עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

עיריית אילת עם הפנים לעסקים

22/09/2019
עיריית אילת עם הפנים לעסקים (הגדל)

עיריית אילת עם הפנים לעסקים

כחלק מעידוד, פיתוח וקידום העסקים בעיר, חנכה העירייה בשבוע שעבר (ד') את ה"בית לעסקים", שיציע את כל השירותים במקום אחד, החל ממתחם עבודה הכולל חללי עבודה משותפים ואפילו חדר ישיבות להשכרה, דרך מידע לעסקים על שירותים עירוניים, הזדמנויות עסקיות, קשרים עם חו"ל, קורסים וייעוץ אישי ועד ליצירת קהילות עסקים. ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, ברך שהמקום יהיה צר מלהכיל ואת בעלי העסקים המהווים, לדבריו מחוללי הכלכלה המשמעותיים בעיר, ברך בשנה טובה מלאה בבריאות, אהבה ופרנסה טובה. את המזוזה בבית החדש קבע הרב מנדי קליין, שזיכה את הבאים גם בתקיעת שופר.

 

את הבית לעסקים הממוקם במרכז אמת"ל, ינהל האגף לפיתוח כלכלי ויזמות בעירייה בניהולה של מרלן רוזנפלד, כאמור כחלק מהתכנית העירונית לעידוד וקידום העסקים בעיר, שמוביל סגן וממלא מקום ראש העירייה – אלי לנקרי בעידודו של ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי. הבית החדש עוצב בעיצוב חדשני ומזמין, בניהול ופיקוח החברה הכלכלית לאילת (חכ"א) ובעיצוב של האדריכלית יסמין אדמוני.

 

לצד השירותים שיציע כבר עכשיו הבית, ביניהם: חללי עבודה משותפים בשימוש חופשי, רשת WIFI זמינה ומהירה ללא תשלום, עמדת קפה בשימוש חופשי, לוקרים אישיים ללא עלות, משרדים אישיים וחדרי ישיבות להשכרה במחיר מסובסד של 25 ₪ לשעה, עמדות מידע וקהילת עסקים מתפתחת, יחלו לפעול כבר בחודש הקרוב בשיתוף מעו"ף אילת, פורום עסקים ופורום קולינרי. בחודש נובמבר הקרוב, ייפתח קורס מסחר מקוון בשיתוף ג׳וינט תבת – חממה לפיתוח תכניות חברתיות בתחום התעסוקה, כחלק מגיוון מקורות התעסוקה ויצירת הזדמנויות נוספות לעסקים.

 

עוד יציע הבית שירותי תוכן כמו קורסים וייעוץ אישי במגוון נושאים (שיווק, פיננסים, דיגיטל, חיסכון באנרגיה, שכר ועוד), קשרים עם חו"ל, ריכוז המידע בתחומי שימור רחובות, ארנונה, אירועים עירוניים, הזדמנויות עסקיות (תכניות עירוניות, מכרזים ועוד) והסרת חסמים. עוד יזום הצוות מפגשי סלון עסקיים, מפגשים עם בעלי תפקידים ברשות המקומית ורשויות בכלל. "השאיפה שלנו היא ליצור קהילת עסקים מקומית מתוך ידיעה כי קשרים יוצרים הזדמנויות. לכן אנו פועלים להנגיש את המידע לכולם ובזכותו להפגיש בין כולם" אמרה מרלן רוזנפלד – מנהלת האגף לפיתוח כלכלי ויזמות בעירייה.

 

עוד כחלק מפעולות העירייה לעידוד וקידום העסקים באילת המהווים את מנוע הצמיחה, יזמה העירייה שורה של פעולות כמו הקלה בבירוקרטיה וברגולציה, מתן העדפה לעסקים אילתים במכרזי העירייה, קיום פורומים ושולחנות עגולים לעסקים בשיתוף המעו"ף, הקמת אתרי אינטרנט לעסקים בחינם. עוד קיימה העירייה באמצעות האגף הכלכלי, קבוצות מיקוד וסקרים לבחינת מידת שביעות הרצון. לצד כנס אילת לעסקים המתקיים זו השנה השלישית, יזמה העירייה השנה גם תחרות לבחירת העסק המצטיין כחלק מעידוד לצרכנות מקומית. "לצד זאת אנו פועלים כל העת, לעודד את הפעילות העסקית בעיר, ליצור הזדמנויות עסקיות חדשות, לקדם לפתח ולעודד את התיירות בעיר ולהרחיב ולגוון את מקורות התעסוקה" אמר לנקרי וציין, כי בשנים האחרונות הושקעו מאות מיליוני ₪ בתשתיות התיירותיות, בטיילות ובחופים, בתכנים, באירועים ובפסטיבלים כחלק משיפור המוצר התיירותי ובשנה הקרובה יושקעו עוד מיליונים רבים בפיתוח וטיפוח ובהשבחת המוצר התיירותי כולל פסטיבלים, אטרקציות ועוד.

 

עוד עדכן לנקרי, כי לצד קידום התיירות פועלת העירייה לבסס את מעמדה של אילת כמרכז מחקרי-יישומי בינלאומי בתחומי המזון מן הים, החקלאות הימית והביוטכנולוגיה הימית, הכוללת: הקמת פארק לתעשיות מזון מן הים, חקלאות ימית וביוטכנולוגיה ימית באזור ה"משתלות" ו"עין עברונה". הקמת קהילת חדשנות וידע בתחום הביולוגיה והחקלאות הימית שתפעל מהעיר אילת ומחבל אילות, ומשיכת משקיעים זרים לעיר אילת בדגש על תחומי הביולוגיה והחקלאות הימית. פעילות שכזו, תאפשר תוספת משמעותית, מגוונת, ואתגרית בתחום התעסוקה. מהלך זה ישלים את תחום האנרגיה המתחדשת ויהפוך את אילת – אילות לאזור ייחודי ואטרקטיבי לאנשים, לאתגרים, לכלכלה, למיתוג ולתעסוקה.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד