עיריית אילת - עמוד הבית

בר עליון
דלג על בר עליון

יופי של שליחות למען נפגעות תקיפה מינית וזוגית

10/09/2019
יופי של שליחות למען נפגעות תקיפה מינית וזוגית (הגדל)

יופי של שליחות למען נפגעות תקיפה מינית וזוגית

כחלק מהפעולות העירוניות למניעת אלימות בכל התחומים, קיבלו חניכות "נייל סטודיו" – בית הספר למקצועות היופי באילת, הכשרה במסגרת לימודיהן, כיצד לזהות מצוקת נשים בקרב לקוחותיהן. במהלך ההכשרה מקבלות החניכות, ארגז כלים המאפשר להן לשמש כשומרות סף ולהוות אוזן קשבת לנשים המגיעות אליהן למכוני היופי. 

 

את היוזמה הובילו מרכז סיוע לנפגעי/ות תקיפה מינית והמרכז הרב תחומי לטיפול ומניעת אלימות שמפעיל האגף לשירותים חברתיים בעירייה ביחד עם הרשות למלחמה באלימות, בסמים ובאלכוהול. במסגרת הפרויקט עברו חניכות בית הספר, הכשרה שמטרתה להעניק להן ידע מקצועי וכלים שיאפשרו להן לזהות נפגעות תקיפה מינית ומקרי אלימות במשפחה בקרב לקוחותיהן, זאת תוך חיזוק תחושת בטחון של המשתתפות, לזהות נשים נפגעות וליידע אותן, כי יש אפשרויות ופתרונות לסיוע. ההכשרה הועברה על ידי מנחה מטעם מרכז סיוע לנפגעי/ות תקיפה מינית ומנחה מטעם מרכז למניעת אלימות בין בני הזוג.

 

כאמור לאחר הכשרה שהועברה בשנה שעברה לקוסמטיקאיות ולמטפלות בתחום היופי והאסתטיקה, פעלה השנה מנהלת מרכז הסיוע ורכזת קהילה באגף לשירותים חברתיים בעירייה – סופיה גורדייב, להרחיב את היוזמה וזכתה לשיתוף פעולה פורה עם מנהל בית הספר למקצועות היופי "נייל סטודיו" - איתי קרן. בזכות שיתוף הפעולה, קיבלו חניכות בית הספר הכשרה מקצועית בתחום מניעה וטיפול באלימות, כחלק ממערך הלימודים של מקצוע היופי בו בחרו.

 

"כאנשי מקצוע התרשמנו שהסדנה כחלק אינטגרלי מההכשרה המקצועית, מעודדת את המשתתפות להיות אקטיביות והן מבינות את החשיבות והמשמעות שהן יכולות בעצם להציע הכוונה ללקוחותיהן. במסגרת ההכשרה קיימנו מעגל שיח בנושא אלימות, הדגשנו את חשיבותה של תמיכה חברתית ומשפחתית לצד הכוונה מקצועית. לימדנו מהן האופציות בחוק להגנה על נשים נפגעות אלימות. התייחסנו להשפעה על ילדים החשופים לאלימות במשפחה. הסברנו מה האפשרויות הקיימות לנשים המופנות לטיפול במרכז הרב תחומי למניעה וטיפול באלימות בין בני הזוג וסקרנו את מגוון המענים הקיימים לנשים על מנת שתוכלנה לצאת ממעגל האלימות" סיפרה גוון סקאלי - מנהלת המרכז הרב תחומי למניעה וטיפול באלימות בעירייה.

 

"השיח הקבוצתי מעלה את המודעות לנושאים ומחזק את מעורבותם החברתית ומעצים את כוחן של  הנשים עצמן שיכולות להיות שגרירות לנושא חשוב זה ובכך הן מהוות חלק חשוב משומרי הסף של הקהילה בה אנו חיים" אמרה סופיה גורדייב - מנהלת מרכז הסיוע ורכזת קהילה באגף לשירותים חברתיים בעירייה.

חדשות
דלג על חדשות

חדשות

עצור
לא תתקיים קבלת קהל בכל משרדי העירייה
תושבים יקרים, לא תתקיים קבלת קהל החל מהיום ועד להודה חדשה, את השירותים ניתן לקבל כאן באתר העירייה
15/03/2020
עבור לתוכן העמוד