוגדר כשמורת טבע. ההחלטה בהתאם לחוק העזר לאילת (איסור לינה, הקמת מחסות והבערת אש על שפת הים ובשטחים ציבוריים) התשמ"ב 1982, התקבלה בהתאם למדיניות הנהלת העירייה הרואה בחופי אילת, משאב לאומי ונכס ציבורי המיועדים לשימוש כלל תושבי העיר ואורחיה וכחלק מפעולות העירייה להכשיר עוד ועוד חופים לאורך מפרץ אילת, דוגמת פינוי חוף מפרץ השמש מדרי חוף, הסרת מבנים לאורך החופים, פתיחת קטע חוף משטח קצא"א באורך 500 מטרים לטובת הציבור הרחב ובעת הזו שחרור חוף החשמל.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד