עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

משפרים דירה מול הים

26/09/2019
משפרים דירה מול הים (הגדל)

משפרים דירה מול הים

לראשונה באילת ובארץ יוצע לצד "מחיר למשתכן" המציע מסלול מוזל לרכישת דירה לבעלי תעודות זכאות, גם פרויקט "מחיר למשתפר" המאפשר לבעלי דירה לשפר את מקום מגוריהם. שני הפרויקטים יוצעו בקרוב, בהגרלה ברובע 2 הצופה למפרץ אילת, שהוכתר לא מכבר בין המפרצים היפים בעולם. הודות למאמצים של ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי מול משרד הבינוי והשיכון, תינתן עדיפות לתושבי אילת ב – 50% מהדירות המוצעות בשני הפרויקטים. לרשות הזכאים 169 יח"ד צמודות קרקע (בנייה שאינה רוויה), מתוך 345 יח"ד סה"כ בפרויקט. בימים הקרובים תיפתח כאמור ההרשמה להגרלה עבור זכאים באתר משרד הבינוי והשיכון ותהיה פתוחה עד ליום 24.10.19. ההרשמה להגרלה הינה באמצעות קוד גישה, שניתן לאלה שנרשמו במרכז "אלונים".

 

הדירות מיועדות ופתוחות להרשמה למשפרי דיור ("מחיר למשתפר") ולחסרי דיור ("מחיר למשתכן") בפרויקטים ברובע 2, בשכונת השחמון, ללא עדיפות ביניהם וללא קשר לסדרות. הנקודה היחידה בה שונים משפרי דיור במסלול "מחיר למשתפר" היא שמענק בגובה 40,000 ₪ יינתן רק לחסרי דיור. ההגרלות הקרובות הינם ל 13 ישובים שונים ברחבי הארץ. באילת כאמור תינתן עדיפות לתושבי המקום ב – 50% מהדירות המוצעות. משרדי מרכז "אלונים" הממוקמים בבית התמר בסמוך לבניין העירייה, ממשיכים להעניק שירותים לקבלת זכאות. ההגרלות צפויות להתקיים כאמור, ימים ספורים לאחר סגירת המועד האחרון.

 

כידוע, בזכות מאמצים של ראש העירייה מוצע פרויקט "מחיר למשתכן" בשלושה רובעים בשחמון, רובע 6 הנמצא בבנייה ויציע 184 דירות, רובע 11 יציע 138 דירות ורובע 2 יציע 84 דירות. ולראשונה "מחיר למשתפר" למשפרי דיור, שיציע 169 יחידות דיור מתוך 345 יחידות דיור ברובע 2.

 

חסרי דירה הרשאים להירשם לפרויקט "מחיר למשתכן" הם: פונים שלא היו בבעלותם דירה או חלק בדירה ב-3 השנים האחרונות. פונים שלא שכרו דירה שחל עליה חוק הגנת הדייר ב-3 השנים האחרונות. פונים שאין להם זכויות בדירה בשלבי בנייה. פונים שאין להם מעל שליש זכויות בקרקע המיועדת למגורים וניתן להוציא היתר בנייה למגורים מכוח התכנית שחלה על הקרקע. יובהר, כי בעת חתימת החוזה לדירת "מחיר למשתכן" על הפונה להיות עדיין במעמד של חסר דירה. אם חלפה שנה מיום קיום ההגרלה הראשונה, ולא נרכשו כל דירות "מחיר למשתכן" על ידי חסרי דירה, יתרת הדירות תימכר גם למשפרי דיור בתנאי הזכייה.

 

משפרי דיור הם: פונים שבבעלותם יותר משליש בדירת מגורים יחידה, או שהיה בבעלותם יותר משליש בדירת מגורים יחידה, ב-3 השנים שקדמו לרכישת דירת "מחיר למשתפר". בני זוג ייחשבו משפרי דיור, גם אם בבעלות רק אחד מהם דירת מגורים יחידה או יותר משליש בדירת מגורים יחידה ב-3 השנים, שקדמו לרכישת דירת "מחיר למשתפר". כאלה שבבעלותם כיום יותר משליש בקרקע המיועדת למגורים. בני זוג ייחשבו משפרי דיור גם אם בבעלות רק אחד מהם יותר משליש קרקע המיועדת למגורים. משפר דיור יידרש למכור את הנכס שבעלותו לא יאוחר מ-12 חודשים לאחר אכלוס הדירה שרכש במסגרת תכנית "מחיר למשתפר".

 

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד